Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
blender

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d
View previous topic :: View next topic  
Author Message
demetrius



Joined: 19 Mar 2005
Posts: 35

PostPosted: 22.03.2005 09:28    Post subject: blender Add user to your forum ignore list Reply with quote

je ko radio u njemu??,meni izgleda ok iako nema sve mogucnosti ko maya unlimited,ali je free,ljudi se trude pisu skripte,pa ce valjda ubaciti dlake kosu,biljke itd.
Back to top
View user's profile Send private message
tommy5



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 40
Location: VK

PostPosted: 01.04.2005 23:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Naravno. Ako si primjetio postoji cak i djelomicni hr prijevod (tooltipsi uglavnom).
Sto se tice biljaka imas L-System skriptu a postoji i Fiber za travu, kosu i sl.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
demetrius



Joined: 19 Mar 2005
Posts: 35

PostPosted: 02.04.2005 22:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

napokon da se imam s kim povezati,nadam se da znas vise od mene??je ovo jedini sajt za 3d modeliranje??koji ti je mail??si sto napravio u blenderu??skinuo sam ja cijeli tutorial sa blender sajta.
Back to top
View user's profile Send private message
Rack



Joined: 18 Apr 2005
Posts: 2
Location: Mursko Središće

PostPosted: 11.12.2006 19:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pozdrav svima..vidim da nije Blender baš popularan u HR kao 3d program, no nadam se da mi netko može pomoći u rješavanju mojeg problema..

Dakle, malo sam improvizirao problem kojeg mi se više neda riješavati na moj "stari način", pa bi Vas molio da mi pomognete..

Dakle
..imam kocku..
..W..subdivide 2x..
..CTRL+TAB..edge select..
..W..subdivide kako bi podijelo samo edge na 2 dijela..(1.slika)
..dobijem takozvane triangle koji nisu baš pogodni za modeliranje i želim ih pretvoriti u quads-e (kvadratiće)
..koristim opciju ALT+J..(2.slika)
..pretvori mi neke trianglove u quadse, ali ne želi sve..(3.slika)
..dakle, ja bi htio dobiti edge podijeljen na 2 dijela tako da na sredini imam još jedan dodatan vertex..(4.slika)
http://img294.imageshack.us/img294/8792/blender01az0.gif

Ima možda netko od Vas neko efikasno rješenje?

_________________
www.actnow.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mali.



Joined: 07 Jul 2004
Posts: 128
Location: Zagreb

PostPosted: 12.12.2006 10:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

demetrius wrote:
je ovo jedini sajt za 3d modeliranje??.


www.3dhr.net
ak misliš domaći, naravno Smile

_________________
http://mali.3dfuturebits.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sinisa



Joined: 05 Dec 2006
Posts: 134

PostPosted: 31.01.2007 21:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zanimljivo kak se svi dohvate "maye" prije ili kasnije a ne znaju kaj je vertex Smile)

svaki soft je dobar .. ako ga znas
Back to top
View user's profile Send private message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 01.02.2007 10:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sinisa wrote:
zanimljivo kak se svi dohvate "maye" prije ili kasnije a ne znaju kaj je vertex Smile)

svaki soft je dobar .. ako ga znas


a ak ga ne znas, dobra je i maya Wink Smile
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa



Joined: 05 Dec 2006
Posts: 134

PostPosted: 01.02.2007 23:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma naravno da je dobra i maya .. samo nije zvaka za seljaka Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Skyward



Joined: 27 Aug 2006
Posts: 174
Location: Mamlazoland

PostPosted: 06.02.2007 16:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Napravili su cjelokupni 3d crtic "Elephants dream"

Imate na you tubu filmice kako su radili crtic i usput pisali skripte za njihove potrebe,
time su poboljšali neke stvari ublenderu

_________________
NBR member - join us at www.thegamebooks.com
www.gamestats.sail.hr - F.E.A.R stats
Back to top
View user's profile Send private message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 06.02.2007 20:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fora je s blenderom da ak se mislis profi bavit u hrvatskoj s 3d-om da neces naci posao.
Back to top
View user's profile Send private message
Tangro



Joined: 17 Apr 2008
Posts: 2
Location: Zagreb

PostPosted: 22.04.2008 09:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.cdr wrote:
fora je s blenderom da ak se mislis profi bavit u hrvatskoj s 3d-om da neces naci posao.


Zainteresiranost za blender raste u Hrvatskoj a program je open source dok maya košta šest soma dolara. Za koju godinu netko če se sjetiti da rad svoje firme bazira na Blenderu.
Back to top
View user's profile Send private message
tommy5



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 40
Location: VK

PostPosted: 09.05.2008 12:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.cdr wrote:
fora je s blenderom da ak se mislis profi bavit u hrvatskoj s 3d-om da neces naci posao.



hmmm...

gornja tvrdnja možda i stoji, ali jedva Smile

sve ima svoje rekao bih, dakle u profi studiu blender eventualno se može pronaći usput, recimo kao u spidermanu 2 (korišten za previzualizacije)

ali za freelancera, manji studio je apsolutno jedno od ozbiljnih rješenja

pogledaj galeriju : http://www.blender.org/features-gallery/

pogledaj peach i apricot project

blender ima ogromne mogućnosti, i brzo se razvija (cak ima neke stvari što drugi veliki nemaju LSCM, fluide...)

pitanje:
kolika je cijena 3D studio MAXa?
koliko ljudi ima original licencu Vray-a u hrv?


baš me zanima
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group