Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Jedan prijedlog...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fontovi
View previous topic :: View next topic  
Author Message
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 28.12.2004 19:40    Post subject: Jedan prijedlog... Add user to your forum ignore list Reply with quote

...dakle, da se napravi nešto ovakvo: ja zatražim font i netko mi napiše "daj mi svoj mail pa ti pošaljem večeras".
E, al onda se nađe još par ljudi koji bi htjeli taj font i oni onda isto moraju tražit...bespotrebno...

Kad bi se moglo napravit nešt tipa http://www.mi3dot.org/fontovi/ i da tam svi regani useri mogu uploadat fontove, koji bi istima bili dostupni za dload.
E, da se prostor ne troši bezveze, složi se neka skripta koja bi sadržaj foldera brisala svaka, recimo, 2 tjedna. A pristup tom folderu bi imali samo registrirani useri.

Brijem da bi bilo puno praktičnije tako, znači, ja kažem da trebam helvetiku, i dobijem reply : imaš ju na http://www.mi3dot.org/fontovi/helvetika.zip...

A onda ju mogu svi skinut kome je potrebna...

Što mislite?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 28.12.2004 20:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mda...

To bi bilo lijepo kad za to ne bi bilo krivicne odgovornosti Very Happy

Svi fontovi kaj trebaju nekom se moraju platit, zato i idu od person to person a ne da se odma zna tko je kriv... i tako to...
Back to top
View user's profile Send private message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 28.12.2004 20:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo što si predložio identično je tome da recimo svaki user uploada software, a ostali si ga skidaju. Da ne duljim, govorimo o piratstvu ili kako ti drago. Činjenica jest da je kod nas "razmjena" fontova najnormalnija stvar, a svi zaboravljaju da je u svaki od njih uloženo puno truda i da koštaju određenu sumu novaca (govorimo i par stotina dolara po fontu ili familiji). Da sad ne bi ispao dvoličan.....naravno, i ja sam među njima i kao 99,99 % ljudi na mi3u u životu nisam izdvojio previše novaca za kupnju fontova. A možda je to zbog toga što sam oduvijek imao tonu fontova i nikada se nisam pretjerano zabrinjavao od kud oni frendu koji mi ih je spržio ili frendovom frendu koji je opržio njemu i tako dalje......ebiga, situacija je vrlo slična kod većine ekipe, bili oni uredski moljac pa mu treba baš taj font za taj i taj dopis ili je riječ o dizajneru u nekom dizajn/web studiju.
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 28.12.2004 20:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ N.K. - is, zlo jedno!

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 28.12.2004 20:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U svom prethodnom postu nisam spomenuo free fontove koje možeš skidati sa mjesta poput Dafont. Za "dilanje" free fontovima te nitko neće primat za vrat, a za time niti nema potrebe s obzirom da na netu postoje mjesta poput gore spomenutog. Druga je stvar što 1% free fontova nešto vrijedi i ima neku uporabnu vrijednost. Mala anegdota: trenutno radim na projektu za jednu našu uglednu financijsku instituciju koja ima svoj "unikatni" font predviđen grafičkim standardima. Font je, blago rečeno KATASTROFA. Kerning nije postavljen, za hintove nisu niti čuli, NEMOGUĆE je ispisati čitak tekst, recimo u Photoshopu ispod 10 pt veličine itd, itd. E, pa takvi i tome slični fontovi kolaju po free servisima i onda se ne treba čuditi da ljudi svako malo traže fontove poput Helvetice, Future i sličnih jer su napravljeni kako spada, ali zato i koštaju.
Back to top
View user's profile Send private message
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 28.12.2004 20:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok, sorka, nisam o tome razmišljao...sorry again Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 28.12.2004 20:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blacksthef, ne radi ti link za helveticu
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 28.12.2004 21:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
blacksthef, ne radi ti link za helveticu


Možda zato jer piše "helvetika.zip" Smile
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 29.12.2004 00:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Otovrite jedan gmail accout i neka si svi skinu Gmail drive i onda neka se tamo uploada u folder fontovi, username i pass se podijeli samo određenim ljudim i to je to. Jedino se treba paziti da se svi odlogiraju nakon što završe sa skidanjem jer se inače ne bu nitko drugi mogao ulogirati...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fontovi All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group