Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
News skripta

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ttc



Joined: 08 Sep 2004
Posts: 48
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 25.01.2005 17:01    Post subject: News skripta Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bok, upravo sam negdje in the middle pisanja svoje prve news skripte. news ali sam zapeo na jednom dijelu. Zelio bi imati one kratke i duge vijesti. Znaci na kratkima link za duge koje se otvore na istom mjestu.
Kako da to napravim?[/url]

_________________
††¢
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 25.01.2005 18:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stavi još jedan tekst box za ostatak novosti, a link na "opširnije" neka bude tipa news.php?id=123 , u skripti ukoliko je postavljena varijabla $_GET['id'] dohvati samo tu novosti i prikažu je cijlu, ukoliko nije prikaži sve novosti...

Možeš naravno i čitav tekst staviti u jedan box pa onda skrpati neku skriptu koja će čupati određeni broj znakova (riječi) ukoliko se prikazuju sve novosti i sav tekst ukoliko prikazuješ samo jednu...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ante



Joined: 09 Oct 2003
Posts: 255
Location: st

PostPosted: 25.01.2005 19:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Možeš i bez još jednog textboxa kod unosa. Samo pri ispisu na indexu stavi funkciju da ti ispiše (npr.) 400 znakova, i nakon toga stavi da ti je konstanta ... i "link" koji će voditi na recimo vijest.php?id=123 i tu će biti cijela vijest bez ograničenja. Neda mi se pisati kod. Ako ne znaš, javi pa ću napisat.
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 25.01.2005 21:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm, tko je tu lud? A što sam ja napisao? ;D

BTW; bilo bi zdogno da se ne reže na 400. znaku, nego na kraju dotične riječi
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ttc



Joined: 08 Sep 2004
Posts: 48
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 26.01.2005 03:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kojim kodom ograničavam na 400 znamenaka, please...

_________________
††¢
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 26.01.2005 03:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ttc wrote:
Kojim kodom ograničavam na 400 znamenaka, please...


http://hr2.php.net/manual/en/function.substr.php

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ante



Joined: 09 Oct 2003
Posts: 255
Location: st

PostPosted: 26.01.2005 10:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gog wrote:
Hm, tko je tu lud? A što sam ja napisao? ;D

BTW; bilo bi zdogno da se ne reže na 400. znaku, nego na kraju dotične riječi


Razumio sam te da mu predlažeš da kod unosa vijesti napravi još jedno polje u kojeg će unositi kratke vijesti. Tako bi bila dva polja tj. jedno za kratke vijesti, a jedno za duže. Sorry Smile
Back to top
View user's profile Send private message
ttc



Joined: 08 Sep 2004
Posts: 48
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 26.01.2005 14:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
ttc wrote:
Kojim kodom ograničavam na 400 znamenaka, please...


http://hr2.php.net/manual/en/function.substr.php

Predpostavljam da je ovo nesto slicno poljima u C-u. Onda bi valjda nekom i petljom mogao isprintati određen broj znakova.
Pokusat cu, thanx

_________________
††¢
Back to top
View user's profile Send private message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 26.01.2005 15:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imho bolje ti je imati posebno polje za opsirnije, a posbno za uvod...em sto je prakticnije...em mozes u uvodu napisati kratki sazetak vijesti. Uz to rezanje texta zna imati nasty side effecte ako ti rez npr na pola linka...ili unutar otvorenog taga.

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
ttc



Joined: 08 Sep 2004
Posts: 48
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 26.01.2005 16:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako mi odgovara za sljedeće akcije za koje bi opet molio mali hint....
Sada imam npr tekst od 2000 znakova a news pokazuje prvih 400. Na kraju je dodan link Opsirnije i sada bi trebalo da kada kliknem na opsirnije da se tablica sa novostima razvuce do kraja. Trebao bi odprilike skriptu koja ce kada se klikne na taj link pozvati npr duge.php u kojima ce se sve pokazati isto kao u ovoj osnovnoj stranici samo sto ce se clanak na kojem sam kliknuo na opsirnije prikazati cijeli, da se dobije dojam da se tablica samo otvorila i produzila. Znam vecinu ovog koda, zapravo je isti kao i ova pocetna stranica samo bez ogranicenja ali ne znam kako da pozovem cijelu novost samo jednog clanka a ne svih ostalih. Ako je lakse moze i da se ne pokazuju ostale kratke novosti nego ono tipicno, duga novost
Nadam se da sam koliko toliko dobro objasnio

_________________
††¢
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 26.01.2005 16:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ttc wrote:
che.UP wrote:
ttc wrote:
Kojim kodom ograničavam na 400 znamenaka, please...


http://hr2.php.net/manual/en/function.substr.php

Predpostavljam da je ovo nesto slicno poljima u C-u. Onda bi valjda nekom i petljom mogao isprintati određen broj znakova.
Pokusat cu, thanx


ni priblizno... pa procitaj sta pise :) to unuitar zagrada su parametri koje prima funkcija substr i nema nikakve veze sa poljima (oliti arrayima - ako si na to mislio...)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ttc



Joined: 08 Sep 2004
Posts: 48
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 26.01.2005 17:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Skuzio sam, hvala na linku full mi je pomogao.
Mozete li pogledati sada kako to izgleda i nabaciti kakvu kritiku. Naravno stvar jos nije usminkana, ovo je probna beta verzija Smile
http://www.cedi.hr/I/news

_________________
††¢
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group