Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
CSS: combining fixed and variable length DIV's

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
velcro



Joined: 15 Sep 2004
Posts: 116

PostPosted: 18.02.2005 14:27    Post subject: CSS: combining fixed and variable length DIV's Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vec se 1 cijeli dan igram s ovim i polako sam uvjeren da nece uopce biti moguce rijesiti bez tabela, al evo da postavim problem pred cijenjenu naciju pa da vidimo dal se nadje koja pametna glava Wink

Problem je jednostavan - zelim imati 3 DIVa u bodyu.

1) je header sa fixnom visinom u pixelima i 100% sirinom
2) ispod headera s lijeve strane je meni nekakav s fixnom sirinom u pixelima i visinom da popunjava ostatak browser viewa
3) ispod headera s desne strane (pokraj menija) je content dio koji po visini i sirini treba popunjavati ostatak prostora u browseru (viewa)

Zanimaju me samo 'prava' cross-browser rjesenja tj. stvar s apsolutnim divovima koji se preklapaju pa se kao paddingom pomice content ne dolazi u obzir jer bi se unutar ta 3 glavna diva trebalo zavisno pozicionirati ostale neke child elemente.

Svaka pomoc je dobro dosla!
Back to top
View user's profile Send private message
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 18.02.2005 15:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Code:
body,div,p,h1,h2,h3,h4,h5,h6,ul,li { margin:0; padding:0; border:0; }
#menu {   width: 100px; float:left; background-color:#CCCCCC; }
#header { background-color:#333333; color:#FFFFFF; height: 54px;}
#footer { background-color:#333333; color:#FFFFFF;}
#content { margin-left: 100px; height:1%;} <!-- ovaj height 1% je zbog IE -->
#afterfloat { clear:both;}
#container {background-image:url(css/images/fc.gif); background-repeat:repeat-y;}

<div id="container">
<div id="header">header</div>
  <div id="menu">menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu </div>
  <div id="content">
    <p>Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat nulla facilisis at vero eros et accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore te feugait nulla facilisi.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. </p>   
  </div>
  <div id="afterfloat"></div>
  <div id="footer">footer</div>
</div>


Ajde vidi jel ti ovako sljaka...

Jedini problem ce se desit kad kolicina teksta u content divu prijede visinu menua, a tada uskace onaj gif u containeru koji je zapravo 100px sirok (ili koliko je vec sirok menu), pravokutnik.

Ajde probaj jel to to pa javi...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
velcro



Joined: 15 Sep 2004
Posts: 116

PostPosted: 18.02.2005 15:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne, ovo tvoje se rasteze samo za toliko koliko contenta ima u meniju tj. ne rasteze se preko cijelog ekrana u browseru. Ja zelim da mi content i meni imaju visinu 100% ekrana umanjenu za visinu headera.

Mozda je jednostavniji opis problema s samo 2 DIVa - recimo da imas gornji i donji div (znaci pozicionirani vertikalno). Oba DIVa su 100% sirine browsera, a sto se tice visine - recimo gornji ima visinu u pixelima (npr. 200px), a donji treba popuniti svu preostalu visinu ekrana u browseru (tj. 100% - 200px). Tj. taj donji treba biti liquid ili variable ili kak god da ga zovem.

Thnx na odgovoru svejedno!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group