Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Malo (ali malo) redizajnirano

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zuti



Joined: 15 Mar 2004
Posts: 33
Location: Zgb

PostPosted: 16.03.2005 13:54    Post subject: Malo (ali malo) redizajnirano Add user to your forum ignore list Reply with quote

na www.villadanica.com

Imam neke drasticnije preinake ali neću da ih stavljam dok ne pljate.


lolool

Komenatar molim...

I sugestija...

I razlog; svidjalo vam se to ili ne.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 16.03.2005 14:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

oooooooooojoj!

moram ti odmah reci da ti ovaj flash nema apsolutno smisla, naprotiv, sve kvari.

zasto: osim sto je text necitljiv (bar da si stavio selectable text), u tvom kodu uopce nema texta (a meni se to cini jako bitno jerbo te nijedan search engine nece procitati).
sajt ce ti vidjeti ljudi koje uputis na njega ali nema ti nijedne rijeci u kodu koji ga opisuje osim naslova.

znaci sama konstrukcija sajta je pogresna (IMHO) dakle, svako daljnje razglabanje (sa moje strane) je suvisno jer i dizajn ovisi o tome zar ne? Wink

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zuti



Joined: 15 Mar 2004
Posts: 33
Location: Zgb

PostPosted: 16.03.2005 14:41    Post subject: znao sam Add user to your forum ignore list Reply with quote

Točno to...

Znao sam da će netko nešto reći protiv flasha, ali flash volim zato jel onda neki kvazi dizajner (tipa: mog ujka treće koljeno sin, čiji mali menja floppyje kod frendova) nemre prčkat po stranicama, nego samo može gledat. I znam da onaj koji iole zna nešto o flashu to može izvući van na kvalitetan naćin....

Kaj se tiće teksta ne bih se složio s time, ali neka me isprave ako griješim, to opet ovisi o tome što češ napisati u headere html-a kao i koliko češ se prijavljivati na google i sl. site-ove tog tipa.....
Back to top
View user's profile Send private message
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 16.03.2005 14:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam samo jedno pitanje:

Zasto si radio sajt u Flashu?

Edit:
Odgovorio si dok sam ja pisao svoj post Smile. Osobno mislim da to nema nikakve veze, pa i ti onda mozes prčkat po mi3-u pa svejedno ne prčkas. Sto uopce znaci "prčkat"? Smile. Osobno sam najvise naucio gledajuci kod sajtova. To nije nesto sto treba sakrivati.

Sve ovo sto si napravio u Flashu mogao si, za upola manje vremena, napraviti u običnom HTMLu (izuzev zooom efekta na slikama). Ne samo da bi bilo elgantnije nego i daleko manje, citaj primjerenije webu.

Sto se tiče slika koje se otvaraju u novom prozoru, trebale bi biti manje (width oko 350-400), a prozori dimenzionairani prema veličini slike i bez adressbara i toolbara (za to ti treba temeljno poznavanje JavaScripta).

Takoder potpisujem i sve sto je keye rekla prethodno, pretpostavljam da si pocetnik u web dizajnu pa ces vidjeti da Flash ima svojih prednosti ali i gomilu nedostataka koje trebas naučiti okrenuti u svoju korist. Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zuti



Joined: 15 Mar 2004
Posts: 33
Location: Zgb

PostPosted: 16.03.2005 16:32    Post subject: Slažem se, ali.... Add user to your forum ignore list Reply with quote

"Sto uopce znaci "prčkat"? . Osobno sam najvise naucio gledajuci kod sajtova. To nije nesto sto treba sakrivati. "

Prčkat kao mjenjati ili dodavati.
U pravilu sam za to da ako sam te stranice napravio ja, da ja posjedujem i source za iste..


