Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
3 komada
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 13.12.2004 15:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
TYPE01....kaj da kažem kad je pol tekstova copy-paste iz worda tamo? (carpe diem).
kaj da ljudima zabranim da rade kaj hoće s onim kaj su plaitili.
ja nisam jedno slovo contenta tamo stavio.....



Gle, klijent je u svakom slučaju obavio svoj dio posla, pripremio materijale, a od TEBE se očekuje da od onoga što si dobio napraviš funkcionalnu, informativnu i oku ugodnu web prezentaciju. Ti nisi napravio niti prvo, niti drugo, niti treće. Znači, isprika ti ne stoji......
Back to top
View user's profile Send private message
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 13.12.2004 15:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@silence:
al ono ne znam. mislim sve je kao nismo stigli. izbacite svoj site u 2 dana pa ono nema vremena. i onda jos imate hrpu gresaka. a trebali bi tu glumit ozbiljnost. ne kazem bit ozbiljni, barem glumit to. jer niko nije nesto sad ultra ozbiljan. posebno kreativci, al jebiga nekad se triba postavit ozbiljno Rolling Eyes

i ok, ja svoj site izbacim u 2 dana i ima nesto gresaka, pa ok. to je moj prsnl s(h)ite i boli nekog LARSA iz KENIJE briga kad mi gleda radove jesam li napisa work ili wr0k. ali ono kad imate nekakvu firmu/studio, tad bi trebali radit nesto ozbiljnije, pa ako kasni dva dana nek kasni, ali da ne bude sranje na kraju. ako je sve na principu a nismo sitgli onda cete imat nekakav crappy portfolio i ostat cete na nismo_stigli(r) radovima Smile

a ako bas zelite sve na brzinu, onda uzmite dobre ljude koji ce u dva dana izvuc od toga nesto. neko ko ne zna nece ni u misec dana. a neko ko zna ce vjerojatno to izvest 20x kvalitetnije i u manje vremena. i to me nekad frustrira kad vidim takav stav. ali jbga. your clients, your life, your web !!!

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 13.12.2004 15:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TYPE01 wrote:
silence wrote:
TYPE01....kaj da kažem kad je pol tekstova copy-paste iz worda tamo? (carpe diem).
kaj da ljudima zabranim da rade kaj hoće s onim kaj su plaitili.
ja nisam jedno slovo contenta tamo stavio.....



Gle, klijent je u svakom slučaju obavio svoj dio posla, pripremio materijale, a od TEBE se očekuje da od onoga što si dobio napraviš funkcionalnu, informativnu i oku ugodnu web prezentaciju. Ti nisi napravio niti prvo, niti drugo, niti treće. Znači, isprika ti ne stoji......


wrong. klijent je dobio CMS u kojeg je sam unosio tekst.
ja sa tekstom NEMAM ni NAJMANJEG kontakta.
ja sam odradio prema njihovim željama i onome što smatraju njihovim potrebama CMS pomoću kojeg ONI, bez mene, postavljaju kaj žele.....

moj dio posla u svemu ovome NEMA NI NAJMANJE veze sa :
a) layoutom
b) contentom

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 13.12.2004 15:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

orange wrote:
@silence:
al ono ne znam. mislim sve je kao nismo stigli. izbacite svoj site u 2 dana pa ono nema vremena. i onda jos imate hrpu gresaka. a trebali bi tu glumit ozbiljnost. ne kazem bit ozbiljni, barem glumit to. jer niko nije nesto sad ultra ozbiljan. posebno kreativci, al jebiga nekad se triba postavit ozbiljno Rolling Eyes

i ok, ja svoj site izbacim u 2 dana i ima nesto gresaka, pa ok. to je moj prsnl s(h)ite i boli nekog LARSA iz KENIJE briga kad mi gleda radove jesam li napisa work ili wr0k. ali ono kad imate nekakvu firmu/studio, tad bi trebali radit nesto ozbiljnije, pa ako kasni dva dana nek kasni, ali da ne bude sranje na kraju. ako je sve na principu a nismo sitgli onda cete imat nekakav crappy portfolio i ostat cete na nismo_stigli(r) radovima Smile

a ako bas zelite sve na brzinu, onda uzmite dobre ljude koji ce u dva dana izvuc od toga nesto. neko ko ne zna nece ni u misec dana. a neko ko zna ce vjerojatno to izvest 20x kvalitetnije i u manje vremena. i to me nekad frustrira kad vidim takav stav. ali jbga. your clients, your life, your web !!!



totalno krivo, ali mi se iskreno ne da sad ulazit u sve to.
a neću se ni flejmat. ne sviđa ti se? ok, reko si svoje mišljenje, hvala...idemo dalje....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 13.12.2004 15:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

