Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
canon vs olympus

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
tome54



Joined: 23 Dec 2004
Posts: 25

PostPosted: 09.02.2005 10:19    Post subject: canon vs olympus Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo napokon sam skupio neku lovicu i nastale su slatke brige,sto uzeti;Canon a-95 ili Olympus c-765.U skladu s mogucnostima aparata namijeravam se baviti amaterskom fotografijom pa me zanima sto uzeti od gore navedena dva primjerka.
Namijeravam slikati sve i svasta od makro-a,sporta,do panorame i profila;znam da bi za sve to mozda trebao uzeti neku visu klasu fotica, al fuckit, 2700kn je plafon Confused
također me muci sto nikako da skuzim ima li olympus mogucnost panoramskih fotografija(koliko sam skuzio to kod olympusa ovisi ok kapacitetu kartice koja se koristi,ili se varam), pa ako netko zna nesto o tome neka progovori.
DAKLE CANON A-95 ILI OLYMPUS C-765 ???
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
axiom



Joined: 09 Feb 2005
Posts: 3
Location: kaštela

PostPosted: 09.02.2005 22:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

olympus ima mogućnost panoramskih slika, naravno da to ovisi o kapacitetu kartice( što više prostora to bolja).
neznam baš o gore navedenim modelima ali koristim olympus i sasvim sam zadovoljan
Back to top
View user's profile Send private message
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 10.02.2005 01:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

canon, no doubt.

bolje boje, bolje se ponasa u uvjetima slabijeg svjatla (afaik), logicniji meniji (subjektivno fkorz)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 10.02.2005 09:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Canon 5.3 megapixela, Olympus 4.2...

Uostalom, usporedi sam:
http://www.dcviews.com/_canon/a95.htm
http://www.dcviews.com/_olympus/c765.htm

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
_basko_



Joined: 11 May 2004
Posts: 144
Location: Zadar/Zagreb

PostPosted: 10.02.2005 20:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sad ne znam ima li taj model olympusa mogucnost panoramski slika, ali ako ima to ti ne ovisi o kapacitetu kartice vec o "kartici"...

olympus ti ima jtu mogucnost panoramskih fotografija jedino ako je u njemu originalna XD kartica, dakle to ti ne ovisi o kapacitetu vec moras imati original Olympus XD karticu...

a sto se tice aparata, definitivno canon, olympusa jjednostavno ne volim, bar ove jeftinije modele, imaju previse isprane boje, i cesto lose fokusirane....

u toj kategoriji imaju bar po meni najbolji odnos slike i cijene Fuji i Canon, pa sad je odluka na tebi....

a ako se mislis amaterski baviti time ne zamaraj se brojem pixela, za normalne fotke 10X15 savim ti je dovoljno i 2 mega pixela...vise pozornosti obrati na sum, otvor blende...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
tome54



Joined: 23 Dec 2004
Posts: 25

PostPosted: 10.02.2005 21:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tnx svima
_basko_ zelis reci da je canon a-95 bolji od navedenog olyimpusa ili si mislio opcenito na canon-ove aparate, npr. koji bi ti fotic uzeo a da mu je cijena ispod kojih 2700kn?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
_basko_



Joined: 11 May 2004
Posts: 144
Location: Zadar/Zagreb

PostPosted: 10.02.2005 22:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa da po meni su canoni opcenito bolji aparati, u ovoj nizoj klasi jer u visoj klasi i nema usporedbe....

za amatersku upotrebu ne mozes promasiti sa a-95, a mozes jos i pogledati Fuji S5500 on ti je u info game 2700, samo trebas paziti jer na tu cifru jos dodje nova kartica, torbica, baterije, punjac.....

ali mislim da ce a-95 zadovoljiti sve potrebe...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
-juxa-



Joined: 20 Sep 2003
Posts: 70
Location: mrduša donja

PostPosted: 13.02.2005 14:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

axiom wrote:
olympus ima mogućnost panoramskih slika, naravno da to ovisi o kapacitetu kartice( što više prostora to bolja).
neznam baš o gore navedenim modelima ali koristim olympus i sasvim sam zadovoljan


Bilo koji aparat+stativ(ili može i iz ruke ak nemre drugačije)+bilo koji program za photo stiching = panoramske fotografije , tak da zaboraiš na olympus

_________________
use the fork, because there is no spoon.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group