Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Policija, dali to može?
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sime
Guest





PostPosted: 28.01.2005 22:17    Post subject: Policija, dali to može? Reply with quote

Nakon što danas prođem 200 km (od kojih su zadnjih dvadesetak po potpunome ledu), dođem tako napokon u Zadar i idem odvest jednog frenda, pa jednog drugog, i taj drugi me zapila (bilo mokro od sniga) ajde baci ode guz ručnom bla bla tralala.

I na kraju ja ulazim na parkiralište, i on ajde tu ajde tu, meni više dopizdija i ja bacim auto, izokrećem ga, kad ono na drugom kraju parkirališta policija. Ja odem tamo prema njima i stanem blizu da mi frend iziđe i uzme svoje stvari iz auta i ode kući. Policajci i dalje side u autu, nisu ni izišli do mene ni ništa. Nisu ni izišli me pitat vozačku, prometnu, alkotest... Samo su gledali u mene. Ja krećem ća, a oni nešto zapisuju u autu i gledaju me.

E sad samo se pitam jesu li me uopće vidili. Ako nisu sve onda su bar pri kraju. Ako jesu:

- Dali oni mogu meni tek tako napisat kaznu i poslati je poštom? Bez ikakvih izlazaka, uzimanja podataka itd, samo onako preko registracije, iz auta?
- Dali je to što sam napravia uopće kažnjivo, jel to prekršaj? Parkiralište prazno bilo skoro, nigdi nikoga?

Nebi me inače ovako krpalo to, ali nebi baš volia da mi jedan dan ode mater pogledat sandućić pa da nađe kaznu...
Back to top
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 28.01.2005 22:58    Post subject: reć bi da.... Add user to your forum ignore list Reply with quote

samo zapisali registraciju i zvali provjerit, bit će da si izgledo ko dobar kandidat za bit na listi traženih...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
aga



Joined: 26 Jul 2004
Posts: 5
Location: Pula

PostPosted: 29.01.2005 10:03    Post subject: murija Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne

Novčanu kaznu na mjestu izvršenja prekršaja naplaćuju policijski službenici, odnosno za prekršaje za koje su ovlašteni postupati na osnovi članka 5. stavka 3. ovoga Zakona i službenici nadležnog upravnog tijela jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave.
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 29.01.2005 13:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koliko znam, mogu te kaznit samo ako si snimljen ili si potpisao izvječće o utvrđivanju... (ili tako nešto) kad te zaustavi (to je onaj papir kad te snimi s radarom, pa te zaustavi, pa ispuni, a ti potpišeš).

Okretanje pod ručnom je prekršaj, kao i proklizavanje na semaforu i sve slične zajebancije. U krajnjoj liniji mogu se svrstati u opće-opasne radnje (ili kako se to već zove po najnovijem)...

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
sime
Guest





PostPosted: 29.01.2005 16:14    Post subject: Reply with quote

Tako sam i mislia ali sad mi je lakše svejedno Smile Hvala na odgovorima.

Nego kad smo već tu, da pitam za još jedan slučaj:

Išao sam jedan dan kupit praznih cd-a i zaustavim se na cesti kraj dućana (na kojoj je zabranjeno parkiranje i zaustavljanje, dakle, prekršaj). Bilo još masu auta tamo parkirano (kao i uvijek na toj cesti, banka, dućani, itd. a parkiralište daleko).

Upalia sam sva četiri, izletim iz auta, uletim u dućan, kupim i izletim vani do auta. Nije me ni minute bilo a policajac mi već napiše kaznu za parkiranje (zadržavanje) i okači mi je za brisač. On je još bia tamo i počinje pisati sljedećem autu u nizu. Ja mu dođem, molim ga, serem mu tri ure, makakvi, nema šanse da je poništi. Odem doma nabrijan sa kaznom (to mi je prva Smile)

To je ona kazna di odma ima uplatnica za platit 300 kn. Ja je nisam platia i sada čekam sudski poziv (ima već oko misec dana, možda i više).
Sad, ako dođe, a vjerojatno oće, kako je najbolje to da se nekako izbjegne? Otić na sud i pravit se lud? Odakle njima dokazi? Kako uopće mogu tako, meni to glupo skroz, zakačit ti uplatnicu na auto bez ikakvih dokaza?
Back to top
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 29.01.2005 17:14    Post subject: poziv... Add user to your forum ignore list Reply with quote

doć će, ne brini... inače, ako ti se troškovi čine premalima, možeš se sudit...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
blackshtef
mi3.crew


Joined: 13 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 29.01.2005 17:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sime wrote:
Odakle njima dokazi?


