Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
isustavi

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
proba5



Joined: 30 Sep 2004
Posts: 13

PostPosted: 21.11.2004 22:39    Post subject: isustavi Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav,

Molim komentare
http://www.isustavi.com/

Damir
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 21.11.2004 23:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni dobro, ne znam za druge, volim ovakve webove.

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ixia



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 11
Location: Osijek

PostPosted: 21.11.2004 23:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je super stranica! bas mi se svidaju CB slike, daju onak neki retro stih...

jedino sto mi se ne svida je boja linkova, probaj ubacit neku zagasitiju boju npr. #121C70
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 21.11.2004 23:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je nekak prazno. isto vrijedi i za cucke...
Back to top
View user's profile Send private message
proba5



Joined: 30 Sep 2004
Posts: 13

PostPosted: 22.11.2004 13:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.cdr wrote:
meni je nekak prazno. isto vrijedi i za cucke...


Meni se ne svida portalski izgled. Na prvi pogled su takve stranice lijepe i djeluju bogato sadrzajem ali me sve te rubrike smetaju u snalazenju. Ako si na to mislio onda su stranice namjerno prazne.

Hvala ti sto si ih pogledao i komentirao.

Damir
Back to top
View user's profile Send private message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 22.11.2004 14:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Website izgleda posve pristojno. Za neke fotografije je odmah jasno zašto su se našle u headeru, druge "sjedaju" nakon pomnijeg promatranja. Meni podrazine u glavnom izborniku je nepregledan (stavke su predugačke, ali sa druge strane i sam sam se mučio sa karticama teksta kao stavkama menija pa znam da u nekim slučajevima nije moguće iste skratiti na razumnu mjeru. Možda da je spacing između stavaka trunčicu veći ili da svaka ima diskretan bullet): Color shema je vrlo dobro odabrana i fino se slaže sa CB fotografijama.
Back to top
View user's profile Send private message
AkosPapp



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 33
Location: Osijek, Hr

PostPosted: 23.11.2004 12:28    Post subject: Re: isustavi Add user to your forum ignore list Reply with quote

proba5 wrote:
Pozdrav,

Molim komentare
http://www.isustavi.com/

Damir

Vrlo pedantno i tehnicki jako dobro.
Malo je bad sto font u pod izborniku nije identican kao u glavnom izborniku.

Inace sve pet.

_________________
Akos Papp
www.akospapp.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
proba5



Joined: 30 Sep 2004
Posts: 13

PostPosted: 23.11.2004 15:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TYPE01 wrote:
Meni podrazine u glavnom izborniku je nepregledan (stavke su predugačke, ali sa druge strane i sam sam se mučio sa karticama teksta kao stavkama menija pa znam da u nekim slučajevima nije moguće iste skratiti na razumnu mjeru. Možda da je spacing između stavaka trunčicu veći ili da svaka ima diskretan bullet):


Nemam ideju kako ih skratiti, one jako dugacke sam probao odrezati i staviti "..." ali nije ni dobro izgledalo a nije bilo ni bas najjasnije. Buleti mi ne pasu a razmak sam povecao za 2px. Mozda cu i dodati diskretnu crtu izmedu stavki.

Hvala.
Damir
Back to top
View user's profile Send private message
proba5



Joined: 30 Sep 2004
Posts: 13

PostPosted: 23.11.2004 15:37    Post subject: Re: isustavi Add user to your forum ignore list Reply with quote

AkosPapp wrote:

Vrlo pedantno i tehnicki jako dobro.
Malo je bad sto font u pod izborniku nije identican kao u glavnom izborniku.
Inace sve pet.


Hvala Smile

Glavni izbornik mora biti slicica da mi se ne razleti prilikom povecanja fonta, a kad je vec slicica onda sam snimio tekst s AA-om da mi pase uz naslov "inteligentni ...". Mozda da probam i naslov i meni snimiti kao tekst bez AA-a mada mi je ovako ljepse barem dok se ne otvori podmeni.

