Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Canon a80 se zbunjuje na hladnoci!!!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ducka



Joined: 12 Jan 2005
Posts: 1

PostPosted: 12.01.2005 11:45    Post subject: Canon a80 se zbunjuje na hladnoci!!! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Naime na hladnoci aparat mi se z bunjuje bash.Npr.kada slikam u bilo kom modeu ako koristim opticki zum 3x i sve preko,slike mi budu krajnje bele ili boje slike budu prezasicene,toliko prezasicene da su kontrasti ogromni i slika lici na sliku kojoj je dodat efekat glowing edges iz Photoshopa.Kada je zum ispod 3x sve je ok ali se i tada po nekad desi da se aparat zbuni.Skapirao sam da nema onog zadnjeg klika koji isledi posle shoota i koji oznacava zatvarnje bledne sto prouzrokuje veliku kolicinu svetlosti da padne na senzor a samim tim i osvetli fotku bash.U toploj prostoriji je sve krajnje ok.
Sada mene interesuje da li je to neki fizicki feler kod blende ili je bug u software ili nemam pojma sta?
Kakva su vasa iskustva sa slikanjem ovim aparatom po hladnoci?

_________________
I'll be back!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 12.01.2005 12:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Lucky you Razz

Ti bar možeš okinuti... Moja Minolta na hladnoći neće ni to Smile

EDIT: Moja Minolta je (za napomenu) potpuno manualna (vi pričate o digitalcima) Wink

Last edited by Sulien on 12.01.2005 13:10; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 12.01.2005 12:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ti ti je najnormalnija stvar, velika hladnoca ili velika vrucina!

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 12.01.2005 12:40    Post subject: Re: Canon a80 se zbunjuje na hladnoci!!! Add user to your forum ignore list Reply with quote

ducka wrote:

Kakva su vasa iskustva sa slikanjem ovim aparatom po hladnoci?

Manje-vise svaki digitalni aparat ima problema na hladnoci.

Veliki je problem je u zamagljivanju objektiva, primjerice kada si vani i vracas se u kucu/stan na toplo i odjednom se cijeli aparat zamagli (kondenzira) i tada ga je najbolje ostaviti neko vrijeme na nekom neutralnom podrucju u stanu da se temperatura izjednaci.

Uglavnom nema nikakvog veceg problema sa hladnocom ako pazis na aparat. Aparat ti se na hladnoci uspori (LCD, reakcija aparata, leca, baterije i sl). Hladnoca definitivno ne moze prouzrociti nekakvu stalnu stetu aparatu.

Baterije imaju konstantnih problema sa hladnocom. Kada se slika vani po zimi baterije se uvijek istrose 2x brze nego obicno i uvijek je dobro nositi extra baterije za svaki slucaj. Trik je u tome da baterije drzis u unutarnjem dzepu jakne tako da im je toplo, kada slikas samo puknes baterije u aparat i slikas, kada ne slikas onda ih vratis u dzep da se griju tj. na toplo.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 12.01.2005 22:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u zadnjih par godina sam promenio nekoliko sonyja raznih kategorija, i sad sam preshao na nikon [d70]... i nikada nisam iskusio takve probleme Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Marvin



Joined: 22 Apr 2004
Posts: 72

PostPosted: 12.01.2005 23:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Brat i ja smo s nasim Canonom A70 slikali na -5 i nize prosle zime (opremili ga vrecicom za domacinstvo i picili po snijegu Smile) i nismo primjetili nikakve probleme.
3x zum, duze ekspozicije, sve kako treba (osim kad blic uhvati padajuce pahulje pred objektivom Wink)
Usporavanje o kojem se govori moguce da je i bilo, ali ne na neko primjetno vrijeme.
Back to top
View user's profile Send private message
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 17.01.2005 11:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sa svojim IXUS 330 foticem jos nisam imao nekih problema na hladnoci... iako to nikad nije bila neka luda hladnoca, mozda najvise oko -5. Al uvijek bi drzao fotic u torbici, ili u dzepu od jakne i vadio ga samo kad bi htio opalit nesto...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group