Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Za nevjerovat!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Dot



Joined: 09 Jan 2004
Posts: 29

PostPosted: 08.03.2005 16:00    Post subject: Za nevjerovat! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle na posao.hr se pojavila jednistvena ponuda "posla"...
http://posao.hr/pp/pp_one_job.php?page=1&ID=19865&JobID=af7po675#19865

Potpuno neprofesionalno objavljen natjecaj a uz to niti link ne radi. Da stvar bude bolja, poslije povuci potegni saznam da je potrebno sljedece:

Logo, standardne boje, tipografija
Web (www.nordicdays.info)
Memorandum (A4, za printanje svih tipova dopisa vezanih uz Nordijske dane)
Koverta (A4 i american)
Letak (A4 presavijen na 6 stranica, na zadnjoj stranici sponzorski logotipovi)
Pozivnica za događaj
Pozivnica za VIP primanje prije događaja
Name tag (za organizatore, sudionike, VIP goste i medije)
Katalog (s popisom sudionika, profilima tvrtki, oglasima sponzora, tlocrtom
dvorana itd.)
Mapa (A4, na zadnjoj stranici sponzorski logotipovi)
Plakat ''puni'' – osnovne informacije o događaju i logo
Plakat ''prazni'' – logo + prostor za printanje različitog sadržaja (napr. imena
izlagača i sl.)
Banner (S nazivom i logotipom, te mjestom za sponzore, za postavljanje na
ulaz u prostor konferencije)
Oglas (poziv hrvatskim tvrtkama za sudjelovanje na događaju, prostor za
logotipove)
Blok i olovka (promotivni materijal konferencije)

I da stvar bude bolja, dragi moji, sve navedeno za 5.000,00 kunica!

Pa, enutzijasti, sretno vam bilo!

uh! Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 08.03.2005 16:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Za 5k, mozda bi napravio sve ostalo bez loga i weba... al vako... don't have mač tajm rajt nau.

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 08.03.2005 17:01    Post subject: pretjerujete Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam što glumite tu na forumu ?

ovo je posao od tjedan dana i 5 soma kuna.
što tu vama fali ?
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 08.03.2005 17:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nama fali malo tvoje ludosti Smile ti bi ovo sve radio za samo 5k?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 08.03.2005 17:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nema problema, da je ovo pravi Posal, a natjecaj, dao bi si razmislit... ali...

web + katalog + logo + primjena ??

hmmm, ako se ne varam, ovo bi trebalo, BAREM, ajde, 10k bi bilo prihvatljivije, i to uzevsi u obzir nase standarde...

i naravno uzevsi u obzir da autor ima firmu i da ne ide na crno (em aj rajt?) doduse, vjerujem da dobar dio ljudi ima to, ali ima i onih drugih...

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 08.03.2005 17:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakle ponuda je tu.
hoće li netko to raditi ili ne, je na njemu samom.

meni samo nije jasno što rade onda oni kojima je ovo premalo ?
pa di su ti svi divni webovi , gdje je taj skup ali isplativ product design u hrvatskoj ?
ako vam je ovo premalo , zašto na svakoj konferenciji na kojoj odem design ispadne verdana na bijelom ? zašto nisam nikad dobio kul olovku na konferenciji a da nije došla izvana ?

zašto onda ja radim u firmi i već 4 godine radim sa istim ljudima, jer bolje nisam našao,
a ti vjeruj mi bi prihvatili i ovo da nisu zatrpani sa poslom.

uostalom , ovo je ponuda za posao, ne sviđa ti se ? nemoj se javiti.
zašto to svi shvaćaju kao napad na design struku i poziv na pljuvanje.

- ponekad vam nebi škodilo sagledati stvari i iz drugog kuta, ako imaš 20tak klijenata kojima radiš xy posao, koji uključuje i webdesign..
naravno da neću svaki put tražiti nove ljude, lakše mi je objasniti nešto i komunicirati s nekim koga znam i s kim si već gro posla napravio ..
a da postanete taj koga će se zvati kad što god treba (flayer ili web) i kome će se
"gurat" posao , moraš se dokazat kvalitetom ali i fleksibilnošću jer ima situacija kada se web mora napraviti iako je klijent tudum i neda prek 5K kuna. - al jebiga takvog otrpiš i trljaš ruke jer znaš kad uleti "dobar" poso` ćeš ga opet ti dobit.
a klijent je u ovom slučaju -ambasada i to je ok.

