Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
php session

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 07.12.2004 17:34    Post subject: php session Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bok svima! Imam problem koji me muči već 2 dana. Naime, radim skriptu koja bi trebala provjeravati da li je korisnik logiran ili ne. Zanima me na koji način mogu preusmjeriti varijable koje stavim u session na sljedeću stranicu?? Npr: pokušavam to na način da nakon $_SESSION['id'] = $id preko headera pozovem skriptu u koju varijabla 'id' treba ići ali jednostavno ne radi (naravno, stavio sam session_start() )... Da li radim dobro i da li je potrebno u header("Location:skripta_odredisna.php") staviti jos nesto da bi se varijable proslijedile?? I jeli greska ako se session_start() radi unutar neke petlje a ne na samom početku stranice?? Unaprijed puno hvala na odgovorima!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 07.12.2004 19:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Na toj drugoj stranici (na koju vodi header redirekcija) takodjer trebas imati session_start() da bi mogao vidjeti te varijable koje si unutra spremio.

Problema oko sessiona moze biti puno - od toga da ti se session ne starta uopce, do toga da cim se starta i istekne odmah ili unutar jako jako kratkog roka, pa je moguce da su neki cudni permissioni u igri i php ne moze procitati session file (pod uvjetom da koristis fileove kao session storage, a ne bazu ili memoriju). Platforma takodjer moze i ne mora biti problem.

Ako imas web developer ekstenziju za firefox, probaj s njom vidjeti koje headere salje php skripta, i vidi da li se postavi session cookie - ako ne, onda definitivno moras na drugoj stranici prosljediti session_id() kao parametar, jer inace php ne zna koji session fajl zelis koristiti.

Najlakse bi bilo da posaljes dio koda koji koristis, jer ovako mozemo do prekosutra nagadjat u prazno...

Idemo dalje sa spekulacijama Smile
Probaj postaviti error_reporting(E_ALL) na pocetku php skripte, mozda nesto krivo radis, i dobijas warning, ali ga ne vidis zbog error_reportinga.

Moguce je da je problem u tome sto session_start() pozivas nakon sto vec neki output iz skripte ode browseru (a koristis cookie-based sessione), u tom slucaju premjesti session_start() na pocetak svakako.

Kako god, http://hr.php.net/manual/en/ref.session.php je svakako vrijedno detaljnog citanja.

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 07.12.2004 19:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala na odgovoru!! Glavni i jedini problem je ipak bio u tome što meni server lokalno nije radio kako spada!!! Kad sam sve stavio na server na kojem će se site vrtit stvar je radila bez greške!!! Mislio sam se ubit - izgubio sam 2 dana... Brick wall
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 07.12.2004 20:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koji server lokalno imaš?
neki paket ili si sam podešavao?

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 07.12.2004 23:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koristio sam AppServ 2.0 - on nije radio kako spada. Sad sam pokrenuo Xampp (ne znam tocno verziju) i sve je ok...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 07.12.2004 23:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

heh, onda ok, nema potrebe preporučavat ništa onda..... Wink

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group