Damir
Back to top
View user's profile Send private message
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 23.11.2004 16:24    Post subject: Re: isustavi Add user to your forum ignore list Reply with quote

proba5 wrote:
Pozdrav,

Molim komentare
http://www.isustavi.com/

Damir


XHTML + CSS, thumbs up! Sviđa mi se color scheme.

Ne dopada mi se crveni rub s desne strane, niti sav taj tekst koji se pojavi preko headera kad se prijeđe preko 'projects' i 'publications'. Cijeli menu mi je nekako nespretno strpan pokraj naslova, da sam na tvojem mjestu, nekako bi drukčije probao to posložiti. Ne dopada mi se ni boja linkova...

Nisam proučavao kod, ali ako se ne varam, font-size ti je u pixelima. Zašto ne dozvoliti IE-userima da povećaju tekst i služiti se postocima ili .em-ovima?

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
proba5



Joined: 30 Sep 2004
Posts: 13

PostPosted: 23.11.2004 21:20    Post subject: Re: isustavi Add user to your forum ignore list Reply with quote

red wrote:

Ne dopada mi se crveni rub s desne strane, niti sav taj tekst koji se pojavi preko headera kad se prijeđe preko 'projects' i 'publications'. Cijeli menu mi je nekako nespretno strpan pokraj naslova, da sam na tvojem mjestu, nekako bi drukčije probao to posložiti.

Ja sam bas ponosan na taj layout Sad
red wrote:
Ne dopada mi se ni boja linkova..

Ni meni ali nisam pronasao ni jednu bolju boju.
red wrote:
]Zašto ne dozvoliti IE-userima da povećaju tekst i služiti se postocima ili .em-ovima?

U pravu si u pixelima je. Budem istrazio tu mogucnost, tj da li ima nekih nuspojava kao npr jako razlicita velicina slova na razlicitim browserima na razlicitim platformama (win i linux)

Hvala,
Damir
Back to top
View user's profile Send private message
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 23.11.2004 21:26    Post subject: Re: isustavi Add user to your forum ignore list Reply with quote

proba5 wrote:

Ja sam bas ponosan na taj layout Sad

Ništa, super, pa ne može se svima dopast Smile Wink

proba5 wrote:

Ni meni ali nisam pronasao ni jednu bolju boju.

Crvena iz headera? Narančasta? Isprobaj, ako nisi...
Cheers!

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
izzetta



Joined: 26 Feb 2004
Posts: 5
Location: rome, italy

PostPosted: 24.11.2004 15:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

identity: fali neki logo koji malo bolje ilustruje o cemu se tu radi. ono "inteligentni informatički sustavi" napisano nekom verdanom deluje vise kao deo nekog teksta.

optimizacija: pretpostavljam da je sajt optimizovan za 800*600, ali na ovoj rezoluciji ima mali horizontalni scroll. siva traka sa desne strane nicemu ne sluzi, pa kad bi se skinula i tekst malo prosirio, mozda stranice i ne bi bile toliko dugacke (ko voli da scroll-uje)?
tag "alt" je na hrvatskoj verziji na engleskom. na nekim slikama (npr. ovde: http://www.isustavi.com/hr/at.html >> slike) je cak i pogresan, jer je na ovoj stranici prikazan niz slika, pa bi bilo logicnije da prva slika ima alt "frame 1", ona posle "frame 2", itd, ne mogu sve da imaju alt "frame 1"! by the way, opet engleski na hrvatskoj verziji sajta (ko kaze da svi znaju engleski?).
nije bas pojednostvaljen "visual scanning", ceo tekst je "flat", nema ni jedne jedine kljucne reci da je u bold-u niti se pogledom na slike odmah razume o cemu je rec (na istoj onoj strani trebalo bi iznad leve kolone da stoji "izvorna slika" a iznad desne "obrađena slika" i tome slicno).
indikacija video formata: nista mi ne znace dimenzije u pixelima, ako ne znam da se klikom na thumbnail otvara video - vaznije mi je da znam da li za vizualizaciju video imam odgovarajuci program (a sta ako nemam WMP?)

