Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
linux & modem?!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bozob



Joined: 07 Mar 2004
Posts: 378
Location: Gruda, Konavle

PostPosted: 18.11.2004 00:04    Post subject: linux & modem?! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Danas sam instalirao linux s kojim nisam baš upoznat. Instalirao sam Mandrake prastaru verziju 9.1 jedinu sam tu imao moram skinut desetku. Instalaciju sam napravio na laptopu Ibm r40e , e problem je u modemu koji je inaće Agere SystemsAC 97. Nikako da mi ga linux prepozna. Čitao sam na netu nešto da linux ne prepoznaje winmodeme al da postoji isto način da se to napravi. Zanima me jel zna tko kako i što treba napravit?! Jel imao tko ovakvih problema?!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tic984



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 189
Location: Delnice

PostPosted: 18.11.2004 00:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ono imat ces problema! ja nikako nisam uspio nastimat winmodem na linux masini!
tj, jesam ma mandrakeu 8.0 i to moju motorolu sm56, a sad imam suse 9.1, i nabavio sam si sportster voice od US Roboticsa, externi, radi savrseno!


imas tu neke drivere za modeme bazirane na conexant cipovoma:
http://www.linuxant.com/company/


al za agere Systems bas i neznam :/

mozda zna netko drugi


pozdrav

_________________
ah..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bozob



Joined: 07 Mar 2004
Posts: 378
Location: Gruda, Konavle

PostPosted: 18.11.2004 00:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tic984 wrote:
http://www.linuxant.com/company/

Vidio sam ovo al mi nije od pomoći , svejedno hvala!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 18.11.2004 00:50    Post subject: Re: linux & modem?! Add user to your forum ignore list Reply with quote

bozob wrote:
Zanima me jel zna tko kako i što treba napravit?! Jel imao tko ovakvih problema?!


pa otprilike 70% onih koji su migrirali sa windoza na linux/unix.

bozob wrote:
Zanima me jel zna tko kako i što treba napravit?!


moli boga da postoji nesto kao za motorolu sm56,...inace rjetkost. nemas srece jer R40 nema com port pa ne mozes staviti ni externi modem. pokusaj sa nekim usb modemom mozda.
pogledaj, mozda ima neshto interesantno na http://www.linmodems.org/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bozob



Joined: 07 Mar 2004
Posts: 378
Location: Gruda, Konavle

PostPosted: 18.11.2004 02:34    Post subject: Re: linux & modem?! Add user to your forum ignore list Reply with quote

kliker wrote:
moli boga da postoji nesto kao za motorolu sm56,...inace rjetkost. nemas srece jer R40 nema com port pa ne mozes staviti ni externi modem. pokusaj sa nekim usb modemom mozda.
pogledaj, mozda ima neshto interesantno na http://www.linmodems.org/

Da R40 nema com šteta, a negdje sam pročitao da mi neće htjet ni modem preko usb-a. I ovaj link sam vidio al ništa nema skroz je zastario.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
bozob



Joined: 07 Mar 2004
Posts: 378
Location: Gruda, Konavle

PostPosted: 18.11.2004 02:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.luth.obspm.fr/~luthier/gourgoulhon/ThinkPad/#Internal_modem
Evo uspjeh nać nešto, al ovo je za 9.2 al isto idem provat nadam se da će uspjet. Evo i vama link ako i vi budete imali istih problema
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 18.11.2004 12:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

svi koji su ikad isli instalirati linux imali su problema Smile

prvi put sam instalirao linux 97 godine i to jednu od prvih verzija Slackwarea.
nakon toga derem samo debian i redhat,... uvjerio sam se da je manrdake dosta losiji od navedena dva.
proveo sam nekih 11000 sati na carnetu na njihovim termovima i x-termovima na kojima je bio Sun OS sa pocetka stoljeca tako da je bilo koji linux bio osvjezenje pa cak i Slackware Smile

moj savjet ti je da si stavis novi redhat i sve ce ti radit,... po njemu se tochno vidi da je WinXP imao jaaaaakog utjecaja na ljude koji su ga razvijali.

@bozob: a ako oces mozes doci do mene pa ti dam jednu detaljnu ucilicu redhat 9.0,...
samo se sjednes i slusas sto ti covjek prica dok skljoca okolo po linuxu, nesto kao robodemo prezentacija.

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Phiber



Joined: 18 Apr 2004
Posts: 319
Location: Čakovec, Kroejša

PostPosted: 18.11.2004 12:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

inace jako jako jako jako mrzim software modeme, al evo ti par savjeta Smile

- odi na ovaj url
- kupi normalan, hardverski modem. MOLIM TE! . Laughing

_________________
- Xatrix Security news portal -- redizajn napravljen, al radim css Smile
- - TIP / Rapid IT : web design & hosting -- za ovog ne, taj je u ladici Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
bozob



Joined: 07 Mar 2004
Posts: 378
Location: Gruda, Konavle

PostPosted: 18.11.2004 14:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma imam na kompu hardwerski modem i sve mi radi ok al na laptopu ovaj usrani modem neće da mi prepozna.
to SINteX: hvala stari, al malo si mi predaleko. Isto ću poslušat tebe i instalirat novi redhat a ovo sranje skinut.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Phiber



Joined: 18 Apr 2004
Posts: 319
Location: Čakovec, Kroejša

PostPosted: 18.11.2004 17:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

onaj url bas govori o tome kak postaviti taj shrot od modema na laptopu.
citaj hebemu Laughing

_________________
- Xatrix Security news portal -- redizajn napravljen, al radim css Smile
- - TIP / Rapid IT : web design & hosting -- za ovog ne, taj je u ladici Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 18.11.2004 20:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni ta motorola sm56 isto nece da radi na suse 9.1 personal, a nije ni na red hatu 9 nesto mislim....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
liban0n



Joined: 10 Feb 2004
Posts: 128
Location: Dubrovnik, Zagreb

PostPosted: 26.11.2004 09:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako nema drivere za original modem onda skine neke generic pa proba s njima dali ce raditi u svakom slucaju uvijek se prvo posjeti stranica proizvodjaca pa tek onda uokolo >

evo stranica :


http://www.agere.com/support/drivers/lxsoft/index.cgi



I trebao bi biti miran .. bez obzira sto nije bas za tu verziju kernela ili samog OSa stavis starije pa probas.

Btw.

Ako ti to ne uspije probaj sa ndiswrapperom koji uspjesno ucitava i Windows drivere!!!!!

Prije nekoliko sam u jednoj firmi postavljao WLAN kartice su bile RealTek i driveri su totalno bili zastarjeli. Sve sam rijesio tako da sam uz pomoc ndiswrappera loadao WindowsXP drivere i stvar je radila bez greske!!!

Probaj pa javi kako je proslo!

_________________
mount -t swap /dev/brain /mnt/head
look'n for a job
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
knock



Joined: 20 Feb 2004
Posts: 120
Location: Mostar

PostPosted: 26.11.2004 10:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo malo offtopic,ali slično pitanje,pa da ne otvaram novu temu.Imam isti problem ali sa wireles internetom..Pošto je internet na usb nema šanse da ga linux prepozna.Išao sam na stranicu za drajvere od planeta-preko njega mi ide internet,ali nemaju drajvere za linux.Ako neko zna nešto molim pomoć.
Back to top
View user's profile Send private message
liban0n



Joined: 10 Feb 2004
Posts: 128
Location: Dubrovnik, Zagreb

PostPosted: 26.11.2004 11:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koji chip ?? i neači ćemo ti drivere!???

_________________
mount -t swap /dev/brain /mnt/head
look'n for a job
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group