Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Java/PHP - Random Number Generator...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gordon



Joined: 25 Nov 2004
Posts: 5
Location: Hrvatska, Vinkovci

PostPosted: 27.11.2004 21:23    Post subject: Java/PHP - Random Number Generator... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam jedan problem pa evo ako itko zna riješit bio bih vam zahvalan.

Želim osnovati online Forum RPG. Zasada sve ide odlično ali mi treba neka metoda kako da odlučujemo "kada je lik pogodio ili nije pogodio kad puca iz nekog oružja". I pala mi je napamet Java Random Number Generating, po šemi kao ono za biranje Loto brojeva.
Ideja je u tome da se link skripte ubaci u svaki post od igrača i da on generira broj od 1 do 100 a da se taj broj nikako više nemože mjenjati. Tako bi onda bilo = Dobiješ parni broj, pogađaš. Dobiješ neparni broj, promašiš.

E da, sve to lijepo zvuci ali kako napraviti da kad se jednom generari da useri više nemogu mjenjati taj broj (da nebi vrtili kako im se sviđa) odnosno da to mogu koristit za svaki post.

Probao sam to nekako putem IP adrese generirat ali je stvar što neki USERI imaju DSL ili drugačiju vezu pa im je IP uvijek isti.

Da li mi netko moze pomoci...... ako treba jos malo opisa problema, samo javite. Wink

Last edited by Gordon on 01.12.2004 22:47; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 27.11.2004 21:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmmm..ne znam u čemu je pisano, ali ja bi to preko sessiona u PHPu ili nečeg sličnog....
dobije broj i čeka...potroši broj, skripta generira drugi i dodjeli.....

pošto se session varijable drže na serveru, mislim da je poprilično teško nekaj promjenit, uz još par dodatnih osigurača....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gordon



Joined: 25 Nov 2004
Posts: 5
Location: Hrvatska, Vinkovci

PostPosted: 27.11.2004 21:45    Post subject: Forum Add user to your forum ignore list Reply with quote

Forum je najobičniji PHPbb na mom serveru. Ali to toliko nije ni bitno, nemora se random broj generirati u samom postu, moze biti i OFF site link na neki html/php fajl koji to radi.
Bitno je samo da ostane broj isti dok mu nekazem ja da se ponovno generira.

btw, forum je ovaj:
http://www.isohp.info/starshiptrooper/index.php
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 27.11.2004 22:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovo ti onda ide u "server side" + kaj ne znam dovoljno o phpBB da bi ti dao kvalitetan savjet...
sorry.

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gordon



Joined: 25 Nov 2004
Posts: 5
Location: Hrvatska, Vinkovci

PostPosted: 27.11.2004 22:33    Post subject: ma ok Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma sve ok, nije bitno sada kako cu to integrirati u Forum, bitno mi je da to nekako zbuksam da radi. Barem najobicniji RN generator. Poslje cemo krpati gdje fali Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address
PsychoPod



Joined: 05 Oct 2003
Posts: 166

PostPosted: 01.12.2004 21:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja bi to mozda ovako.
phpbb_user tablica. dodas polja za tu skriptu.
i onda napravis da generira random broj iz time() funkcije.
"md5(time())"
i na toj stranici automatski setiras novo polje, npr. "generirano" = 1. i broj ako ti je vazan ubacis u polje "broj". i kada treba ponovo generirati, resetiras sve.
Back to top
View user's profile Send private message
Gordon



Joined: 25 Nov 2004
Posts: 5
Location: Hrvatska, Vinkovci

PostPosted: 01.12.2004 22:44    Post subject: PHP Početnik Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hmmm, zvuči vrlo zanimljivo.
Ali ipak sam ja ono... početnik nad početnicima pa se malo kužim u ovaj tvoj opis.
Ja sam to pokušao riješiti ovime:

Code:
<?php
echo rand(1, 100);
?>


^^^ Ova gore skripta generira random number (u ovom slučaju od 1 do 100) svaki put kad pritisnete REFRESH na browseru ili kad se nanovo učita. To mi je jako dobro riješenje.... OSIM - Stvar je u tome što meni treba da taj generirani broj ostane isti kad se jednom generira... a tek da se ponovno generira kad mi ja kazem odnosno, kao što ti kažeš, dok ga ne resetiram.... a da to ostali useri mogu vidjeti (recimo na forumu).

Mislim da bih se to trebalo upisivati u neku Database ili tak nešto ali to je daleko od mojih skilova..... zato molim te ako imaš vremena, daj mi napiši neki primjer ili nesto.
Thanks!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 01.12.2004 23:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i na modemu se prilkom svakog spajanja mijenja IP Very Happy Idea

_________________
mp3hr.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 02.12.2004 00:46    Post subject: Re: PHP Početnik Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gordon wrote:
Hmmm, zvuči vrlo zanimljivo.
Ali ipak sam ja ono... početnik nad početnicima pa se malo kužim u ovaj tvoj opis.
Ja sam to pokušao riješiti ovime:

Code:
<?php
echo rand(1, 100);
?>


^^^ Ova gore skripta generira random number (u ovom slučaju od 1 do 100) svaki put kad pritisnete REFRESH na browseru ili kad se nanovo učita. To mi je jako dobro riješenje.... OSIM - Stvar je u tome što meni treba da taj generirani broj ostane isti kad se jednom generira... a tek da se ponovno generira kad mi ja kazem odnosno, kao što ti kažeš, dok ga ne resetiram.... a da to ostali useri mogu vidjeti (recimo na forumu).

Mislim da bih se to trebalo upisivati u neku Database ili tak nešto ali to je daleko od mojih skilova..... zato molim te ako imaš vremena, daj mi napiši neki primjer ili nesto.
Thanks!



spremi ga u session.....
i ne daj skripti da ga mjenja dok to igra ili kaj već radite ne zahtjeva...
ak treba mogu ti još objasnit....
ali ne sad

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gordon



Joined: 25 Nov 2004
Posts: 5
Location: Hrvatska, Vinkovci

PostPosted: 02.12.2004 01:16    Post subject: Problem Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok super, malo mi pojasni "normalnim" riječima Smile Recimo šta je to session i te stvari, nevrijedi meni da mi netko to kaze kad neznam sta je.... Pomalo sada učim pa tako je to.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group