Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Frilenseri, koliko vrijedite?
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
-juxa-



Joined: 20 Sep 2003
Posts: 70
Location: mrduša donja

PostPosted: 17.11.2003 13:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:

vidio sam onaj perpetuum da je napravio stranicu od sabora za 200 000 kn, te sam vidio njihov portfolio te requirementse da se radi kod njih...da ne duljim www.perpetuum.hr pa bacite oko.


cek... to je došlo 200 000?!? Shocked
mislim da ću morati povisiti cijenu svog rada... i baciti se u lov na državne firme i institucije... Smile

_________________
use the fork, because there is no spoon.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 17.11.2003 14:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eek:
200 tisuća hrvatskih kuna? :) pa ima neki web shop bar taj sabor.. :)

meni neće otvorit perpetuum, btw
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 17.11.2003 15:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
eek:
200 tisuća hrvatskih kuna? Smile pa ima neki web shop bar taj sabor.. Smile


mogli bi uskoro otvoriti trgovinu ljudima...ili idealima...ili dodatnom opremom za madrace...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 17.11.2003 16:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
eek:
200 tisuća hrvatskih kuna? Smile pa ima neki web shop bar taj sabor.. Smile

meni neće otvorit perpetuum, btw


je blacduke, 200 K rvackih kuna. to su ti veze sve - neko iz sabora je nauljio nekog svog s tim parama. daj mi reci, kolko bi kostalo da ti susjedov klinac instalira phpnuke? jedan king sladoled covjece, a ovi oderu hrvatski sabor (odnosno porezne obveznike) za 200 somova.

oke, pazi sad ovo:
stranica sabora izgleda ko stranica koju je netko radio u notepadu jos '95 godine i definitivno nema sanse da ovo nije muljaza
stranice kompanije fina - citat sa sajta:
Quote:
Financijska agencija danas je objavila svoj novi Web sustav, koji se sastoji se od javnog portala i intranet sustava FINE, temeljenih na iSite sustavu za dinamičko ažuriranje web stranica. Projekt je pokrenut radi potrebe osuvremenjivanja javnog weba te omogućuje dinamičnu i jednostavnu izmjenu strukture, sadržaja i dizajna javnog weba. Osim toga postojala je potreba za integriranjem postojećih web servisa u jedinstveni portal, te izgradnje intranet sustava koji bi omogućio jednostavnu i učinkovitu komunikaciju djelatnika i uprave FINE. Implementacijom jedinstvenog rješenja omogućeno je jednostavno održavanje i publiciranje sadržaja i na Internet i na intranet, a odgovorne osobe mogu odlučiti koji dio informacija će biti dostupan javnosti.

ajmo svi zajedno: ROTFL! ne znam kolko je ovo kostalo, ali sabor je 100% kosto 200K. meni suza ide niz oko kad vidim nesto sto je na n-tu potenciju LOSIJE od phpnukea koji je besplatan.
nedamise sad o hrvatskoj vladi i hr webu pricat jer na neka mjesta jos uvjek ne dolaze sposobni nego podobni,.
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 17.11.2003 16:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

193k, da budemo precizniji :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 17.11.2003 17:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e pazi ovo:
Quote:
Perpetuum Mobile d.o.o., osnovan 1989., i danas je vodeća hrvatska IT tvrtka za rješenja u području Internet tehnologija, elektroničkog poslovanja te mrežnih sustava zasnovanih na Microsoftovoj tehnologiji


i odem ja na "Pišite nam, ili ispunite obrazac:" te dobijem - Cannot find server Smile
majko isusova
atm pizdim, idem iskalit bjes na obliznjem drvetu sa stapom.
Back to top
View user's profile Send private message
fakz



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 384
Location: Rijeka

PostPosted: 17.11.2003 21:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe 200k kuna Smile,to je razlog zasto se svugdje na svijetu,a ne samo kod nas,svi pokusavaju uvaliti u drzavne jasle,tu se ne pita za cijenu...a kod nas pogotovo,narocito za takve,normalnim ljudima,nemjerljive velicine kao sto je software Smile)

_________________
"It is through the hottest fires comes the hardest steel"
Conan the Barbarian
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
eirenah



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 38

PostPosted: 17.11.2003 22:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-juxa- wrote:
Što se tiče studiranja i posebice grafičkog fakulteta(i to smjera grafički dizajn), mogu reći slobodno sve najgore. Mislim, ekipa je zakon i ne bi se s nikim mijenjao, ali što se tiče obrazovanja, koma. Jedva da sam imao kontakta sa računalom prije 4. godine, svi macovi su rezervirani za profesore, a ja na 4. godini moram u NOTEPADU kodirati(crtati brojkama Smile ) bezierove krivulje i ostale linije itd(postcript), a pod vježbama iz freehanda ljudi mene zovu za pomoć jer asistentica baš i ne zna raditi u freehandu. Ali, ima nade, jer koliko vidim novijim generacijama se promijenila lista predmeta, tako da će valjda nešto naučiti.


tss ma vraga, ghostscript i dalje caruje grfom, ali maja je u medjuvremenu naucila freehand i sad jos daje privat instrukcije po masnim tarifama. ajd, jedino ta nova racunalna i fancy 6.kat, mozda nes i bude... taman za nase kikiche : )
ali mislim da im se svima malo tresu gace jer su ove nove generacije lude, svi deru nadlezne organe u informatickim skillovima pa su ovi prisiljeni malo furat nove tehnologije. u doba kad sam ja krenula na GF na svakoj se godini nasla se jadna sachica od petero ljudi koja je htjela revoluciju, a ostali u generaciji su bili inertniji i zatupljeniji od najmetuzalemskijeg profesora..........
...al sam offtopicna...
enivej ne znam kako na drugim related_faksevima, ali mislim da nam svima treba opasno pojacanje iz marketinga...
Back to top
View user's profile Send private message
-juxa-



Joined: 20 Sep 2003
Posts: 70
Location: mrduša donja

PostPosted: 18.11.2003 02:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eirenah wrote:

tss ma vraga, ghostscript i dalje caruje grfom, ali maja je u medjuvremenu naucila freehand i sad jos daje privat instrukcije po masnim tarifama. ajd, jedino ta nova racunalna i fancy 6.kat, mozda nes i bude... taman za nase kikiche : )
ali mislim da im se svima malo tresu gace jer su ove nove generacije lude, svi deru nadlezne organe u informatickim skillovima pa su ovi prisiljeni malo furat nove tehnologije. u doba kad sam ja krenula na GF na svakoj se godini nasla se jadna sachica od petero ljudi koja je htjela revoluciju, a ostali u generaciji su bili inertniji i zatupljeniji od najmetuzalemskijeg profesora..........
...al sam offtopicna...
enivej ne znam kako na drugim related_faksevima, ali mislim da nam svima treba opasno pojacanje iz marketinga...


Maja drži instrukcije iz freehanda?! Shocked
Ma normalno da je ghostscript i dalje glavni, računam da će se revolucija dogoditi kroz idućih nekoliko godina, kada će se možda prijeći na kvark, i to eventualno četvorku(ako bude bilo sreće).
Što se tiče studenata, nakon prve dvije godine jednostavno besmislenih predmeta većinu spiči totalna depresija.
Ja jednostavno ne kužim kako će neki kolege dizajneri naći posao...
ali...
Maja drži instrukcije iz freehanda?! Shocked

_________________
use the fork, because there is no spoon.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group