Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Samsung 243T 24" LCD Widescreen

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 07.02.2005 18:38    Post subject: Samsung 243T 24" LCD Widescreen Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne bi vjerovali... ja se namjerio upravo na taj model kad ono ima samo srebrni. Crni je namjenjen samo američkom tržištu ,a ono nema "Black" ni Europa. Zanima me jel to istina i uopće što mislite o tom monitoru.

Bio sam ga gledao u MSanovom servisu i mogu Vam reći bolesno je sve to gledati na širokom formatu i native rezi od 1920x1200... po netu ga samo hvale i kotira bolje od HP, Sony pa neki tvrde čak i Apple-a? Sad me zanima koliko tu ima istine ,a koliko marketinga? ...i kako da se dočepam "black" stena verzije Smile

PS: http://www.gamepc.com/labs/view_content.asp?id=243t&page=1
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 07.02.2005 19:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ljepotica dodje samo 16k kuna... (al sumnjam da je bolja od appleovog najboljeg modela..)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
aesqe



Joined: 18 Sep 2003
Posts: 48
Location: zagreb

PostPosted: 07.02.2005 19:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
po netu ga samo hvale i kotira bolje od HP, Sony pa neki tvrde čak i Apple-a


koliko ja znam, samsung je vodeci inovator medju proizvodjacima monitora, a brijem da za ovaj model vrijedi i zero dead pixels garancija Wink
ja doma imam 17'' 710tm i totalno ga obozavam Very Happy
sto se boje tice, probaj narucit u hgspotu?

_________________
-_-_-_-__oops, missed one-_-_--again_-
::skyphe:: : ::breed::
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address
srzi



Joined: 07 Dec 2004
Posts: 37

PostPosted: 07.02.2005 19:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vemil ti ga moze naruciti i u crnoj boji. Ja sam se raspitivao. Dodje negdje oko 14 tisuća kuna.
Back to top
View user's profile Send private message
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 07.02.2005 20:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako je tako.. SRZI plaćam kavu najmanje Smile U svakom slučaju očekujte da će se uskoro pojaviti oglas "prodajem samsung 959nf" cijena prava sitnica i tzv. Miro 17" Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 07.02.2005 20:19    Post subject: Reply with quote

Meni je poprilično ružan.
Back to top
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 07.02.2005 20:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hahaha agnoyii, jel t orazlog zaš štediš na digitalcu
Back to top
View user's profile Send private message
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 07.02.2005 21:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sime wrote:
Meni je poprilično ružan.

mozda zato jer je minimalisticki dizajniran Smile))))))

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 07.02.2005 21:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a ljepsi je meni appleov, ipak

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
sime
Guest





PostPosted: 07.02.2005 22:19    Post subject: Reply with quote

orange wrote:
sime wrote:
Meni je poprilično ružan.

mozda zato jer je minimalisticki dizajniran Smile))))))


Ako ti u onoj grdosiji ima išta stila i minimalizma svaka ti čast.

BTW, zašto svi apeliraju na moj minimalizam? Pitam se, pitam se... Very Happy Izgleda da je to postala opća praksa u zadnje vrime Smile
Back to top
sime
Guest





PostPosted: 07.02.2005 22:22    Post subject: Reply with quote

blackduke wrote:
a ljepsi je meni appleov, ipak

Po meni se ta dva monitora uopće ne mogu uspoređivati, appleov je skroz druga dimenzija.
Back to top
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 07.02.2005 22:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sime wrote:
orange wrote:
sime wrote:
Meni je poprilično ružan.

mozda zato jer je minimalisticki dizajniran Smile))))))


Ako ti u onoj grdosiji ima išta stila i minimalizma svaka ti čast.

BTW, zašto svi apeliraju na moj minimalizam? Pitam se, pitam se... Very Happy Izgleda da je to postala opća praksa u zadnje vrime Smile

ma problem je u tome sta ga prezentiraju sa krivim slikama. recimo apple sta ga je duke stavija ima neku finu umirujucu slikicu, a http://www.gamepc.com/images/labs/rev-samsung243t-dx9SM.jpg samsung ima neke uznemirujuce kuglice pa je prezentiran u krivom svijetlu bla bla bla

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sime
Guest





PostPosted: 07.02.2005 22:29    Post subject: Reply with quote

orange wrote:
ma problem je u tome sta ga prezentiraju sa krivim slikama. recimo apple sta ga je duke stavija ima neku finu umirujucu slikicu, a http://www.gamepc.com/images/labs/rev-samsung243t-dx9SM.jpg samsung ima neke uznemirujuce kuglice pa je prezentiran u krivom svijetlu bla bla bla


Pogledaj mu postolje, pogledaj ga od iza, ma cili mi je bljak. A baš ona slika od appleovog mi nije nešto, ima 100 put boljih slika.
Back to top
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 07.02.2005 22:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
a ljepsi je meni appleov, ipak



nego pala im je i cijena. sad je 23'' 14000 kn, a 20'' oko 8000 sta je dosta bolje nego prije.
a i response time im je 16ms.

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 07.02.2005 23:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

25ms je točno...uostalom to što piše koliko je response time ne znači ništa jer svaki proizvođač to mjeri drugačije. U svakom slučaju Minority Report nije bio ghostan... Trčao li Tom Cruise ili ševi_ slika ista Smile

Gdje piše 14000.. kad www.nabava.net izlistava 15 000 ? Ili se to odnosi na Apple? Hmm... zašto ja sve volim crno ,a ne srebrno.. čak su mi i rukavice za box crne Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 08.02.2005 01:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

orange wrote:
a i response time im je 16ms.

a 16ms je na skoro svim ovim 'obicnim' lcdovima sta sam gledo u hgu.. tak.. da.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 08.02.2005 01:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kao što rekoh.. zapitaj se ponovo da li oni stvarno rade na 16ms. Čak i sam proizvođač piše različite podatke za jedan te isti LCD. Očito je sada moda da piše da je LCD 16ms. Kako ćeš to provjeriti.. štopericom? Npr. "moj" Smile Samsung sa 25ms ghosta manje od nekih koji imaju 12ms.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 08.02.2005 13:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

srzi wrote:
Vemil ti ga moze naruciti i u crnoj boji. Ja sam se raspitivao. Dodje negdje oko 14 tisuća kuna.


Zvao sam ih danas... Frajer iz maloprodaje mi se lagano nasmijao i rekao da nemaju veze sa Samsungom ili njihovom distribucijom. To je sada kraj! Sad
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 08.02.2005 15:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Frend mi ima tu samsungovu seriju ali 21" (sivi) i odličan je monitor al designwise u usporedbi sa Appleom je smješan, što se kvalitete slike i matrice tiče, pretpostavljam da su usporedivi...(Apple zna koristiti Samsungove matrice...)

Appleov 23" je cca 16000 kn (sa pedeveom), sa 3% popusta koje će ti dati svaki dealer ako pitaš...
...i kad mislim izbrojati toliku paru za monitor kupio bih nešto što će osim raditi i izgledati kako spada...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 08.02.2005 18:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

21" nije 24" ..serija ili ne to su ipak različiti monitori. Što se Apple-a tiče on je tik uz Samsunga ali s obzirom na činjenicu da radim na PC-u trebao bi uzeti Samsung-a. Apple kontrolira postavke slike iz MAC OS-a (software-ski) dok je to na PC ne moguće po onome što sam pročitao u review-ima na netu. Postoje samo neke osnovne kontrole tipa brightness itd. Također nema ni Pivot. Ali da izgleda super to je 100% istina!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group