orijentacija i navigacija: nije mi bas uvek jasno gde se nalazim na sajtu: onaj bred-crumb meni bi trebalo da bude u gornjem delu stranice a ne u footer-u. na home page ne bi trebalo da postoji link koji vodi na tu istu stranicu ("naslovna" ne bi trebalo da bude clickable), na stranici "projekti" rec "projekti" ne bi trebalo da bude clickable itd.
linkovi su cudno definisani, nije bas jasno na prvi pogled kad je nesto od onog u crvenom link, a kad samo obican naslov. negde su u tekstu linkovi crveni a negde plavi, ne razumem u cemu je razlika u dodeli boje (stila) linkovima?

arhitektura informacija: u cemu je sustinska razlika izmedju "radovi" i "projekti"? mislim, nisam sigurna gde bi trebalo da kliknem da bih nasla nesto o "computer-based system design" koji se navodi na naslovnoj strani. nije bas intuitivno da se kontakti i sve inofrmacije o ziro-racunu i maticnom broju nalaze na home-page (ovo u slucaju da sam dospela na neku unutrasnju stranicu sajta preko nekog pretrazivaca).

generalno, sajt je dosta jednostavan i pregledan. kombinacija boja se meni licno svidja, mada je vec dosta puta vidjena, tako da ne verujem da ce "user experience" biti nezaboravan. Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 24.11.2004 17:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

izzetta wrote:
identity: fali neki logo koji malo bolje ilustruje o cemu se tu radi. ono "inteligentni informatički sustavi" napisano nekom verdanom deluje vise kao deo nekog teksta.

optimizacija: pretpostavljam da je sajt optimizovan za 800*600, ali na ovoj rezoluciji ima mali horizontalni scroll. siva traka sa desne strane nicemu ne sluzi, pa kad bi se skinula i tekst malo prosirio, mozda stranice i ne bi bile toliko dugacke (ko voli da scroll-uje)?
tag "alt" je na hrvatskoj verziji na engleskom. na nekim slikama (npr. ovde: http://www.isustavi.com/hr/at.html >> slike) je cak i pogresan, jer je na ovoj stranici prikazan niz slika, pa bi bilo logicnije da prva slika ima alt "frame 1", ona posle "frame 2", itd, ne mogu sve da imaju alt "frame 1"! by the way, opet engleski na hrvatskoj verziji sajta (ko kaze da svi znaju engleski?).
nije bas pojednostvaljen "visual scanning", ceo tekst je "flat", nema ni jedne jedine kljucne reci da je u bold-u niti se pogledom na slike odmah razume o cemu je rec (na istoj onoj strani trebalo bi iznad leve kolone da stoji "izvorna slika" a iznad desne "obrađena slika" i tome slicno).
indikacija video formata: nista mi ne znace dimenzije u pixelima, ako ne znam da se klikom na thumbnail otvara video - vaznije mi je da znam da li za vizualizaciju video imam odgovarajuci program (a sta ako nemam WMP?)

orijentacija i navigacija: nije mi bas uvek jasno gde se nalazim na sajtu: onaj bred-crumb meni bi trebalo da bude u gornjem delu stranice a ne u footer-u. na home page ne bi trebalo da postoji link koji vodi na tu istu stranicu ("naslovna" ne bi trebalo da bude clickable), na stranici "projekti" rec "projekti" ne bi trebalo da bude clickable itd.
linkovi su cudno definisani, nije bas jasno na prvi pogled kad je nesto od onog u crvenom link, a kad samo obican naslov. negde su u tekstu linkovi crveni a negde plavi, ne razumem u cemu je razlika u dodeli boje (stila) linkovima?