My super prediction abilities can sence in which direction this thread is going Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 13.12.2004 15:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
My super prediction abilities can sence in which direction this thread is going Very Happy


nažalost Sad

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 13.12.2004 16:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:


moj dio posla u svemu ovome NEMA NI NAJMANJE veze sa :
a) layoutom
b) contentom


A sa čime onda ima Question
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 13.12.2004 16:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TYPE01 wrote:
silence wrote:


moj dio posla u svemu ovome NEMA NI NAJMANJE veze sa :
a) layoutom
b) contentom


A sa čime onda ima Question


recimo unos podataka kroz admin sučelje?
znaš ono...ulogiraš se, uneseš vijest i tako to.....

ja dobijem layout.....koji je klijent dogovorio s dizajnerom, omogućim CMS i sredim taj dio posla, a za content se brine klijent.

ne kužim kaj je tu toliko čudno....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tWenty



Joined: 01 Dec 2003
Posts: 465
Location: Varaždin

PostPosted: 13.12.2004 17:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

rofl emti okino sam se Smile)))

_________________
Prije sam bio umišljen, sad sam Savršen
DVA10
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 13.12.2004 18:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sad mi stvarno više nije jasno. Postneš tri linka na websiteove i tražiš komentare, sva tri websitea radio je tvoj web studio, a ti odjednom imaš veze samo sa unosom contenta kroz CMS sučelje. Tko vodi projekt, tko kontaktira sa dizajnerom (+ ostatakom tima) i klijentom, tko usuglašava želje i prohtjeve jednih i drugih !? Nekome su ispali konci iz ruku i stvar je ispala tako kako je ispala - loše. Moje viđenje stvari: našao si XY klijenta koji želi website. Dogovoriš posao, rokove, pinku i tak to, staviš stvari na papir. Dizajner napravi prijedlog dizajna prema dogovorenoj i razrađenoj strukturi koju je pripremio klijent. Isti prodiskutiraju voditelj projekta, dizajner, eventualno developer, flasher etc i ona se šalje klijentu na odobrenje. Ako prođe ide u prijelom ( u tvom slučaju u integraciju sa CMS-om). Konačan rezultat trebali bi biti korektno odreađeni projekti. U vašem slučaju nije tako. Tko je tu traljavo obavio svoj dio posla to prepuštam vama za diskusiju. Dizajn je u svakom slučaju loš pa recimo da to ide na dušu dizajneru. Content je loše strukturiran i formatiran. Za to možemo kriviti ili loš CMS koji ne nudi dovoljno fleksibilan način za upravljanje contentom ili osobu koja je pucala content u CMS pa joj se nije dalo previše zahebavat sa "sitnicama" poput formatiranja teksta. S druge strane pak, dužnost web dizajnera/voditelja projekta, prema mojem viđenju stvari i prema mojoj praksi je između ostalog sugerirati klijentu što i kako promijeniti u contentu kako bi njegova internet prezentacija potencirala najbolji učinak (marketinški, informativni ili neki treći), a ne pucati kartice nebuloza koje nitko živ neće čitati i na kraju sve to zapakirati u dizajn iz kojeg je i iskusnijem surferu teško isčitati o čemu se tu u biti radi (nazovimo to osnovama informacijske arhitekture, ali o tome nekom drugom prilikom). Nešto od gore navedenog gore je pošlo po zlu. Po meni je uzrok ne toliko nedostatak inspiracije koliko nedostatak osnovne organizacije. Zaboga, i prodavanje paprike na placu zahtijeva barem trunčicu planiranja. O webu da ne govorimo. A ako pak smatraš da je sve ovo što sam naveo nebitno i da se to jednostavno "ne stigne" onda ne znam što bih ti rekao.
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 13.12.2004 19:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

reko sam ti...zaboravi.
ne da mi se objašnjavat.
ok?

ne sviđda vam se web, ok, recite to, eventualno dajte sugestiju, ali ovo prelazi granice osobnih napada i komentiraju se stvari o kojima kurca nemate pojima. baš bi tebe volio vidit šta bi sa svojim uber-skillom ko manager/voditelj projekta/dizajner/programer/sve ostalo kaj nam fali napravio u zadanim rokovima, pod zadanim uvjetima....baš ti to volio vidit.

jedini ko je normalno ovdi reagirao je emti(i još neki drugi koji su dale komentar i dobili iskren odgovor kao objašnjenje). svi ostali su se bacili na komentiranje stvari koje nemaju veze s samim webovima.
ne sviđaju vam se?....ok, rekli ste svoje i gotovo.

ne mislim ulazit u rasprave o nekim stvarima jer inteligentnim ljudima se neke stvari da objasnit a opet imamo i stvari koje se razvlače preko 5 stranica u nekom topicu bez da neki shvate makar dio cjele priče. po meni, besmisleno gubljenje vremena.

