Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
po n-ti put :((( freehand....

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 05.11.2003 17:25    Post subject: po n-ti put :((( freehand.... Add user to your forum ignore list Reply with quote

where namjestiti u frehandu 10 naše fontove,, vidim ih na previewu panela za fontove, no ne prikazuje ih. u prefensesu nisam nasao...

znam da je banalna postavka,, ali neznam jos..

pliz..

tnx
c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 05.11.2003 17:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nije banalna postavka - pogotovo na winXP. Vjerujem da ce Hans bit tako ljubazan pa proslijedit dobiveni link - ili ces morat sacekat mene dok dodjem doma pa ti ga postam.

Treba ti WGL Type assistent (or slicno) za konverziju fontova iz jednog encodinga u drugi.

Ako neko zna jednostavnije rijesenje - takodjer bih molio da ga posta Smile.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
hans
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 353
Location: ZG

PostPosted: 05.11.2003 17:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://wgl.typ.pl/
al meni moj problem ostao kakav je i bio :|
opce mi ne kuzi one A- fontove, neam pojma, vidit cu s ovima Majur kaj prodaju ta sranja, firma placa pa ono :)

_________________
U74 [novi samo što nije]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 05.11.2003 20:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo dok mi se downlodira... jel mozes Hans ukratko koji su postupci,, ovako gledano, trebam kroz taj soft provuci fontove ili ?

napisi onako nabrzake ili jos bolje,,,baci kao tutorial tu na mi3dot ha?

pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
IndigoBlue



Joined: 30 Sep 2003
Posts: 38

PostPosted: 05.11.2003 22:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da Idea dobro da se neko sjetio to pitat
vish mene to muci vec duze vrijeme....imam sva slova osim č i ć
u svim programima mi rade fontovi osim u freehandu
naravno da imam winxp.....ovaj program mi je hmmm ma Shocked lko cudan
trenutno sam malo isprobavo mogucnosti ali ocito ne konta codepage 1252
jel sve ostaje isto ......znaci mora se promjenit na 1250 i postavit na normalna
slova sa nasim znakovima....i onda radi sve ok
sad mene zanima jel taj software istice za tih 4 Sad 5 dana i nemres vise nish
jel on kad ti promjenis kod ak istekne da mi nebi nastala neka brejkaona u win.
jel sam vec zaboravio koje fontove koristi sistem.....uglavnom tenx na info hans
i stvarno ak neko zna jednostavnije rjesenje bilo bi ljepo od njega da podjeli s nama
jel ce na kraju stvarno ispast da za svaki novi sof(da nebudem prost sad)er
ce se morat downloadat neki program bez kojeg nemres normalno radit.....a uvijek
postoji jednostavnije rjesenje kaj je je
Wink

_________________
only god can judge me
Back to top
View user's profile Send private message
hans
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 353
Location: ZG

PostPosted: 06.11.2003 00:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tnx za info i util ide emtiju.
ja pojma nisam imao za ovaj soft ni za te probleme do prije par dana kad je na poso dosla nova masina, gore xp i sve divno i krasno na prvi pogled, a na drugi banana totalna, svaki dan skuzim neku novu glupost koja me razveseli jako.

Ono kaj se meni desava i zasto sam ovo iso instalirat je to da mi Freehand 9 ni Illustrator ne vide samo Ž i ž u nekih 300njak fontova (čćšđ vide uredno) a sve cro fontovi, e sad nebi to bilo wird da doma neam xp i iste te fontove i rade u svim softverima najnormalnije.

Instalirao sam ovaj "util" medjutim taj mi fontove nije ni vidio, ono, koda ih neam nigdje?!

Druga vesela prica sa Freehandom 9 je ta da se pokrene tek nakon 5 dizanja i onda radi fino, uspije se dic iz prve samo kad je komp frisko ristartan i nijedna aplikacija nije pokrenuta prije njega, dok recimo Fmx radi ko zmaj al on vidi samo i iskljucivo sistemske fontove i dec it.

Ima tako jos par sitnica al ovo sa Freehandom me tak pocelo uzrujavat da sam se ulovio kak razmisljam o Corelu prokletom koji gle, radi ko beba i vidi sve fontove i sav je sretan na tom stroju :( (pato probaj se smijat i doma cu ti doc :)

e da, doma iam xpje koje smo gra i ja hinstalirali prije skoro kuku dana na jednom nortvud partiju, mozda zato sve radi :)

_________________
U74 [novi samo što nije]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
hans
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 353
Location: ZG

PostPosted: 07.11.2003 09:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.majur.com/ttfmain.htm
meni rjesilo problem, svi znakovi rade u svim softverima bez nekih drki i 6 pomocnih programa za konvertanje.

_________________
U74 [novi samo što nije]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group