Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
pomoć

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Marijan_0



Joined: 21 Feb 2005
Posts: 3

PostPosted: 21.02.2005 22:40    Post subject: pomoć Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel može mi tko od vas ikako prikazati potpuni postupak pravljenja auta u 3d maxu 5.
Nije mi važno hoću li time naučiti 3d programiranje ili ne. Ali mi je bitno da ja stvorim taj auto. Ma kako on izgledao. Imam nacrte i sve. Samo mi je potrebna pomoć ili turtorial na Hrvatskom. Vidio sam tamo neki link na temu kako napraviti auto u Maxu. Ali mi to ne može puno pomoći zato što je predviđen za korisnike več upoznate sa max-om. Moj mail je: marijan_0@net.hr. Pomozite jednom 14-godišnjaku koji se želi baviti dizajniranjem ali nezna kako i odakle početi. Hvala svima!

_________________
aaa
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 22.02.2005 12:30    Post subject: Re: pomoć Add user to your forum ignore list Reply with quote

Marijan_0 wrote:
...Ali mi to ne može puno pomoći zato što je predviđen za korisnike več upoznate sa max-om...

žao mi je, ali morat ćeš se prvo 'upoznati' sa alatima za modeliranje prije nego što se baciš na tako zahtijevan model kao automobil

podsjećaš me na prijatelja koji, kad je počeo svirati gitaru, prvo htio odsvirati Dick Dalea iz Pulp Fictiona Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Marijan_0



Joined: 21 Feb 2005
Posts: 3

PostPosted: 22.02.2005 15:16    Post subject: pa dobro Add user to your forum ignore list Reply with quote

Šta da prvo napravim?

_________________
aaa
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address MSN Messenger
smasher



Joined: 10 Jan 2004
Posts: 229
Location: Zaprešić

PostPosted: 22.02.2005 21:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pobrini se da imaš dovoljno volje i vremena. Vremena sigurno imaš dovoljno, pošto imaš 14 godina, a volju ćeš morat sam preispitat. Ako imaš problema sa engleskim tutorijalima, onda ti jedino preostaje ili naučit engleski, ili pikat po programu dok nešto ne skužiš i povežeš...
Prvo moraš skužit osnovne stvari u vezi programa. Moraš skužit di je kaj, koji modifieri šta rade, možda malo material editor, mjenjat boje i tak... Smile ipak ti si na samom početku, a odmah si zagrizao jedan od većih kolača - modeliranje auta. To što imaš blueprintse, to ti na žalost nije ni 1% posla koji ćeš morat napravit. A da bi mogao takvo nešto bez muke sa guštom izmodelirat, kao što sam reko prije, moraš se naučit koristit programom, a to ćeš napravit najjednostavnije metodom pokušaja i pogrešaka. Nema šanse da ti prvi model auta bude savršen. Moji često ispadaju još i sad jadno. A samo modeliranjem auta se bavim prek 2 godine. Modeliranje ti je znanje koje NIKAD nećeš naučiti. To je nešto što možeš usavršavati dok ne crkneš. Zato, zasuči rukave, upali max, i klikaj !!!

_________________
http://3DHR.net - Srce hrvatskih 3d artista
http://www.Rhino3DHelp.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Marijan_0



Joined: 21 Feb 2005
Posts: 3

PostPosted: 23.02.2005 00:10    Post subject: ddd Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako ne aute šta da prvo radim u max-u? i dali je studio max 5 dobar za početnike?

_________________
aaa
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address MSN Messenger
smasher



Joined: 10 Jan 2004
Posts: 229
Location: Zaprešić

PostPosted: 23.02.2005 00:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dobar je, napravljen je tako da bude pristupačan početnicima i profesionalcima. A što da počneš modelirat, to ovisi o tvojoj mašti. Ako hoćeš naučiti modelirati samo zato što si čuo da se tu kriju pare ili neki sličan razlog, to ti nebu dobro. Probaj nacrtati najbolje što znaš nešto što želiš... Ja sam osobno počeo sa nekim kvazi interijer scenama. Napravio sam svoju sobu. Probaj s tim. ?

_________________
http://3DHR.net - Srce hrvatskih 3d artista
http://www.Rhino3DHelp.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Amer3D



Joined: 01 Mar 2005
Posts: 4
Location: bosna

PostPosted: 02.03.2005 01:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Marijan! zelim ti srecu u 3D vodama Smile a sto se tice pocetka probaj sa nekim laksim predmetima (cekic, sjekira, monitor, stolica...)
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 02.03.2005 02:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Amer3D wrote:
a sto se tice pocetka probaj sa nekim laksim predmetima (cekic, sjekira, monitor, stolica...)

...ili čajnik Smile

LOL
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group