arhitektura informacija: u cemu je sustinska razlika izmedju "radovi" i "projekti"? mislim, nisam sigurna gde bi trebalo da kliknem da bih nasla nesto o "computer-based system design" koji se navodi na naslovnoj strani. nije bas intuitivno da se kontakti i sve inofrmacije o ziro-racunu i maticnom broju nalaze na home-page (ovo u slucaju da sam dospela na neku unutrasnju stranicu sajta preko nekog pretrazivaca).

generalno, sajt je dosta jednostavan i pregledan. kombinacija boja se meni licno svidja, mada je vec dosta puta vidjena, tako da ne verujem da ce "user experience" biti nezaboravan. Rolling Eyes


wellcome 2 mi3 Very Happy

jedna od iscrpnijih analiza sajta lately.. Applause
Back to top
View user's profile Send private message
proba5



Joined: 30 Sep 2004
Posts: 13

PostPosted: 25.11.2004 14:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kao prvo, hvala ti na tako detaljnoj analizi. Nekih stvari sam i sam bio svjestan (ali sam mislio da cu se prosvercati Smile ) a neke su ma stvari zaista promaknule.

izzetta wrote:
identity: fali neki logo koji malo bolje ilustruje o cemu se tu radi. ono "inteligentni informatički sustavi" napisano nekom verdanom deluje vise kao deo nekog teksta.

U pravu si. No nisam uspio napraviti nikakav logo koji bi mi se svidao pa je ispalo ovako kako je.
izzetta wrote:
optimizacija: pretpostavljam da je sajt optimizovan za 800*600, ali na ovoj rezoluciji ima mali horizontalni scroll. siva traka sa desne strane nicemu ne sluzi, pa kad bi se skinula i tekst malo prosirio, mozda stranice i ne bi bile toliko dugacke (ko voli da scroll-uje)?

Trebao bi raditi na 800x600, to je sada ispravljeno. (bio sam isprobao sam s FF resizanim na 800x600, sada sam isprobao na pravoj rezoluciji 800x600). Siva traka je tu da se nastavlja na traku iz headere a bojim se da bi bez nje stupac bio presirok pa bi onda text bio naporan za citanje.
izzetta wrote:
tag "alt" je na hrvatskoj verziji na engleskom. na nekim slikama (npr. ovde: http://www.isustavi.com/hr/at.html >> slike) je cak i pogresan, jer je na ovoj stranici prikazan niz slika, pa bi bilo logicnije da prva slika ima alt "frame 1", ona posle "frame 2", itd, ne mogu sve da imaju alt "frame 1"! by the way, opet engleski na hrvatskoj verziji sajta (ko kaze da svi znaju engleski?).

To mi je izgleda promaknulo, budem ispravio. THX.
izzetta wrote:
nije bas pojednostvaljen "visual scanning", ceo tekst je "flat", nema ni jedne jedine kljucne reci da je u bold-u niti se pogledom na slike odmah razume o cemu je rec (na istoj onoj strani trebalo bi iznad leve kolone da stoji "izvorna slika" a iznad desne "obrađena slika" i tome slicno).

Ima malo teksta tako da neisticanje kljucnih rijeci nije neki problem. Dobar savjet za naslove stupaca.
izzetta wrote:
indikacija video formata: nista mi ne znace dimenzije u pixelima, ako ne znam da se klikom na thumbnail otvara video - vaznije mi je da znam da li za vizualizaciju video imam odgovarajuci program (a sta ako nemam WMP?)

MPG nije neka egzotika, budem napisao format. THX.
izzetta wrote:
orijentacija i navigacija: nije mi bas uvek jasno gde se nalazim na sajtu: onaj bred-crumb meni bi trebalo da bude u gornjem delu stranice a ne u footer-u.

Mislim da je bolje da je bred-cumber na dnu zato sto se na vrhu stranice na temelju naslova glavne kategorije (lijevi stupac) i naslova rubrike vidi gdje smo na sajtu. Na dnu stranice nema nista od toga. (a i ljepse mi je)
izzetta wrote:
na home page ne bi trebalo da postoji link koji vodi na tu istu stranicu ("naslovna" ne bi trebalo da bude clickable), na stranici "projekti" rec "projekti" ne bi trebalo da bude clickable itd.

