Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
help: search engines

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 21.01.2005 16:26    Post subject: help: search engines Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle, zamolio bih ljude koji znaju sa search enginima da ukratko kažu što učiniti sa sajtom da ga Google i ostali što brže i bolje indeksiraju.

Naravno, tražio sam na internetu, ali mi se na vrh glave popelo prepucavanje ljudi što koji engine indeksira a što ignorira, da li treba koristiti ovaj meta tag ili onaj, gleda li google uopće keywordse i (u bilo kojem slučaju) kakvi bi oni trebali biti itd. Imam dva sajta koja stavljam online i, pošto sam sve ljepo složio po standardima, želim napraviti da se sve to lijepo i indeksira itd. Volio bih da puknete svoje mišljenje o sljedećem (google je, naravno, prioritet):

  1. prijavljivanje na tražilice - koje? (iliti koriste li ljudi nešto drugo osim googla)
  2. meta keywords i koja je razlika između "horsie, yellow duckie" i "horsie, yellow, duckie" (zapravo mislim da pitanje i nije baš previše glupo)
  3. robots.txt - da li je pametno nemati ga Confused
  4. meta description - za svaku stranu poseban ili preživim ako je na svakoj isti kao i na indexu?
  5. na kakve stranice koristiti "noindex,follow" i "noindex,nofollow" (zašto ne bih htio da se nešto indeksira) i koja je razlika između google 'index' i 'archive'?
  6. ako je sajt na tri jezika (dva puta copy-paste i preveden), da li da na svaki html stavim content-language "hr,en,de" ili da stavim samo onaj u kojem je ta stranica? Jer, svaka stranica ima link na drugojezični ekvivalent...

Evo, to su pitanja na koja nisam baš mogao naći pristojan odgovor... A za one koji i sami žele znati više o web robotima: The Web Robots FAQ

I'll stay tuned

Last edited by Sulien on 21.01.2005 19:58; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 21.01.2005 18:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo, dodajem još jedno pitanje
    7. pošto je sajt na 3 jezika (svaka stranica je na jednom jeziku ali ima link na drugojezični ekvivalent) da li da navodim keyworde u svim jezicima ("patkica, ducky, Ente") ili samo na onom na kojem je stranica? Confused

Pitanja su možda nezgodno postavljena, ali nisu toliko blesava Smile Jer sigurno postoji loša vs. dobra praksa korištenja meta tagova... ja želim slijediti dobru Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 31.01.2005 19:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

whoa, vratih se iz Austrije a ono Arrow 0 replies Smile sad sam kao MC, imam sam svoj topic Razz

no dobro, možda se ipak bavim pomalo blesavim stvarima... idem ja to složit kak' mislim da treba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 31.01.2005 20:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

robots.txt, nemoooj
ja sam stavio na forum i sami hackovi, svakidan jedan napad Shocked

_________________
mp3hr.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 31.01.2005 21:14    Post subject: Re: help: search engines Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
[*]prijavljivanje na tražilice - koje? (iliti koriste li ljudi nešto drugo osim googla)

Ne znam koliko ljudi koristi kaj, ali mozes se prijavit na google, na yahoo, i msn i ostale, medjutim njihovi roboti ionako slurpaju non stop sve zivo i ne zivo...
Quote:
[*]meta keywords i koja je razlika između "horsie, yellow duckie" i "horsie, yellow, duckie" (zapravo mislim da pitanje i nije baš previše glupo)

Navodno ih je najbolje pisati tako da ih nema vise od 10-15, da imaju veze s contentom, odvojiti svaku zarezom (ne treba ti razmak nakon zareza), i najvazniji keywordi bi trebali ici na pocetak. U ovom slucaju, yellow duckie bi trebala biti fraza (barem po nekom sjecanju koje imam kad sam davno o tome citao), dok je u drugom slucaju keyword i jedno i drugo.
Quote:
[*]robots.txt - da li je pametno nemati ga Confused

Ne skodi imati ga, jer svaki slurper danas postuje (ili bi trebao) ono sto pise u njemu. Ako ga nemas, stvar ce raditi i ako imas samo <meta> robots varijantu, no slurperu je lakse ako ne mora parsat html za meta tagove, nego dohvati sebi sto mu treba iz fajla koji je njemu i namijenjen.
Glede hackova vezanih za robots.txt - mislim da kroz samo taj file ne mozes nikako naebat. A ako ti je cijeli site lose programiran i nesiguran, onda ti robots.txt nije jedini problem Smile
Istina je da ima toolova po netu koji (uz masu ostalih metoda) dovacaju i robots.txt pa pokusavaju pogoditi strukturu site-a i web aplikacija, ali za to nije kriv robots.txt imho...
Quote:
[*]meta description - za svaku stranu poseban ili preživim ako je na svakoj isti kao i na indexu?

