Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Totalni beginner

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
brainless



Joined: 01 Dec 2004
Posts: 96
Location: nyc

PostPosted: 05.12.2004 16:44    Post subject: Totalni beginner Add user to your forum ignore list Reply with quote

Totalni sam početnik u svemu ovom pa bi me zanimalo
dali mi netko može dati neki Link ili savjet u crtanju krivulja jer mi to ni malo nije jasno
Crying or Very sad

Ni najmanje ih ne kontam.

U pokušaju da nacrtam recimo srce ispadne nešto sasvim deseto.
Ajd budite dobri kao i uvijek i pomozite čovjeku u nevoljji Smile

thanx

_________________
Making the world a better place since 1983 !
Back to top
View user's profile Send private message
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 05.12.2004 17:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za početak tvoj problem ne spada u kategoriju raster već je vektorske prirode.

slika može biti rasterska (definirana pikselima) ili vektorska ( definirana krivuljama).

krivulja je linija definirana sa najmanje dvije točke.

krivulja može biti otvorena ili zatvorena (spojeni krajevi) i može joj se dodjeliti željena debljina.

ako je krivulja zatvorena tada može imati i ispunu.
ispuna može biti boja iz samog programa ili neka rasterska slika.

osnovni alat za iscrtavanje točaka je pen tool, ali crtati se može i kombiniranjem ponuđenih geometrijskih likova.
na iscrtane likove možeš dodavati nove i micati postojeće točke i po želji ih editirati.

točke imaju još jednu vrlo bitnu osobinu, a to je da iz njih možeš sa pointerom (onaj prvi i drugi alat u tool paleti) izvlačiti male hvatalljke kojima iskrivljuješ liniju po želji.
da savladaš rad sa tim "hvataljkama" treba ti nešto vremena, inače vrlo jednostavno.

ovo je za početak obavezno gradivo, cjela filozofije vektora stane u rečenicu dvije.

inaće "korak po korak tutorijali" su odlična stvar pokušaj sa nima, možda ga imaš u helpu, ako ne, naći ćeš ga na netu, samo guglaj.
Back to top
View user's profile Send private message
brainless



Joined: 01 Dec 2004
Posts: 96
Location: nyc

PostPosted: 05.12.2004 20:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

malo mi je jasnije

izgleda da je i za ovo kao za sve u životu potrebno vježbe.... Rolling Eyes

googlirao sam sve to malo i naišao na dosta toga

hvala na savjetima

_________________
Making the world a better place since 1983 !
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group