Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
maxDSL nove cijene !!
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
blind*dragon



Joined: 05 Jan 2004
Posts: 46

PostPosted: 04.01.2005 09:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

teletext HTV-a str. 547

pa si pročitajte o njemačkom T-comu i o HR T-com
dok oni tamo imaju aDSL za 4 eura, mi imamo za 25 eura

fuj, gamad jedna Twisted Evil

P.S
ovo mi je najbolje, citiram:
"U Hrvatskoj, gdje je T-Comu zakonski zabranjena konkurencija ..."

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
blind dragon
Back to top
View user's profile Send private message
dado



Joined: 03 Jan 2005
Posts: 16
Location: Zagreb

PostPosted: 04.01.2005 09:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa moraju na nama dizati cijene do neba da bi u matičnoj zemlji sve bilo jeftino!

Ovo me podsjeća na matične zemlje i njihove kolonije! Još samo da počnu izvoziti robove Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
jokla



Joined: 31 Oct 2004
Posts: 113
Location: Right behind you

PostPosted: 04.01.2005 12:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa još uvijek im treba lova za UMTS licence . . . . nije to lako zaraditi 120 milijardi Eura za nekih 5 godina . . . zato su se raširili u skoro savku zamlju ovoga planeta da bi sa svih strana dobili love za te licence

_________________
"If this world makes you crazy, than everything is ok with you" - ~demony
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
leon



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 175
Location: Where the dark shadows R

PostPosted: 04.01.2005 14:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a ono... sad se svi zale na te cijene adsl-a, a prije godinu dana je bilo "joj, da je bar meni adsl za 100 maraka (50 rura) i da je flet rejt"... i sad kad je otprilike takva racunica - opet nikom ne pase...

Treba se pomirit s tim da zivimo na balkanu i da treba vremena da se dignemo na "zapadnu" razinu....

Nordijske zemlje u principu imaju najbolje cijene prisupa netu, i vecina hardcore brijaca u svijetu online sharinga su svedjani (+ tome pridonosi cinjenica da imaju normalne zakone).

Mene recimo najvise smeta losa konfiguracija paketa jer je ul/dl ratio 6:1 sto saksa opasno posto je s takvim brzinama gotovo nemoguce odrzavati ratio na bittorrent trackerima... trebali su bar 2:1 dat...

_________________
www.disorted.com
ko ovo procita ne treba naocale
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jokla



Joined: 31 Oct 2004
Posts: 113
Location: Right behind you

PostPosted: 05.01.2005 16:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Naravno da nam ne paše . . . Prije godinu dana HDZ još nije bio na vlasit Very Happy

_________________
"If this world makes you crazy, than everything is ok with you" - ~demony
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 09.01.2005 12:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dado wrote:
Ja sam uzeo d-linkov wireless router di-624 i radi mi perfektno (na 7. katu sam, a kada s laptopom dodjem u birz 200m od ulaza u zgradu još uvijek sam u mreži i mogu surfati)

loša strana je jedino što takav router dodje oko 900kn!Sad

Probati ću naći još neke zanimljivosti vezane uz naš najdraži T-shit!


1. Moje iskustvo je da je Siemensom Gigaset SOHO router koji dobijes, a koji košta ~1000 kn, jako kvalitetan. Među najboljim je uređajima te klase.

Nadalje, to šta pričaš da dodjes 200 m od ulaza u zgradu je NEMOGUCE. Niti jedan router nije dostupan na tu udaljenost, pogotovo G mreža. 7. kat i 200 metara od ulaza - pričaš gluposti.
U zatvorenom prostoru s 2 betonska zida, efektivna udaljenost na kojoj dobiješ signal u 50% jačine je eventualno 10-20 metara, u najboljem slučaju 30.
300 metara vrijedi samo ako je router na prozoru i eventualno ako visinska razlika nije preko 10 metara (300m je za nulu)... a 7. kat je daleko više od toga.

802.11b mreža ima dosta veći domet.

Što se podešavanja tiče, router koji ti prodaje HT ima SVE mogućnosti zaštite koje ima i svaki moderni router. Ne vidim u čemu je problem s podešavanjem, kad je potonje iznimno jednostavno i traje 5 minuta. Ne moraš čak imati blagog pojma o podešavanju routera, pa ako znaš engleski također ga mozes namjestit u 10tak minuta.

Srackanje po T-Comu je zabavno, istina, ali izmišljanje priče da bi se imalo za što srackat, nije u redu; ne zbog T-Coma, nego zbog onih koje možda odvratiš svojom pričom od kupnje jako jako dobrog uređaja.