Bolje za svaku stranicu posebno, ali nije neka velika koma ako je i isto na cijelom siteu...
Quote:
[*]na kakve stranice koristiti "noindex,follow" i "noindex,nofollow" (zašto ne bih htio da se nešto indeksira) i koja je razlika između google 'index' i 'archive'?

Mozda imas dio site-a koji smatras privatnim, i ono kaj tam pise ne zelis da se pojavljuje u trazilicama.
Quote:
[*]ako je sajt na tri jezika (dva puta copy-paste i preveden), da li da na svaki html stavim content-language "hr,en,de" ili da stavim samo onaj u kojem je ta stranica? Jer, svaka stranica ima link na drugojezični ekvivalent...

Stavi onaj koji jest, a na link na switch jezika stavi title atribut, i na svakoj stranici mozes jos dodati i <link rel="English" title="English translation" href="" /> itd. Mozda ima i jos bolja varijanta, ovo mi prvo pada na pamet...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 01.02.2005 11:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tenkju Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
imbrod
Guest





PostPosted: 03.02.2005 15:55    Post subject: Reply with quote

I mene muce slicni problemi ali mogu ti samo reci ono sto znam po iskustvu

1. prijavljivanje na tražilice - koje? (iliti koriste li ljudi nešto drugo osim googla)
Sve zive koje ti bilo koja stranica (besplatno) nudi - imas neke linkove u ovom forumu, nekad davno


meta keywords i koja je razlika između "horsie, yellow duckie" i "horsie, yellow, duckie" (zapravo mislim da pitanje i nije baš previše glupo)
teoretski kazu da su fraze odvojene zarezima, ali mislim da je najbolji nacin sve odvojiti samo spaceovima i ne ponavljati rijeci, dakle umijesto:
duckie, yellow duckie
staviti samo
yellow duckie


robots.txt - da li je pametno nemati ga
ne znam

meta description - za svaku stranu poseban ili preživim ako je na svakoj isti kao i na indexu?
kako hoces, ali ce ti trazilica izbaciti linkove na svaku stranu, a ti hoces recimo da ljudi idu prvo na index.

na kakve stranice koristiti "noindex,follow" i "noindex,nofollow" (zašto ne bih htio da se nešto indeksira) i koja je razlika između google 'index' i 'archive'?
kako ne bi htio? A ja muku mucim kako da zastitim od hakera members areu gdje se pristupa s passwordom bez koristenja SSL-a...


ako je sajt na tri jezika (dva puta copy-paste i preveden), da li da na svaki html stavim content-language "hr,en,de" ili da stavim samo onaj u kojem je ta stranica? Jer, svaka stranica ima link na drugojezični ekvivalent...
najbolje je za svaku stranicu staviti kodnu stranicu koja je bas za tu stranicu.


A to je tek 1% ako hoces dobre posjete...
Ne kazem da ja znam neko idealno rjesenje (ne mogu podic na vise od 200 dnevno i UZ PLACENE GOOGLE OGLASE), ali neke jos mogucnosti su:
- placeno oglasavanje na Googleu (AdWords)
- placeno reklamiranje na specijaliziranim siteovima (recimo ako se tvoja stranica bavi dizajnom, plati mi3dotu da ti stave banner ili nesto...)
- razmjena klikova na raznim click exchangeovima (Webmasterquest, TS25, StudioTraffic...)
- oglasavanje na PTR i PTC siteovima (AllYouSubmitters...)
- besplatne i platne mailing liste, safe liste, submitteri i kako se god jos to zove
- forumi
- mali oglasnici
...
...
...
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 04.02.2005 12:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

danke Smile

ODLIČAN Arrow Basics of search engine optimisation @ 456 Berea Street
Quote:
Many site owners are regularly contacted by scam companies of this kind, and it’s understandable that many take the bait and start paying for “top results and submission to everything”. After all, who doesn’t want their site to be highly ranked by search engines?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group