žalosno je da je postanje na mi3, koje je nekad bilo fun, postalo upravo to...besmisleno gubljenje vremena jer pojedinci "znaju" cijelu pozadinu priče i uzimaju si za pravo popovat do preksutra o stvarime koje nemaju veze s dizajnom stranica.
ako vam se ne sviđa dizajn, slobodno to kažete, dobrodošli ste.

u svim ostalim slučajevima, s lekcijama kak se radi i slično _BEEP_ (cenzurirat ću se čisto iz poštovanja prema mi3, a ne hrpi uber-super managera/dizajnera/developera/programera i svega ostalog u jednoj osobi koji znaju kompletnu pozadinu priče i koji si uzimaju za pravu srati i kenjat po stvarima koje nemaju veze s onim o čemu je ovaj topic.

a to je......vaše mišljenje o par webova. i točka.
ako je mi3 postao okpljalište frustriranih ________ koji nemaju pametnijeg posla nego djelit nepotrebne i totalno promašene savjete, onda možda stvarno nema smisla dolazit na mi3 više.


još se nije dogodilo da nismo uvažili kvalitetan i dobronamjeran savjet nekog od članova ekipe sa mi3, isto kao što sam u svakoj prilici u kojoj sam mogao dao isti takav savjet svakom živom kome sam mogao.
ali nikad nisam išao iza onoga što je bilo pitano, a pitanje je jednostavno : "kakvi su webovi po vašem mišljenju"

LOŠI?..ok......znači sjebali smo nekaj idemo dalje.

sve ova pametovanja od strane super uber sve_u_jednom tipova koji očito vode multimiljunnske poslove i timove od 1000 ljudi i svaki projekt koji prođe kroz njihove ruke je bogomdano savršenstvo dizajna, contenta, usability-ja i svega ostalog mi iskreno ide na kurac. niti se ja nekom pravdam zbog toga kaj nisam 48 sati spavao nego radio ko konj, niti mi je to uopće potrebno. ali kad se počinju nabrajat tipfeleri, pa kažem da jebiga, eto provuklo se iz tih i tih razloga, onda ne vidim di je big deal oko toga.....

smatram da je ovaj topic, barem kaj se mene tiče, gotova stvar.
ak neko ima dobronamjeran savjet, bit će mi više nego drago odgovorit kroz PM.

smatram da je stvarno žalosno da topic završava na način na koji završava, ali eto.....ni prvi, a čisto sumnjam da će biti zadnji.....

EOD.

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 13.12.2004 20:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a) sve jesam, samo frustriran nisam.

b) ovo zaista nema veze sa osobnim napadima, a ako ih doživljavaš tako, žao mi je. (Ako ti je potrebna, shvati ovo kao ispriku. Vjeruj mi, zaista ne sjedim ovdje za kompom narogušen, lud i nabrijan čekajući kad ću nekog popljuvati.)

c) možda zvuči utopistički, ali zaista uspjevamo realizirati sve u zadanim rokovima baš onako kako treba. Možda zato što je team work ključan i svako radi ono što mu je dano da odradi. I sve se stigne, i ne radi se do pet ujutro već do pet poslijepodne. Vjeruj mi, klijenti su mnogo fleksibilniji nego što se to na prvi pogled čini. Nismo ludi da si na glavu trpamo nemoguće rokove (mala anegdota: čovjek je došao sa finim nofčekima i htio je website. Kolega koji je tada vodio proizvodnju ga je upitao do kada mu to treba. Tip mu nonšalantno odgovori "jučer". Kolega će mu na to: "ok, donesite mi to jučer" i vrati mu materijale. Priča gotova.)

--- over and out ---

Last edited by TYPE01 on 14.12.2004 00:41; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 13.12.2004 21:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovdje fino ulijece onaj njuz koji je djuka stavio prije neki tjedan
http://iraszl.brinkster.net/creativebits/2004/11/lesson-clients-need-to-learn.html
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 13.12.2004 22:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sva tri sajta su tako-tako..ništa posebno ..bespotrebno se natežete...
..a svi oni koji imaju problema toplo preporučam: www.ventil.org Very Happy

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
sarma



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 99
Location: Osijek/ZG, Croatia

PostPosted: 14.12.2004 09:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
-- 45th generation Roman --
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 14.12.2004 10:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
žalosno je da je postanje na mi3, koje je nekad bilo fun, postalo upravo to...besmisleno gubljenje vremena jer pojedinci "znaju" cijelu pozadinu priče i uzimaju si za pravo popovat do preksutra o stvarime koje nemaju veze s dizajnom stranica.

sorry, ne zelim se mjesati, ali moram nest reci...
Pogledaj svojih zadnjih 20-ak postova i pogledaj tko inicira te flejmove... Nije li ti cudno sto se ovakve trakavice dogadjaju samo kod tvojih postova?

advice: Malo se stabiliziraj, pokusaj ne uzimati sve toliko osobno, i pomozi da mi3 bude nest bolje od onoga sto si gore napisao Wink

Cheers!