To je rezultat moje lijenosti. Smile No stvar je u tome da bi dublje u kategoriji "projekti" projekti trebali biti klikabilni pa bi onda trebao imati drugaciji "naslov" kada je klikabilni a kada nije a to mi se ne svida. Pa sam onda linijom manjeg otpora stavio da je to uvijek klikabilno.
Svjestan sam pravila web dizajna da bi aktivna stranica trebala biti oznacena na neki nacin da korisnik ne klika na link na kojem je ali to sam zrtvovao zbog estetike tj. nisam mogao smisliti kako da pomirim funckionalnost i ljepotu Smile
izzetta wrote:
linkovi su cudno definisani, nije bas jasno na prvi pogled kad je nesto od onog u crvenom link, a kad samo obican naslov. negde su u tekstu linkovi crveni a negde plavi, ne razumem u cemu je razlika u dodeli boje (stila) linkovima?

Ni na jednom mjestu u tekstu nemam crvene i plave linkove, u tekstu su linkovi isključivo
plavi.
Sto se tice naslova, tamo gdje je prikazana skracena verzija stranice (ispod teksta se nalazi "opširnije...) stavio sam da je i naslov link a tamo gdje je prikazan tekst u cijelini naslov nije link. Svjestan sam nedosljednosti ali bilo bi ruzno da mi se naslovi razlikuju s obzirom da li su linkovi ili nisu. Sajt moze jednako dobro funkcionirati i ako naslovi nisu linkovi (imam "opširnije") pa ako netko naleti da je naslov link onda dobro ako ne onda nista.

izzetta wrote:
arhitektura informacija: u cemu je sustinska razlika izmedju "radovi" i "projekti"? mislim, nisam sigurna gde bi trebalo da kliknem da bih nasla nesto o "computer-based system design" koji se navodi na naslovnoj strani.

Radovi u smislu kao publikacije (a "objavljeni radovi" su mi predugacki). Mozda sam tu kategoriju ipak trebao nazvati "publikacije" (kao i na eng verziji).

izzeta wrote:
nije bas intuitivno da se kontakti i sve inofrmacije o ziro-racunu i maticnom broju nalaze na home-page (ovo u slucaju da sam dospela na neku unutrasnju stranicu sajta preko nekog pretrazivaca).

Htio sam izbjeci groznu "o nama" stranicu a ti se podaci tako i tako nalaze na dnu svake stranice.

izzeta wrote:
generalno, sajt je dosta jednostavan i pregledan. kombinacija boja se meni licno svidja, mada je vec dosta puta vidjena, tako da ne verujem da ce "user experience" biti nezaboravan. Rolling Eyes


Hvala. Kako tek prolaze sajtovi koje ne smatras jednostavnim i preglednim Very Happy .

Cilj mi je i bio napraviti korektan sajt s dobrim omjerom izmedu funkcionalnosti i izgleda. To sto nije nezaboravan nije neki problem. Nadam se da s header slikama i polozajem glavnog menija barem malo odstupam od konfekcije jednostavnih/poslovnih sajtova.

Jos jedanput hvala,
Damir
Back to top
View user's profile Send private message
izzetta



Joined: 26 Feb 2004
Posts: 5
Location: rome, italy

PostPosted: 25.11.2004 15:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

LOL, pa ne treba meni da se svidi (ja, ipak, imam velike prohteve Embarassed ), nego onim 78374658745397563986535 obicnim srmtnicima sto da se nadju na sajtu iz nekih pametnijih razloga.

Quote:
Ni na jednom mjestu u tekstu nemam crvene i plave linkove, u tekstu su linkovi isključivo plavi.


mozda se nisam dobro izrazila: posto su u tekstu linkovi plavi, nije intuitivno da je nesto od onih naslova i podnaslova u crvenoj boji link, pogotovo sto ponekad to jeste, a ponekad nije (zbog tvoje lenjosti Wink )
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group