Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Omiljeni
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Knjige
View previous topic :: View next topic  
Author Message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 08.07.2004 19:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

red wrote:
Alkemičar ništa? Miss Keye, if niste pročitali, then najtoplije preporučammm.


Alkemicar je reciklirani Siddartha i Galeb Jonathan Livingston i jos stosta istocnjacke klasicne literature...

Nije los, ali skidam kapu prvima...

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 08.07.2004 19:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm, čito obje waay prije Alkemičara i nisam stekao taj dojam. Me likes Alkemičara more... I dunno, there's something about it.

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 08.07.2004 19:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma mislim, i siddhartha je reciklaza indijske knjizevnosti, jedino sto je meni puno bolje napisana....

recimo da mi je Alkemicar spram Siddharthe i Galeba, kao Galeb spram Prividjaja...ili tako nekako :)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 08.07.2004 20:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

red wrote:


Alkemičar ništa? Miss Keye, if niste pročitali, then najtoplije preporučammm.


e hvala na preporuci to je jedna od onih knjiga koja mi je bila nadohvat ruke brdo puta ali koju nisam procitala. sad kad vidim da su misljenja razlicita sigurno je budem potrazila ovo ljeto.
u principu jesam procitala nesto sto ima u naslovu alkemicare ali to sigurno nije bio Coelho. Smile

e sad ne znam zasto ali mi je pala na pamet Yourcenar i "opera al nero" (4th kako je to prevedeno kod nas?)
meni je ta jako dobra bila;.. bar u onom cudnom periodu u kojem sam bila '95, tu sam knjigu procitala uz brdo svijeca (bila mi dobra atmosfera, godinama nisam gledala televiziju a i kompjuter tada nisam imala Smile )

e da jel' netko poznaje Antonia Moresca? 4th obavezno ga citaj bar ti koja znas talijanski jer nisam sigurna da je preveden kod nas. (meni je puno bolji od Baricca )
U Milanu sam vidjela i dramsku izvedbu njegove "svetice" stvarno nesto "alternativno" Very Happy
Tko se docepa njegovih knjiga nemojte odmah poceti sa "Canti del caos" jer cete dozivjeti sok, bolje sa necim laganijim kao "Vulcano" ili "Svetica" .

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 08.07.2004 20:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala i tebi na preporuci :)

ne znam kako je prevedena "Opera al nero", ali pogledat cu ...meni su bili kul njeni Hadrijanovi memoari i stara mi se zaklinje da je "Vjecnost" mrak, ali nisam jos procitala...

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Teyo



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 12
Location: zagreb

PostPosted: 08.09.2004 14:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mmm fantasy,sf, horror yummmy Smile a zasto? overactive imagination mostly...

Herbert - Dune series,i svi prequeli - knjige su nesto nevjerojatno, tip zivi par tisucha godina u buducnosti...
Tolkien- njegovih 'big 5' i one male knjizice, nista se netreba govorit... osim die jackson, die
Weis & Hickman - Dragonlance - ima ih tona, al klasici su nevjerojatni, fantasy at it's finest
H.P. Lovecraft - luuuuuuddd i scarry

od ostalih, favoritsi su Salvatore (icewind dale, demon wars...), McCaffrey, Bujold, Pratchett, Pullman,Jordan.. ima ih Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
aristrah



Joined: 14 Apr 2004
Posts: 74
Location: zagreb

PostPosted: 09.09.2004 00:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

umjesto coelha- zao mi je fakat ga nevolim - probaj marqueza ili kojeg od knjigu koja se zove TERRA NOSTRA od C. Fuentesa do jaja malo putopis puno filozofija, ili "pjescanu knjigu" i ALEPH od H. L Borgesa to je prava, ne pseudo filozofija Smile
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
parble



Joined: 20 Sep 2004
Posts: 13
Location: negdje između

PostPosted: 27.11.2004 22:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

haruki murakami definitivno na prvom mjestu Drool Drool Drool
Back to top
View user's profile Send private message
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 28.11.2004 00:22    Post subject: Omiljeni... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo, meni dragi A. Miller, N. Mailer, naši Tribuson i Gavran, Kundera, J, Winterson... ovo "dragi" je baš tako ekako shvaćeno, nije vrijednosni, već emotivni odabir... Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
Poseidon_MC



Joined: 10 Nov 2004
Posts: 187
Location: Croatia,Zagreb

PostPosted: 03.12.2004 22:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

citam Da vinci code

_________________
http://www.mcposeidon.com/forum Please check in -tnx!
Btw. no one f***'s with Pos3idon_MC is that clear?!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Reggie



Joined: 31 May 2004
Posts: 76

PostPosted: 16.12.2004 13:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I kakav je Da Vinciev kod?

Mislio sam ga kupiti kao poklon samom sebi za božić, napokon, toliko
je mjeseci u ili pri vrhu ljestvica čitanosti.
Back to top
View user's profile Send private message
remac



Joined: 13 Jan 2005
Posts: 10

PostPosted: 13.01.2005 17:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

...osamdesetcetvrta,siddharta(hesse opcenito),stranac,proces,kundera,skvorecky,leguin,k.s.robinson,bili su tu i galeb johnatan i mali princ,a bogme ko sasvim malom i druzba pere kvrzice
...i,zadnja koja me odusevila,ogled o sljepoci od saramaga....predobro,o-ba-ve-zno procitati
Back to top
View user's profile Send private message
remac



Joined: 13 Jan 2005
Posts: 10

PostPosted: 13.01.2005 17:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4thshadow wrote:
red wrote:
Alkemičar ništa? Miss Keye, if niste pročitali, then najtoplije preporučammm.


