Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
session_start() problemi

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
liban0n



Joined: 10 Feb 2004
Posts: 128
Location: Dubrovnik, Zagreb

PostPosted: 16.03.2005 08:32    Post subject: session_start() problemi Add user to your forum ignore list Reply with quote

Drugovi pomagajte!! Smile

Imam skriptu kao svojevrsna trazilica na stranicama .. e kad korisnik postavi upit preko forme .. on "dio" upita uredno prosljedi u $_SESSION[query] (primjera radi)
i dalje naravno kako ide po rezultatima ja prosljeđujem preko browsera samo pages i limit ... i preko $_SESSION[query] radim query i bacam rezultat.
Nisam htio onako kako inace rade preko urla index.php?ovo=ono&drugi=treci&mjesto=nasice&zanimanje=cement.... itd.

Ovako mi preko sessiona ljepse izgleda ...

Na indexu mi je postavljeno kad god netko otvori

switch($odabir) {
case trazilica:
ob_start();
session_start();
ob_end_clean();
break;

}

Cudno mi je sto masu puta mi baci error da nemoze startati session u direktorij (tmp/).
No jos cudnije sto uopce ne hebe session.
Dakle kad se izvrsi submit on query postavi u $_SESSION[query];
i kad ga idem echo $_SESSION[query] sto bi u "normalnim" uvjetima isprintalo dio qeurya on ne radi nista ... mrtav Sad

Samim time prosljeđivanje na sljedece stranice mi ne radi!!!

Sta da radim???

_________________
mount -t swap /dev/brain /mnt/head
look'n for a job
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 16.03.2005 12:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to doma il na nekom serveru? kako ti izgleda greska da nemre spremit session u tmp?
ak si doma, jel ti postoji uopce taj dir? kak ti izgleda session save path u php.iniju... itd... malo vise infoa daj:)

btw... zasto nemas session_start na pocetku? tj, da ti radi na svim stranicama?

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
liban0n



Joined: 10 Feb 2004
Posts: 128
Location: Dubrovnik, Zagreb

PostPosted: 16.03.2005 12:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Radi se naime o hostingu .. nakon malo searchanja po bug bazi na www.php.net
Nasao sam da je netko slicne probleme imao.

http://bugs.php.net/bug.php?id=25876

Verzija php je 4.3.10 - najnovija ??! Smile
I nebi teoretski trebalo stekati ali evo ocito se događa. Kad se servis restarta radi sve uredno sve do jednom Smile

session_start nije na pocetku ali i ne treba jer sam ga okruzio ob_start() Smile

Ulgavnom .. privremeno rjesenje je bilo :

ini_set('session.save_handler', 'files');


Za sad se vise ne pojavljuje .. vidit cemo jos !!

Eto korisno ako se nekome bude javljalo ...

_________________
mount -t swap /dev/brain /mnt/head
look'n for a job
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 17.03.2005 00:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

znaci, sa ini_set('session.save_handler', 'files'); si rijesio sve probleme ili i dalje session ne prolazi?

iz koda koji si napisao izgleda kao da session_start zoves samo u case-u trazilica, a u ostalima ne? trebalo bi session startati u svakom slucaju, ako ga na siteu koristis (pise negdje u manualu mislim)

$_SESSION[query]; -> query nisi napisao u navodnicima, zato sto se radi o pseudo kodu ili? mozda je to uzrok problema

uglavnom, ako i dalje ne radi, postaj cijeli komad koda...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
liban0n



Joined: 10 Feb 2004
Posts: 128
Location: Dubrovnik, Zagreb

PostPosted: 17.03.2005 07:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

session sam prebacio u case samo zbog ove greske jer sam mislio da je zbog mog koda ...
no evo ipak je ostalo da je problem u php 2.4.10 verziji a downgrade iz sigurnosnih razloga nije moguc. Tako bar kazu na hostingu .. neda mi se raspravljat s njima. Iako bude li daljnjih problema .. trazil bum refundaciju Smile
E koliko vidim ovo rješenje sa session.save_handler je pomoglo ... ne događa mi se vise greska. barem za sada Smile

_________________
mount -t swap /dev/brain /mnt/head
look'n for a job
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
liban0n



Joined: 10 Feb 2004
Posts: 128
Location: Dubrovnik, Zagreb

PostPosted: 18.03.2005 08:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pardnon .. nije u verziji 2.4.10 nego u verziji 3.4.10 ... mea culpa

_________________
mount -t swap /dev/brain /mnt/head
look'n for a job
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group