Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Vizitka - problem

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Valentin



Joined: 06 Mar 2004
Posts: 22
Location: Samobor

PostPosted: 04.12.2004 18:14    Post subject: Vizitka - problem Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hello,
Nema me cesto ovdje tako da se nadam da sam postavio pitanje na pravom mjestu. Smile
Ovako, radim frendovoj mami vizitku (zena je psihijatar), a kako se nisam cesto susretao sa print dizajnom zapeo sam kod glupe stvari - tipografije. Naime, brine me da ce mi na papiru tipografija ispasti sje*ano, te da ce biti necitljiva ili zmusana.
Sve radim u Photoshopu, te nisam siguran da li sam odabrao dobar font, a kamoli velicinu (da ne pricam o nesigurnosti kod biranja efekata za fontove tipa smooth, strong,...).

Jel bi bio netko toliko ljubazan i rekao mi u kojem programu je najbolje raditi vizitke (mozda Freehand ili je Photoshop ok?), te koji je najprihvatljiviji font i minimalna dopustena velicina.
Back to top
View user's profile Send private message
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 04.12.2004 18:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo par savjeta:

- fontovi bolje izgledaju kad se produciraju iz vektorskog programa
(in design, freehand, ilustrator)
pa predlažem kad dizajn bude gotov prebaci samo sliku iz photoshopa, ali bez teksta u drugi program i u drugom programu dodaj text.
napomena: na kraju svega konvertiraj cjeli tekst u krivulje, izbjegneš hrpu mogućih problema.

- sitni text najbolje da obojaš sa jednom bojom iz CMYK-a, npr 100% crna.
tako će ostati oštar ako dođe do raspasavanja boja.

- na sitni text preporućam nikakve efekte stavljat...

- po mom mišljenju veličina fonta ne treba biti manja od 6 pt, ako je na čistoj svjetloj pozadini.
Back to top
View user's profile Send private message
Valentin



Joined: 06 Mar 2004
Posts: 22
Location: Samobor

PostPosted: 04.12.2004 18:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

najljepsa hvala
Back to top
View user's profile Send private message
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 04.12.2004 18:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

no on vot
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group