Alkemicar je reciklirani Siddartha i Galeb Jonathan Livingston i jos stosta istocnjacke klasicne literature...

Nije los, ali skidam kapu prvima...

o okusima se ne raspravlja...al meni je los i stil i sadrzaj,sve,cijeli kalup,holivudizacija knjizevnosti i raznih filozofija
Back to top
View user's profile Send private message
HDtilon



Joined: 05 Dec 2004
Posts: 46
Location: zgb

PostPosted: 13.01.2005 17:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mario puzo.. svima poznat iz kumova, autora odlicnih prica o taliujanskoj mafiji...
george r. r. martin.. fantasy
guy gavriel kay.. fantasy
Back to top
View user's profile Send private message
remac



Joined: 13 Jan 2005
Posts: 10

PostPosted: 13.01.2005 18:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

HDtilon wrote:
mario puzo.. svima poznat iz kumova, autora odlicnih prica o taliujanskoj mafiji...
george r. r. martin.. fantasy
guy gavriel kay.. fantasy

...sad cekam novu i od kaya i od martina cetvrtu iz serijala vatre i leda
Back to top
View user's profile Send private message
HDtilon



Joined: 05 Dec 2004
Posts: 46
Location: zgb

PostPosted: 13.01.2005 18:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

remac wrote:
HDtilon wrote:
mario puzo.. svima poznat iz kumova, autora odlicnih prica o taliujanskoj mafiji...
george r. r. martin.. fantasy
guy gavriel kay.. fantasy

...sad cekam novu i od kaya i od martina cetvrtu iz serijala vatre i leda



ja isto. sad bi trebao doc prijevod na hr, a sta cekas od kaya?
Back to top
View user's profile Send private message
remac



Joined: 13 Jan 2005
Posts: 10

PostPosted: 13.01.2005 18:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

HDtilon wrote:
remac wrote:
HDtilon wrote:
mario puzo.. svima poznat iz kumova, autora odlicnih prica o taliujanskoj mafiji...
george r. r. martin.. fantasy
guy gavriel kay.. fantasy

...sad cekam novu i od kaya i od martina cetvrtu iz serijala vatre i leda



ja isto. sad bi trebao doc prijevod na hr, a sta cekas od kaya?

..the last light of the sun...vikingi,anglosaxonci i tako to
Back to top
View user's profile Send private message
milosh



Joined: 27 Aug 2004
Posts: 55

PostPosted: 16.01.2005 20:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u glovalu volim nase [EXYU], ruske i madjarske pisce... skoro sam provalio latinoamericku knjizevnost.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
supergroove



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 118
Location: Banovići

PostPosted: 16.01.2005 21:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ternuto citam kosmos od carl-a sagana, a inace cjepam sve sto mi dodje pod ruku.
a od par zadnjih procitanih odusevio sam se jergovicevim rabija i 7 meleka i insallah madona insallah i od aleksandra hemona pitanje bruna.
nemam nekih favorita , ko sto reko citam sve i svasta i naravno ako ima ko sta dobro da preporuci.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
milosh



Joined: 27 Aug 2004
Posts: 55

PostPosted: 19.01.2005 14:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

obavezno procitajte ''brave new world'' od aldousa huxleya.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
ez-rider



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 76
Location: Zagreb

PostPosted: 19.01.2005 15:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Reggie wrote:
I kakav je Da Vinciev kod?

Mislio sam ga kupiti kao poklon samom sebi za božić, napokon, toliko
je mjeseci u ili pri vrhu ljestvica čitanosti.

ja dobio za bozzic na poklon Smile .. procitao u 2 dana .. inace brijem na te crkvene/masonske velike tajne .. knjiga je roman .. nije neko filozofsko djelo .. ali je jako dobro pisana .. jako dobro za 500 stranica knjige .. nigdje se ne gubis .. fino te vodi .. fino preskace "scene" .. krasan scenarij za film .. a ono zbog cega crkva pizdi cu ostaviti da procitas sam .. meni nije bio neki wow efekt .. uglavnom .. recommended jer je dobro pisano ..
.ez.
Back to top
View user's profile Send private message
Heptanon



Joined: 22 Sep 2005
Posts: 33

PostPosted: 10.01.2006 22:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovak: bio kupio knjigu i prvih 80 stranica mi se zgadilo , neznam zašt i dao je curi da je pročito ( da ne zvuči šovinstički, htjela ju je čitat) i onda mi ona prepričala story i nakon toga sam odlučio ju pročitat i kad završim ludluma odmah krečem na nj!

_________________
ready?????
Back to top
View user's profile Send private message
Lucifer Sam



Joined: 14 Nov 2006
Posts: 18
Location: Livada

PostPosted: 14.11.2006 18:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

alkemičar je odlična knjiga, no još bolja je Peta Gora od coelha. Knjiga je meni najbolja od svih njegovih.
No, najbolja knjiga mi je Lovac u žitu i Paklena Naranča
ali ima ih još puno

_________________
Trebam li ja biti samo naranča na navijanje???
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address
Capricorn



Joined: 14 Nov 2008
Posts: 6
Location: Split Mind

PostPosted: 15.11.2008 21:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ponajviše čitam poeziju, općenito kratke forme jer volim konzumirati u jednom dahu. Romane uvijek moram prelamati na nekoliko dijelova : /

Volim Kamova, Adyja,... <3 I još puno puno njih...Općenito avangardnu književnost. Teatar apsurda. Depresivne pjesme ponajviše. Pijanice koji umiru od tuberkuloze ili se sami ubiju. Nježne dušice : D
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
klompa



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 164

PostPosted: 16.11.2008 04:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

upravo čitam Alkemičara Cool
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Knjige All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group