Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Header image!?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ez-rider



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 76
Location: Zagreb

PostPosted: 22.10.2003 12:27    Post subject: Header image!? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne znam da li naslov dobro odražava ono što želim postići.

Nekako ovako bi to trebalo izgledati.

Postoji jedna slika 800x600 .. kao bg .. taj bg je fiksan (to znam napraviti) .. slozim tablicu preko tog bg .. tako da mi ostane gornjih 100 pixela vidljivih ..

e sada kada krenem skrolat prema dolje sadrzaj stranice .. ode sve prema gore .. i ode sadrzaj preko gornjih 100 pixela .. koji bi trebali biti kao neki header .. tj. uvijek vidljiv .. Rolling Eyes

moze li se to napraviti kako? .. a da nisu frames .. i da neam dupli scroll bar .. osim onog standarnog u IE?

radim s DW .. pa ako imate kakav hint .. super..

.ez.
Back to top
View user's profile Send private message
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 22.10.2003 14:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Malo ti je šupalj ovakav koncept...

1. stavi frejmove

ili

2. stavi donji dio u iframe

ili

3. odustani od ovog koncepta
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 22.10.2003 14:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozes stavit sliku u bg pa prek nje umjesto tablice razvuci layer tak da ostavis tih 100 px mjesta... pa onda u layer stavi kaj vec planiras, a gornjih 100 pixela ce ti uvijek ostat "prazno" bez obzira na skrolanje. jedini nacin da izbjegnes dupli skrolbar je da ti stranica nebude veca od slike u pozadini (i da je slika max 600 px visine)...

problem je kaj moras imat sve poravnato uz lijevi rub stranice, jer ako stavis bg image u sredinu layer ce ti ostat uz lijevi rub pa ce ti to sve skupa izgledat prilicno gadno. mozes s www.macromedia.com skinut ekstenziju za dreamweaver koja ce ti poravnavat layere po sredini ak hoces imat layout po sredini ekrana...

nadam se da ce ti ovo gore biti od neke pomoci

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 22.10.2003 14:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1. tablica 800x600
2. 2rows, 1column
3. gornji row 100visina, sirina 800
4. donji row 500 visina, sirina 800
6. u gornji cvoknes ovu sliju
7. u donji cvoknes ifrejm koji ima watermark back pa se bek ne skrola prilikom skorlanja

jel simple?

//edit. opet sam spor
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Phoenix
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 283
Location: Zgb

PostPosted: 22.10.2003 14:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

neznam esam dobro skuzio al cem probat
donekle ide isto kao đukino pa cem kopi/pejstat Smile

1. tablica 800x600
2. 2rows, 1column
3. gornji row 100visina, sirina 800
4. donji row 500 visina, sirina 800
5. u background tablice stavis sliku
6. u donju tablicu pucas kontent il stavec

bilo bi kul da aplodas to negdje pa da vidimo di zapinje
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 22.10.2003 15:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
6. u donju tablicu pucas kontent il stavec

al ima vise od 500pixela contenta pa nece stat :))
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Phoenix
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 283
Location: Zgb

PostPosted: 22.10.2003 15:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zato je cjeli koncept "debilana" Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ez-rider



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 76
Location: Zagreb

PostPosted: 22.10.2003 17:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

woooow .. hvala na brzoj pomoci ...

no ja sam doso editirat post u smjeru ako je debilana request da se ne trudite .. ali vidim da me emti prestigao .. Wink

probati cu ovo sto kazze blackduke .. (jos samo da skuzzim sta je iframe Shocked )

hvala na pomoci

.ez.
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 22.10.2003 18:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

google is your friend.
what is iframe
:)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ez-rider



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 76
Location: Zagreb

PostPosted: 22.10.2003 21:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da nista od toga nece biti .. malo sam istrazzio koliko sam znao .. mislim da ne mogu dobiti BAS onako kako bih ja htio .. tj. nije da je do mog neznanja vec do "ogranicenja" ..

btw .. ima neka knjiga BUG to izdaje .. o izradi weba .. jel valja to sta .. 350kn kosta pa da ne bacam novce ..