E, to i mene interesira...ok ak te fotografirao, ali ovak uplatnicu bezveze stavit... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 31.01.2005 12:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pandurova rech vredi vishe nego od nas inteligentnih... eto odakle mu dokazi

oni uvek polaze od pretpostavke da je to poshten lik koji nema potrebu da tebe zavrne Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 31.01.2005 13:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

napravio si prekrsaj, plati kaznu . amen
Back to top
View user's profile Send private message
/dev/null



Joined: 22 Dec 2004
Posts: 144

PostPosted: 31.01.2005 13:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

men se cini da ti ne gine kazna (osim ako nisu resavali osmosmerku)
Back to top
View user's profile Send private message
morbith



Joined: 23 Mar 2004
Posts: 112

PostPosted: 31.01.2005 13:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ trc

potpisujem

AMEN
Back to top
View user's profile Send private message
sime
Guest





PostPosted: 31.01.2005 15:09    Post subject: Reply with quote

tRC, morbith: možda nema svatko love koliko vi mislite. Druga stvar, ja bi rado platia da je država pravna i da nas ne pljačkaju na svakom koraku. Vjeruj mi, ja sam već platia državi na drugi način (država krade) i daleko više nego što je ta kazna. Triba napomenut i da je to bilo u vrijeme izbora kad im je tribala lova za kampanje itd. Dakle, ja ću u ovoj državi tražit svaki način da izbjegnem ovakvu pizdariju, uvik malograđani najebu a velike face sa strane, samo znaju građane jebat u mali mozak. Ma...

Last edited by sime on 31.01.2005 15:30; edited 1 time in total
Back to top
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 31.01.2005 15:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kakve veze imaju tvoji doprinosi kampanji s tvojim prekršajima?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 31.01.2005 15:27    Post subject: Reply with quote

gog wrote:
Kakve veze imaju tvoji doprinosi kampanji s tvojim prekršajima?

Nikakve. Vi svi kao nikad niste negdi stali autom sekundu di ne smijete da nešto obavite Smile

Ma samo kažem i pitam, a vi svi na mene ka da radim non stop prekršaje Smile Al kažem, uvik će prije uvatit i kaznit tako nekog livog kojem se jednom zalomi.

Peace.

Last edited by sime on 31.01.2005 15:28; edited 1 time in total
Back to top
morbith



Joined: 23 Mar 2004
Posts: 112

PostPosted: 31.01.2005 15:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ sime

ej iskreno ja sam pretjero u osudi mozda je i trc zato sto ne znam dal se to sto si ti napravila tretira ko prekrsaj

al malo je glupo dovest se u sutuaciju da nahebes od murje u bilo kojem pogledu zato sto te frend nagovorio...

jebi ga ne bude on nahebo nego ti

povlacim osudu
Back to top
View user's profile Send private message
djipster
Guest





PostPosted: 31.01.2005 15:30    Post subject: Reply with quote

sime wrote:
tRC, morbith: možda nema svatko love koliko vi mislite. Druga stvar, ja bi rado platia da je država pravna i da nas ne pljačkaju na svakom koraku. Vjeruj mi, ja sam već platia i daleko više nego što je ta kazna. Triba napomenut i da je to bilo u vrijeme izbora kad im je tribala lova za kampanje itd. Dakle, ja ću u ovoj državi tražit svaki način da izbjegnem ovakvu pizdariju, uvik malograđani najebu a velike face sa strane, samo znaju građane jebat u mali mozak. Ma...


ja sam to radio...nisam tip latit kaznu iako sam bio kriv...i dobio sam dobrovoljni rad neki da moram radit..i tak mi je bolje...napravicu nes korisno za drustvo Smile

e a drugiput sam dobio zgb parking kaznu i nisam nikad platio...nisam ni dobio opomenu...a davno je bilo...
koihjebe kad vlasnici stanova u zgb-u nemaju svoja mjesta parkirna...dodjem frendu u centar slozit komp i oni mi stisnu kaznu...jebga tak stvari stoje...a na tebi je dda odlucis os platit il dobrovoljni rad il zatvor (za zatvor se ceka 5 god Smile )
Back to top
morbith



Joined: 23 Mar 2004
Posts: 112

PostPosted: 31.01.2005 15:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ sime

reagirao sam tako zato sto mrzim gledat bilo kakva sranja na cesti...iako sam sudionik u prometu samo kao pjesak...