"Sve ovo sto si napravio u Flashu mogao si, za upola manje vremena, napraviti u običnom HTMLu (izuzev zooom efekta na slikama). Ne samo da bi bilo elgantnije nego i daleko manje, citaj primjerenije webu"

- Neznaš koliko baratam flashom tako da neznaš i dali bi mi trebalo više ili manje vremena za isto to u dreamu ili nečem drugom....
- Ako misliš na veličinu slažem se, ali sad ćemo se opet vratiti pitanju flash ili html ili oba dvoje a tu je odgovor opet oba dvoje.
- mislim da mi barem za sada html ne pruža ono što mi pruža flash.
- osim toga sve je počelo kao popravak stare stranice na što ja nisam htio pristati, pa sam krenuo iznova, s ciljem da u budućnosti napravim nešto više

"Sto se tiče slika koje se otvaraju u novom prozoru, trebale bi biti manje (width oko 350-400), a prozori dimenzionairani prema veličini slike i bez adressbara i toolbara (za to ti treba temeljno poznavanje JavaScripta). "

- ovdje trebam savjet "kako" i na kakav prozor misliš, da li mi možeš neki primjer dati...

Selectable text: ako ga stavim slova mi postaju nekako drugaćija. Pokušat ću nešto iskemijati s tim slovima da izgledaju ok....
Back to top
View user's profile Send private message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 16.03.2005 17:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:

...moram ti odmah reci da ti ovaj flash nema apsolutno smisla, naprotiv, sve kvari....
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 16.03.2005 17:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

omg
What's Your Flava?

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zuti



Joined: 15 Mar 2004
Posts: 33
Location: Zgb

PostPosted: 16.03.2005 17:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TYPE01 wrote:
keye wrote:

...moram ti odmah reci da ti ovaj flash nema apsolutno smisla, naprotiv, sve kvari....


ZAŠTO?????
Back to top
View user's profile Send private message
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 16.03.2005 17:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovdje je flash totalno nepotreban i lose iskoristen..naravno to je samo moje skromno misljenje:)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 17.03.2005 11:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Prčkat kao mjenjati ili dodavati.
U pravilu sam za to da ako sam te stranice napravio ja, da ja
posjedujem i source za iste..

Dodavati ili mijenjati nitko ne moze nista - nema FTP pristup. Moze samo pogledati tvoj kod i vidjeti kako si ti pristupio rjesavanju problema, ali vjeruj mi neke kvazi dizajnere ces lakse zbunit s web standardima Smile. Kad vide da nema tablica nista im nece bit jasno Wink.

Flash je super jer mozes prelomit stranicu kako god ti padne na pamet, ali to nije najbolji nacin prezentacije sadrzaja na webu niti najbolji nacin upotrebe Flasha. Cijeli sajt u flashu je opravdan IMO samo ako mora biti visoko interaktivan i jako dobro dizajniran. To je barem moje misljenje... Bolje je u Flashu napraviti napraviti neke elemente koji bi onda malo 'podigli' cijeli dojam.

Quote:
Kaj se tiće teksta ne bih se složio s time, ali neka me isprave ako griješim, to opet ovisi o tome što češ napisati u headere html-a kao i koliko češ se prijavljivati na google i sl. site-ove tog tipa.....

Google koristi nacin rangiranja sajtova prema broju sajtova koji linkaju na tvoj sajt i tekstu koji je pronasao na sajtu (pogotovo unutar h1-h6 tagova), tako da ti nikakav header nece pomoci ako ti sajt ne prati neka pravila. Smile To je jednostavno tako.

Quote:
- ovdje trebam savjet "kako" i na kakav prozor misliš, da li mi
možeš neki primjer dati...

http://www.quirksmode.org/js/popup.html
Sve ti je objasnjeno ili ako ti se ovaj nacin ne sviđa - google: popup script.

Nadam se da sam pomogao.
cheers
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Matija



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 571

PostPosted: 17.03.2005 21:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Što se mene tiče ja bih sve stranice radio u flash(naravno moraš imati znanje)!Zašto?Zato što flash je oblik stvaranja reklame (web-stranice) koji unapređuje stranicu u svim smjerovima od samog dizajna pa do njegove stvarne funkcionalnosti(recimo zašto su sve svjetske stranice rađene u flashu? Rolling Eyes...... pa upravo zato Wink ) .....ali naravno to sam sam ja.... Smile
Što se tiče tvoje stranice za "viladanica"cure i dečki imaju pravo, stranici stvarno fali malo života,više boja ,dinamičnosti....itd tako da ako znaš baratati s flashom daj sve od sebe.........ali što se tiče vrste rađenja stranice ja sam uvijek za flash bez obzira o kojoj se stranicu radi(maloj,velikoj,tankoj,debljoj itd Very Happy =.....
Pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group