.ez.
Back to top
View user's profile Send private message
ez-rider



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 76
Location: Zagreb

PostPosted: 27.10.2003 23:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Slozio sam tablicu 800x600 .. u njoj tablicu 3r x 1s ..
gornji red header .. sredina 800w x 500h .. i tu je iFrame ..

to sve radi (vise manje) .

zelio bih promjeniti scroll bar na iFrame .. ruzan mi je ovaj po deafultu .. nisam nasao tag da ga editiram u CSS a ni Edit iFrame Tag u dreamweaveru mi ne nudi nesto sto za rezultat ima promjenu velicine/boje i slicno ..

any hints?
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 27.10.2003 23:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ez-rider wrote:

zelio bih promjeniti scroll bar na iFrame .. ruzan mi je ovaj po deafultu .. nisam nasao tag da ga editiram u CSS a ni Edit iFrame Tag u dreamweaveru mi ne nudi nesto sto za rezultat ima promjenu velicine/boje i slicno ..

any hints?


rucno pisi :)

evo copy-paste iz source-a ovog foruma...
naravno, boju skrolera na ifrejmu ti definira boja skrolera u html dokumentu koji ucitavas u taj iframe.

Code:
<style type="text/css">
<!--
body {
    background-color: #333333;
    scrollbar-face-color: #D1D3D4;
    scrollbar-highlight-color: #F1F2F2;
    scrollbar-shadow-color: #D1D3D4;
    scrollbar-3dlight-color: #A7A7A7;
    scrollbar-arrow-color:  #DE4A00;
    scrollbar-track-color: #FFFFFF;
    scrollbar-darkshadow-color: #;
 }
-->
</style>


inace, preporucam procitat slijedeci vanjin paragraf sa http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?p=3943#3943
njava wrote:

ja bi samo tio rec nesto, svima koji trose drimviver tu d max.
investirajte odredjenu kolicinu vremena i naucite html i css. pod time mislim _stvarno_ naucite, rucno pisati. mozda vam se cini dosadno ali su benefiti veliki. vjerojatno vam to sada tako ne izgleda ali, vjerujte mi, nakon toga vise nece biti pitanja tipa zasto 'on' to meni nece napraviti.
drimviver producira stravicne i potpuno nepotrebne kolicine html koda. ne kazem da treba html pisati iskljucivo rucno ali svakako savjetujem da prije rilisanja weba procesljate kod i dovedete stvari u red.

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ez-rider



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 76
Location: Zagreb

PostPosted: 31.10.2003 14:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

thanks man .. jesu li to svi propertiz od sidescrollbara .. ili ih ima vise .. npr ... width ?

.ez.
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 31.10.2003 15:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ez-rider wrote:
thanks man .. jesu li to svi propertiz od sidescrollbara .. ili ih ima vise .. npr ... width ?

noup, to su svi. cak je i ovaj background-color tricky...
ovdje imas jako dobre primjere i objasnjenja: http://www.websitetips.com/info/css/scrollbars.html

medjutim, po standardima scrollbar nije dio web stranice, vec korisnikovog browsera, te ga kao takvog zapravo ti ne bio imao zasto mijenjati... tako da ti ta prica radi samo u exploreru Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 01.11.2003 01:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
... tako da ti ta prica radi samo u exploreru :)


zapravo... radi i pod linuxom, ne znam tocno koji browser jer ih ima par, al ak bas ocete mogu ga bootat nakon 100godina da vidim :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 01.11.2003 02:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, moj linux ima doma mozillu, a tam se ne vidi.
bilo mi kul kad sam doso na fax i pokrenuo mi3 a ono, gle ima scrollbar u boji. kul :))
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 01.11.2003 12:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja na fakcu ne vidim avjon. (flash player 5) a nerem apdejtat fles jer moram bit admin weee :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 01.11.2003 12:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo me nazad. dakelm linux (mandrake 9.0)

radi na konqueror 3.0.3, a na gaelonu i mozilli ne.

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group