zivila
Back to top
View user's profile Send private message
morbith



Joined: 23 Mar 2004
Posts: 112

PostPosted: 31.01.2005 15:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ djipster..

care slazem se stobom da nije novac najbolje sredstvo za platit kaznu...

zivio
Back to top
View user's profile Send private message
sime
Guest





PostPosted: 31.01.2005 15:34    Post subject: Reply with quote

djipster wrote:

ja sam to radio...nisam tip latit kaznu iako sam bio kriv...i dobio sam dobrovoljni rad neki da moram radit..i tak mi je bolje...napravicu nes korisno za drustvo Smile

e a drugiput sam dobio zgb parking kaznu i nisam nikad platio...nisam ni dobio opomenu...a davno je bilo...
koihjebe kad vlasnici stanova u zgb-u nemaju svoja mjesta parkirna...dodjem frendu u centar slozit komp i oni mi stisnu kaznu...jebga tak stvari stoje...a na tebi je dda odlucis os platit il dobrovoljni rad il zatvor (za zatvor se ceka 5 god Smile )


To ti ja kažem, tako i ja mislim, to je ok. Neka nam izgrade parkirališta pa neće biti tih sranja, nego ja moram po Zadru kružit 3 ure da parkiram jebeno auto. Mogu onda mislit kako je u Zagrebu. A i počeli su na svakom jebenom mistu naplaćivati parking...
Back to top
sime
Guest





PostPosted: 31.01.2005 15:39    Post subject: Reply with quote

morbith wrote:
@ sime

reagirao sam tako zato sto mrzim gledat bilo kakva sranja na cesti...iako sam sudionik u prometu samo kao pjesak...


Slažem se, nevolim ni ja. U ovom slučaju nije bilo nikog, ni auta ni pješaka a frend to nije nikad baš doživia pa mi ga bilo ža.

Quote:
zivila

zivio Ono je samo chick na avataru Smile
Back to top
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 31.01.2005 16:15    Post subject: pay the fun Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakle imam 35.000 km i 6 godina na motoru bez vozačke dozvole i pun kurac para u neplacenim kaznama, ali ne kukam protiv drzave ovakve i onakve, nego svjesno znam što radim i spreman sam podnjeti posljedice svojih akcija.

jer nemoj mi rec da si morao tamo parkirati. ak nema mjesta za parking idi pješice.

nemoj nikad radit nešto što se ne smije misleći da ćeš se izvuć, uvijek budi spreman platiti (novčano ili drukčije) naj gori case scenario. naj nevjerovatniju mogućnost smisli i prihvati da ćeš ako te uhvate najebat. i tek onda kad si spreman to prihvatiti - spreman si napravit prekršaj.

realno.. uhvate te svaki 8mi put i tad platiš i zdravo..
Back to top
View user's profile Send private message
sime
Guest





PostPosted: 31.01.2005 16:24    Post subject: Re: pay the fun Reply with quote

tRC wrote:
[...]


Je, imaš pravo. Ja sam pita mogu li mi poslat onako kaznu za ono vrtenje a za parking sam usput pita... To sve što si reka stoji.
Back to top
djipster
Guest





PostPosted: 02.02.2005 14:44    Post subject: Re: pay the fun Reply with quote

sime wrote:
tRC wrote:
[...]


Je, imaš pravo. Ja sam pita mogu li mi poslat onako kaznu za ono vrtenje a za parking sam usput pita... To sve što si reka stoji.


hr.rec.automobil
teoretski ti nebitrebo moc bnaplatit kaznu zato kaj si se vrtio po parkingu...
mislim da im sam trebas rec da di ces se ucit vozit na snijegu ak ne na parkkingu / poligonu
Back to top
aga



Joined: 26 Jul 2004
Posts: 5
Location: Pula

PostPosted: 02.02.2005 15:36    Post subject: kazna Add user to your forum ignore list Reply with quote

uz kaznu ako se na varam ide i dodatak koji ti upucuje na pisanu zalbu ili tako nesto ... to ti je procedura koju si trebao napraviti.... za pocetak ...
Back to top
View user's profile Send private message
NoName



Joined: 11 Apr 2004
Posts: 113
Location: Počiva u miru. (1.5.2005.)

PostPosted: 02.02.2005 15:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne mogu ti naplatiti kaznu ako te nisu slikali, ili ako nesto nisi potpisao. Jer nemaju dokaza. Da je tako, onda bi mogli puknut bilo kakvu tablicu, i slat okolo ljudima kazne.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group