Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Modeliranje terena u Max-u !!!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d
View previous topic :: View next topic  
Author Message
njofra13



Joined: 02 Mar 2005
Posts: 12

PostPosted: 02.03.2005 12:24    Post subject: Modeliranje terena u Max-u !!! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trenutno radim na projektu koji zahtijeva modeliranje vrlo velikog terena (dimenzije cca. 10×10km), pa trebam pomoć oko materijala za takav teren. Da li postoji način da se napravi proceduralna mapa terena (trava s kamenjem) kako bi se izbjeglo ponavljanje mape kada se doda na model. Interesira me da li postoji način da se na model terena postavi vegetacija (drveće i grmlje) a da to ne zahtjeva postavljanje jednog po jednog modela drveta jer s obzirom na površinu terena trebat ću par tisuća modela drveća.
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 02.03.2005 13:00    Post subject: Re: Modeliranje terena u Max-u !!! Add user to your forum ignore list Reply with quote

njofra13 wrote:
Interesira me da li postoji način da se na model terena postavi vegetacija (drveće i grmlje) a da to ne zahtjeva postavljanje jednog po jednog modela drveta

easy -- scatter

recimo imaš model kamena, drveta#1 i drveta#2... izabreš mesh koji je teren i na njemu napraviš 3 scattera (svaki zasebno za svaki model koji imaš)

scatter može raditi i kvantitativne varijacije Smile moguće je napraviti cijeli saturnov prsten da dobro izgleda samo sa jednim modelom kamena Twisted Evil

što se tiče mesha za teren... trebat ćeš ga uzdignuti vjerojatno displace mapom, ali za to će ti trebati puno poligona Sad možeš i ručno, možeš valjda i noise modifierom, a možeš i Terragen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
njofra13



Joined: 02 Mar 2005
Posts: 12

PostPosted: 02.03.2005 14:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala ti, nisam do sada probao scatter pa ću probati s njim , nadam se da će stroj izdžati toliku količinu mesh-eva.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group