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 14.12.2004 12:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence nemoj ubuduce postat ovdje ako se bojis negativnih kritika.

najveci problem je u tome sto ne prihvacas konstruktivnu kritiku, sve se svodi da nemas vremena i da previse radis. svi tvoji postovi se razvlace u nedogled jer ni sam neznas sto zelis, i to je tvoj najveci problem.

jedno je kad neki pocetnik dode na mi3 i zatrazi pomoc oko designa, css-a, php-a i sl., a drugo je kad covjek koji zivi od web designa trazi ideje za sajt na mi3-u. ok je trazit pomoc oko nekakvih tehnicih stvari i sl. ali trazit pomoc i upute oko vizualnog izgleda mi je malo glupo. pogotovo kad zivis od takvih stvari. ovaj forum postoji zato da te uputi na pogreske u radu i da ti pomogne u njihovom rjesavanju. al da ti se ovdje razraduje ideja za kompletan sajt - to mi malo glupo... i kad dobijes konstruktivan prijedlog - odbijas ga u vecini slucajeva jer ne mozes usvojit dobronamjernu kritiku.

pa di ti je masta, zar je toliki problem osmislit donekle funkcionalan i zanimljiv layout za web? i razvlacit pricu o tome na 5 stranica? javi se kad ces imat vise vremena. nemas vremena za posao i ne spavas 48 sati, al zato imas vremena pisat postove od 3 kilometra kak nista ne stignes. zanimljivo. jako zanimljivo.

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 14.12.2004 18:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

znaš kaj, pročitaj prvi 3 moja posta i pokaži mi ijedan flejm tamo.
svima sam se trudio odgovorit jer cjenim/cjenio sam mi3.

počelo se raspravljat o stvarima o kojima neki nemaju pojima i kaj bi ja trebo? šutit kad ispadam ko neka luda ovdi....izgleda da jesam luda kaj uopće postam ovdi jer je očito nekome jebeni fun spammat kroz formular na stranici zaobilazeći ono malo zaštite kaj sam postavio...

ma bravo, ko god da je to.....
vjeruj mi, ovo je moj zadnji post na mi3.
oni koji su stupili u kontakt sa mnom znaju jako dobro kakav sam i ne mislim da opravdavat tu nekome..za bilo šta.

objasnio sam neke stvari već nekoliko puta i svaki put kad postam neki WIP/web krene se s istim sranjima..... ak neko nije sposobna zapamtit par činjenica, ja mu nisam kriv, ali to onda više govori o onome ko tako posta nego o meni.

ne mislim se objašnjavat po 10-ti put i ne mislim se pravdat.
došo sam po mišljenje, oni koji su odgovorili na normalan način, njima sam se zahvalio (nekima i kroz PM), dok me zbog ostatka uber-stručnjaka za moj rad i ono kaj i kak radim iskreno baš briga.....

pošto mi se ne da dolazit na forum na kojem da bi mogao izmjenit nekoliko normalnih postova sa nekoliko normalnih ljudi moram pola foruma stavit na ignore, odlučio sam da je stvarno besmisleno nastavit dolazit ovdi.

pričaš o stvarima o kojima NEMAŠ pojima.
ne znaš kako je počeo recimo spirit web.
ne znaš da sam sav svoj rad bacio kad sam dobio jedan layout koji je bio sličan ovome.
ne znaš da je zajedno radilo nekoliko ljudi.
SVAKU, ali baš SVAKU dobronamjernu kritiku koja se tiče TEME topica sam prihvatio.
empty je recimo potrošio malo vremena i pokazao kak misli da treba izgledat web...i dobio je zahvalu u PM....primjetit ćeš isto tako da nije ulazio u trakavice o tome kak nam je firma u kurcu i kak ne znamo ovo ili ono....

uostalom....to je naš interni problem....koji se rješava, i koji iskreno stvarno nije nešto o čemu mislim diskutirat s nekim ko mi dolazi popovat s totalno drugačije pozicije u životu.

pozdrav i hvala onima koji su pomogli.
ostalima....pogotvo onome kojemu je toliki fun zajebavat se s formularom....blago si ga vama...
goodbye.



EDIT :: nažalost, ovdi stvarno ima debila. ne znam koji vam je fun drkat ljude dok rade, ali dobro, nema veze, žalosno ustvari, ali eto....ulogiro sam se još jednom da to kažem....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group