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 09.01.2005 17:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

leon wrote:
Mene recimo najvise smeta losa konfiguracija paketa jer je ul/dl ratio 6:1 sto saksa opasno posto je s takvim brzinama gotovo nemoguce odrzavati ratio na bittorrent trackerima... trebali su bar 2:1 dat...

stavi na nekakvu sporu vezu (isdn/dialup), radit ce ti brze nego na cable/dsl
Back to top
View user's profile Send private message
leon



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 175
Location: Where the dark shadows R

PostPosted: 09.01.2005 17:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Edgar, ja recimo nemogu podesiti port forwarding na HTovom wireless routeru... za surfanje i ostalo je mrak, al kad hocu koristiti neki port u divljem range na BT trackeru (mislim da je range 49152 -65565 -> tak nekaj, ne da mi se da sad gledar), nemogu dobit niti pola connectionsa ko kod obicnog adsl adaptera... jednostavno lampica na bittornadu svijetli zuto (firewalled) i stvar ne funkcionira kak treba...

_________________
www.disorted.com
ko ovo procita ne treba naocale
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 09.01.2005 19:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hmm. Koji uredaj imas. Ja ovdje pricam o SE515. Koristim i ja port forwarding jer u lokalnoj mreži doma testiram mrežne aplikacije dok radim; i nisam imao problema. U opcijama firewalla trebao bi imati opciju za ukljucivanje i iskljucivanje tzv stealth moda koji blokira pinganje (ne odgovara na ping). To moze smetati mozda bit torrentu jer smeta i kod nekih igara (raven shield npr) gdje se dobiva beskonacan ping umjesto realnog...

Jedina stvar koju ovaj router ne radi dobro, a samo jedan u ovoj klasi to zapravo moze, jer loopback. Kako je to zapravo manje bitno kod ove klase (small office\ home), i kako rijetki to mogu, ne smeta mi što to ne radi.

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 15.01.2005 23:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

15 je tu a na sajtu nista Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
leon



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 175
Location: Where the dark shadows R

PostPosted: 16.01.2005 00:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Navodno niti nece biti do 1.2.

_________________
www.disorted.com
ko ovo procita ne treba naocale
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
1ONE



Joined: 13 Mar 2004
Posts: 136
Location: Zagreb

PostPosted: 16.01.2005 16:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kao što rekoh , neko je izmislio (a.k.a. sere)...

_________________
have fun
Back to top
View user's profile Send private message
geikko



Joined: 21 Jan 2005
Posts: 1

PostPosted: 21.01.2005 15:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm, ovako...
Nisam bas neki strucnjak za kompjutere, ali kada dode dso nekih problema u firmi na karju uvijek nekako ispadne da ja moram kopati i pronalaziti rjesenje da se ti popravi hitno, u slucaju da nam ne moze tako brzo doci sa rjesenjem netko strucniji.

Tako i sa ovim problemom.
ADSL + WLAN
Uslugu smo uzeli tamo negdje u 11. mj., djelatnik Tcoma nam je dosao i pokopcao sta je trebao u 12., a guy koji nam servisira kompove dan nakon njega, konfigurirao mrezu i sve ostalo sta treba.
3 su kompjutera u firmi, 2 PCa koja su spojena zicano, i 1 laptop sa PCMCIA karticom.
Koristimo router Siemenskov Gigaset SE515dsl.
Od samg pocetka koristenja usluge uocili smo kako veza tuz i tamo puca, no na pocetku smo sumnjali da nije mozda nesto krivo iskonfigurirano.
Utvrdili smo da je sve OK, pa kada se pucanje veze nastavilo, mislili smo da je Tcomov server u komi.
Pogotovo zato jer cujem da i drugi TCom korisnici imaju slicnih problema.
Zadnja 3 dana su bila pogotovo losa, jer nam je Interbet veza znala biti mrtva tijekom dana i po pola sata u komadu.
A treba salti mejlove i slicno.
Zvala sam T-com i tamo mi je lik rekao da odem na Siemensov site i poskidam si nekakav software za router, uglavnom, navodno nekakvi updateovi - kojih, naravno, na siteu nema.

Tu sam vec zapala u Interenet "istragu" i naletila na nekoliko foruma koji se bave slicnim problemom, uglavnom svi su na njemackom, jedino sam tu nasla nesto na engleskom:
http://now-portal.c-lab.de/tracker/?func=browse&group_id=13&atid=134
vidi i ovo:
http://now-portal.c-lab.de/project/showfiles.php?group_id=13&release_id=30

Uglavnom, router je izgleda sranje, a mene zanima da li netko vidi ikakvo rjesenje.
Da li je netko uspio kod Tcoma reklamirati 515icu ili bilo sto slicno,
jer citajuci sve ove kritike, kao i ove na ovom forumu, ocigledno je da je paket daleko ispod reklamirane kvalitete.
A raditi na ovakav nacin je iritantno...

Help please, bilo kako, ako iakako moguce.

Hvala. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group