Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
3ds ili Lightwave? koji je vaš izbor?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d
View previous topic :: View next topic  

Preferiram...
3d studio
51%
 51%  [ 19 ]
Lightvawe
37%
 37%  [ 14 ]
neki drugi
10%
 10%  [ 4 ]
Total Votes : 37

Author Message
-juxa-



Joined: 20 Sep 2003
Posts: 70
Location: mrduša donja

PostPosted: 22.09.2003 00:21    Post subject: 3ds ili Lightwave? koji je vaš izbor? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Iako mnogo ljudi više voli 3ds(ili sam bar dobio takav dojam), meni nekako bolje leži LW. Iako je interface čudan u početku, kada se navikneš sve ide ko' po loju.
Maya je vjerojatno bolji program od ovo dvoje, ali spada u višu kategoriju.

Koji je vaš izbor?

_________________
use the fork, because there is no spoon.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 22.09.2003 00:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cinema 4d :).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Phoenix
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 283
Location: Zgb

PostPosted: 22.09.2003 09:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam poceo s 3ds-om, al pokusavam vec neko vrijeme nabavit "ostale" iliti sve pa da vidim sta mi najbolje lezi... al ne uspjevam Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
stipsa



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 311
Location: Zgb.

PostPosted: 22.09.2003 12:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moze li mi netko tko je isprobao oba programa navesti nekoliko stvari u lw-u koje su bolje rijesene nego u 3dsmaku? mislim na konkretne stvari poput modeliranja isl.

thanx
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
illa3d



Joined: 25 Sep 2003
Posts: 1

PostPosted: 25.09.2003 04:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ha!

Last edited by illa3d on 19.11.2019 19:50; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
lee



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 67
Location: Zagreb

PostPosted: 25.09.2003 10:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lajtvejv, al to ce bit zato jer nism radila u nijednom drugom:)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
iluvathar



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 46

PostPosted: 17.10.2003 16:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maya rulez!!!

nisam dugo radio u nijednom, ali mi se od onoga sto sam probao, maya cini najboljom.

probao sam i 3dstudio, i lw i truespace...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 22.10.2003 14:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

definitivno Maya... istina da je kompliciranija od 3DS Maxa i ostalih 3d alata, ali zato nudi najvise Cool

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 24.10.2003 20:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Not true;
Ovisi za sta radis i za sta koristis soft. Svaki ima svoje prednosti i mane. Maya je postala dinosaur, ako ne evoluira izumrit ce ubrzo. Vazno je i koliko ti vremena treba da svladas.
Za po doma se zezat je bilo koji soft. dobar jer radis za svoj gust, ucis kad mozes i sl. Ali ako mislis ic u profije onda se bira onaj softver cije ce se znanje isplatit. Nema tu mista za nikakav "patriotizam", cista ekonomija.
Back to top
View user's profile Send private message
DeadKid



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 62
Location: The Source

PostPosted: 03.11.2003 12:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja inače upotrebljavam 3ds max uspored brazil rendering engina. Nešto sam radio sa mayom i lightwaveom ali user interfejs je u tim dvima aplikacija krš...Nekako mi je najdraže modelirati u maxu...Ali ako te zanima vrhunski rad onda je za vas Maya, Cinema i Houdini....

_________________
Death is a moment of the truth and its a moment of death...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
amusic



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 82
Location: Zagreb

PostPosted: 17.12.2003 08:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moje misljenje je da svaki od tih progija ima svoje prednosti i mane u odnosu na drugog, ali poanta je u tome sto su to samo alati i tako se prema njima treba odnositi.....ako ti se svidja 3dmsks radis u njemu, maya radis u mayi Smile
ono sto zelim reci sve sto mozes u jednom mozes i u drugom samo na drugaciji princip....da, danas su to sve vise manje jednaki alati po mogucnostima.....
ja delam u 3dmsksu ali sam probo lajtvejv i dobar je.....ali sam ze zakacio na masksa.....
eh da ne spominjem cijenu.....Lw je best buy definitivno ali jebga sta se moze.....
eh da neko je reko profi.....boli vani studio ku*ac u cemu radis ko znas principe...npr.
onaj Chan frajer dela u Mayi i zaposle ga u Blizzardu koji delaju u masksu Smile....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
kilometer



Joined: 17 Dec 2003
Posts: 7
Location: Middle Earth

PostPosted: 17.12.2003 22:23    Post subject: koji 3d prog? Add user to your forum ignore list Reply with quote

kaj se mojeg razmisljanja tice to je onda ovako:
najbolji 3Dprog je onaj 3Dprog koji tebi najbolje legne i koji tebi daje najbolje rezultate...
a moje je iskustvo slijedece:
plemeniti gdin brijach (ma moram mu zahvaliti) me uputio u 3D vode sa maxom u kojem doticni i radi... bio sam zadivljen i impresioniran... ali ja sam htio probati i druge...
ondak sam pak probao mayu i tu sam i danas....
zasto? zato jer mi je user interface najbolje legnuo, zato sto sam zavolio & shvatio power maya-inog MEL skriptiranja, zato sto, zato sto...
probao sam i XSI primjerice i globalno bih ga ocijeno boljim i od maxa i od maye...
ali jednostavno se (jos) nemogu i ne zelim "switch"-at na XSI...
i zato je meni maya najbolja... i time ne mislim tupit drugima i preporuciti im mayu, vec da sami shvate i isprobaju koja im aplikacija najbolje lezi...
a kaj se tice nekog "high-end" razmisljanja, za neke high-end projekte/radove, onda je to drugi par cipela... zna se kaj cijeli svijet koristi i zakaj je to tak...

