Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Olympus E-1 vs. entry-level dSLR's

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
-juxa-



Joined: 20 Sep 2003
Posts: 70
Location: mrduša donja

PostPosted: 20.02.2005 15:21    Post subject: Olympus E-1 vs. entry-level dSLR's Add user to your forum ignore list Reply with quote

Razmišljam o kupnji novog fotića(Fujijev F602zoom je krepo'), pa si sve nešto mislim da je vrijeme da pređem na dSLR. Glavno pitanje je dali kupiti stariji dSLR više klase (na akciji) ili pričekati još koji mjesec da izađe canon 350d ili uzeti nikona d70? Ovako ja gledam na stvari:

Olympus E-1
za:
viša klasa, odlična kvaliteta fotki, izuzetno dobra građa(tenk), funkcije
protiv:
CCD senzor pravi osjetno više buke(noise) naspram CMOS-a, trenutno nema nasljednika pa nije sigurno ulaganje u objektive za budućnost?, samo 5 megapixela, starost

Canon EOS 350d
za:
puno novih tehnologija)uključujući digicII imaging processor), 8 megapixela, puno poboljšanja u odnosu na 300d, gotovo instantan power-up, CMOS senzor(manje noise-a), veliki spektar objektiva i kompitabilnost sa starim EF objektivima, canon ima veliku gamu dSLR-a pa se isplati ulaganje u objektive
protiv:
još nije iscrpno testiran pa se ne znaju negatine strane/greške, ograničene mogućnosti naspram E-1, slabija građa(plastika)

Nikon D70 nisam pobliže proučavao, pa ne znam točno prednosti i mane u odnosu na gore navedenu dvojicu.

Samo još trebam naglasiti da nemam određeno usko područje interesa u fotografiji, volim fotografirati sve, počevši od makro fotografije, arhitekture, pejsaža, životinja itd..., a počela su me smetati ograničenja fuji-a.
Također, kao i kod većine studenata, novac je problem, a to znači da bi zadnje novce spiskao na fotić sa objektivom u kitu(ili nekom malo boljom sigmom ako je riječ o canonu) te kasnije nadograđivao ovisno o financijama. Sada pokojni Fuji mi se financijski skoro pa isplatio, pa računam da ću sa dSLR-om također zaraditi koju kunu.

Uglavnom, potreban mi je savjet iskusnijih fotografa Confused

_________________
use the fork, because there is no spoon.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group