Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Turnir skripta

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
PsychoPod



Joined: 05 Oct 2003
Posts: 166

PostPosted: 16.09.2004 01:02    Post subject: Turnir skripta Add user to your forum ignore list Reply with quote

Za PHP.
poceo sam raditi turnir skriptu za wc3. iako bi pasalo za bilo koju igru.
uglavnom, poceo sam razmisljati kako bi sve to dinamicki napravio.
prijave igraca, kraj prijava, randomiziranje protivnika i nastavak do finala.
e sada kako sam ja to krenuo pjeske, imam par ideji.
imam rjesenje ako se prijevi nedovoljan par igraca, i sve. ali sada me muci kako bi napravio da ide dalje. npr.
imamo 8 igraca, znaci 4 matcha. slijedeca runda ima 2 matcha. i zadnja 1(finale).
ja sam to povezao ovako.
br.igraca-1 = br.matcheva.
znaci:
8-1=7 matcheva
i isto tako sam povezao broj rundi, tj. kola za svaki broj igraca od 8(minimalno) do 1024(maximalno). kola idu od 3 do maximalno 10 kola

onda sam pomislio krenuti bas od finala(znaci u tablici napraviti sve matcheve unaprijed kako ce ici) i onda kasnije samo ubacivati protivnike. umjesto da idem ubacivati nove matceve nakon svakog zavrsenog.

npr.(za 3 kola)
8 igraca, 7 matcheva, 3 kola.
3 kolo - >
u tablici: match=1, round=3, winner from match 1, round 2 vs winner from match 2, round 2.
2 kolo ->
-"- match=1, round=2, winners match 1, round 1 vs match 2, round 1
-"- match=2, round=2, winners match 3, round 1 vs match 4 round 1
1 kolo ->
-"- match=1, round=1, player 1
-"- match=2, round=1, player 2
i tako jos dva matcha.
a broj matcheva po rundama bi jednostavno izvukao po broju iz prethodnog kola(samo puta 2)
pr. finale 1 match * 2 = 2 matcha u prethodnom kolu.

e sada me zanima kako bi to napravio sto krace? grupacije za igrace od 8 do 1024 ionako moram napraviti radi fore za manji broj igraca i odmah uz to cu dodati i broj rundi.

help plz. maxy pogotovo ti, jer znam da ces reci da imam puno nepotrebnog koda. fire away.
btw skriptu ne mislim prodavati, tako da ne mislite da vas koristim da ja zaradim.

p.s. primjer skripte Smile grid tour
Back to top
View user's profile Send private message
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 18.09.2004 01:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

puno trazis..ja sam uzasno kratak s vremenom a ovaj tvoj topic zahtjeva razmisljanje od barem sat vremena.
morat ces sam rijesiti problematiku posto si je i postavio sam Smile
a nakon sto je rjesis, budes se osjecao bolje nego da ti je netko drugi pomogao.
uglavnom - sretno, javi kako je proslo. sori sto ti nemrem pomoc.
Back to top
View user's profile Send private message
PsychoPod



Joined: 05 Oct 2003
Posts: 166

PostPosted: 18.09.2004 20:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nema beda, vidis i po mojem postu da nije jednostavno. a da treba sat vremena, pa bas i ne. treba vise. jer kada rijesis jedan izroni drugi problem.
anyway tnx. kad zavrsim(ako uspijem) prodat cu ga za neku dobru kuharicu jer ogladim koliko razmisljam o tome na dan vise Smile
Wink
Back to top
View user's profile Send private message
t3r0



Joined: 08 Jun 2004
Posts: 107

PostPosted: 25.09.2004 04:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam ja nekih ideja ...
cujemo se na ircu ili na onom forumu
Back to top
View user's profile Send private message
PsychoPod



Joined: 05 Oct 2003
Posts: 166

PostPosted: 02.01.2005 22:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eo, oprostite sto izvlacim ovaj davni topic. ali posto se tice ove teme. tu cu postati pitanja da ne otvaram bezveze nove topice.
poceo sam raditi napokon na ovoj skripti i imam sve razradjeno, na papiru, pa sada imam jos pitanja. ali idemo od najosnovnijeg.
user sistem. moci ce cookies i sessions. e sada.
u cookies cu spremati rnd broj koji ce se generirati pri samoj registraciji usera i preko tog broja cu ga identificirati.
a kad koristi sessione, onda bi koristio session varijablu u koju bi upisivao id ili isto rnd broj od usera i preko toga ga identificirao. naravno koristim $_COOKIES i $_SESSION, a ne obicne globalne varijable.

da li ovo predstavlja kakav security risk?

p.s. ovo je tek pocetak. nadam se da cu jace uprijeti pa da zavrsim, pa ocekujte jos pitanja Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group