_________________
Can I dream in pixels?
Back to top
View user's profile Send private message
tommy5



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 40
Location: VK

PostPosted: 20.12.2003 00:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Lightwave

Bitna stvar je da radis u onom prog koji ti naj bolje lezi.

Ja sam osnove 3D-a naucio u Blenderu, presao na Max koji mi se nije svidio, zatim instalirao Lightwave i s njim se druzim vec godinu i pol. Max je prevelik, robustan, prenakrcan i jos treba puno pluginova sto LW ima u startu. Isprobavao sam i Softimage i Mayu te mislim da su super i bolji od LW u mogucnostima ali ne treba pretjerivati, LW mi je dovoljan. Blender jos pratim i to je super program pogotovo kad se uzme u obzir da je open source, trenutno je dobio raytracer.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
D.C.



Joined: 30 Dec 2003
Posts: 1
Location: Delnice

PostPosted: 30.12.2003 20:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo pitanje se često postavlja ali najbolje je probat sam i uvjeri te koji je najbolji.
Meni su mnogi rekli da je jedan od najboljih alata općenito za modeliranje LW i stvarno je zakon i ja ga koristim ma koliko god govorili. Za LW mogu reći da ima poprilično loš sustav za animiranje gdje ga definitivno prestiže Maya. A max je druga priča ljudi kasnije spoznaju da je on više podređen izradi zabavnog softvera iako ima veoma moćan u animiranju ( carachter studio ). Evo kako bi ja reko LW modeliranje Maya animiranje
maxa se klonite , bar po meni naravno da se svi ne slažu. Very Happy
Pa uostalom i doom3 se radi u LW Smile bar koliko znam modeliranje

_________________
By D.C.
Back to top
View user's profile Send private message
freaksheep



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 2

PostPosted: 24.01.2004 14:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

softimage|XSI !!!!!!
Back to top
View user's profile Send private message
icarus



Joined: 28 Nov 2004
Posts: 6

PostPosted: 29.11.2004 00:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja preferiram max...iako ostale,iskreno,nisam niti probao.
Iako svi spominju da je Maya fenomenalan program i dalje mi se,usporedjujuce galerija slika,max cini boljim.
Mozda sam u krivu,ali...netko je gore napisao nesto kao-"naviknes se na max..i to ti je to".
Back to top
View user's profile Send private message
Critical



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 86
Location: Croatia

PostPosted: 04.12.2004 18:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

3d Studio max,
za 2-3 godine, bit ce vodeći program u svijetu za modeliranje i animaciju. Samo mu fali ugrađeni fluid sistem, što će se sigurno riješiti, manjka rendera, znamo da je za Mayu napravljeno najviše render sistema, ali lagano svi idu u standalone verzije, pa će Studio Max doći na isti nivo, a i več, 5-6 vodećih R/S-ova je kompaktibilna s maxom. Animacija da ne govorim, mislim da je po tom pitanju Max najjaci. ima toga dosta za prićat, samo znam da descreet jako puno ulaže u taj program, i da će jednom biti na vrhu ljestvice, naravno ako izuzmemo ove ostale, animation:master, Blender, Modo i ostali. Inače je zasad Modo najjaći modeler, bar se tako spominje, nisam ga imao priliku koristiti.
Da i u maxu su radili Dan poslije sutra, po meni je film ispao odličan. Nemojmo zaboraviti da se skoro u svim igrama low-poly modeli rade u maxu. Naravno pogledajte koji software koriste Blur Studios, Blizzard, Electronic Arts i slicni, za koje kazemo da su zakon Wink

_________________
that what doesn't kill you, must have missed you !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Critical



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 86
Location: Croatia

PostPosted: 04.12.2004 18:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

D.C. wrote:
maxa se klonite , bar po meni naravno da se svi ne slažu. Very Happy


A zašto ? Max ima odličnih prednosti, samo mu fale ugrađeni fluidi, iako moram reć da je Mayu koristi najbolji studio za CGI industriju na svijetu, Discreet dosta ulaže u taj program i preteći će ostale, nekolicina ljudi koji su već jako dugo u CG svijetu kažu da je najbolje uzeti MAX.

_________________
that what doesn't kill you, must have missed you !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group