- inače posao je honoraran (bar tak na webu piše) tako da naplata ide ili autorskim ili studentskim ugovorom. - tak da imo firmu - nemo firmu - svejedno
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 08.03.2005 18:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@tRC: nemoj se odma jutit na mene, ja sam odma reko da nemam vrimena. da je koja kuna vise, mozda bih se prisilio. al se necu forsirat. jos sam mlad da bi se nanerviro.


a sad malo offtopic, sta cu ja... da me ne bi krivo svatija... ili mozda nakon ovog i oces... ma bas me briga... kad sam vec napisa, necu sad brisat.


sam si reko, ovo je ambasada, danska, eu... pa sta, dolaze u hr i ne mogu dat bolju ponudu, zato sam ja protestiro. znam kako se pocinje i s cim se pocinje, i znam da ti treba svaka referenca ma kako apsurdna i blentava bila. nisam shvatio to kao paljbu i uvredu na dizajn, niti bih to tako zelio shvatiti.

oces iskreno. prije godinu dana sam radio jedan poslic. iz zajebancije. lik mi dosa i zatrazija logo + diplomu i zahvalnicu. napravija sam mu kroz tjedan dana. kad me pita koliko ce mi dat, reka sam da da koliko misli da vrijedi. covik se raspita i za to sto sam napravio, dobio sam pristojnu placu. kad sam se informirao, vidio sam da su mi dali tocno koliko bi dali i bilo kome drugome da su isli po narudjbi. e, to se zove posal, i poslodavac. i da, znam, takvi su rijetki, ali tri takva posla misecno, i ti si na profitu kao i sa deset malih.

al sam isto tako ima lika kojemu sam napravio web, a prika i .net background za galeriju i autoazuriranje i sl. na kraju je tip rekao da je nasa bolju ponudu i to za 750kn. nakon sta smo sve napravili. tija je dat nama 750kn. e pa, koliko god bio ocajan da dobijem referencu, reko sam da necu da me niko u zdrav mozak (jel, ode stavit onu prostu ric), i odbio ga, ko bi brani, ako sam nesto drugo u zivotu naucio je da mogu radit za minimalac, ali ne ako ce me neko podcjenjivat.

i ne mislim da je ovo ode podcjenjivanje, ali opet u neku ruku jest. ja bi uzeo posal, ali s tiskom jos nisam na "ti" pa prema tome necu. mozda za jos kojih pola godine.

i da, iako imam 19 godina, znan kako je to radit full time u firmi koja uzima svaki posal koji moze i kad radis za misecnu placu od 4000kn na poslovima od kojih nes dobit ni pola sto bi trebao. prema tome, meni nemoj govorit da neznam cijenit, ili da neznam radit za malu paru. mozda onim drugima, ali mislim da svak ima isti pocetak. a ja jos ucim.

edit: i da, napomene radi, koliko se sjecam, Ministarstvo europskih integracija je samo za logitip odredila 15k, SAMO za logotip pregovora. i da, znam da je to dobra referenca, i da prijavio sam se bez velikih ocekivanja, i da, ocito da im se jos ne da objavit rezultate. al nema veze, ako nista drugo, napravili su natjecaj primamljivijim. jebiga. posal je posal, al natjecaj je nesto drugo. mislim da bi rijetko tko bio toliko voljan dati za posal, al natjecaj treba privuc ljude, a ne da dobijes komentare ka sta ih ja sad dajem, zar ne?

respect

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 08.03.2005 22:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

negdje sam vidio ovo na newsima, samo je rečeno 500kn - to je premalo.

ako je 5k fiksno - to je OK, ali onda bi takav bio i posao. fuš.

zamisli da moraš raditi više prijedloga logotipa, prije toga konzalting,
pa web isto, letak, nabavljati logo sponzora, crtati tlocrt sajma, nabavljati sav materijal itd.
samo za gorivo bi potrošio pola naplaćenog Smile

ali - ako je sav materijal za izradu nanizanoga spreman i čeka na nekom CD-u, ako ću se dogovarati sa samo jednim čovjekom koji ima jasnu viziju/zamisli o tome što želi dobiti i ako su zadovoljni minimalizmom/jednostavnim webom i tiskovinama - onda 5k kn nije malo.

eto. relativno je to. ima trc pravo. Neutral
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 10.03.2005 00:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mile wrote:
zamisli da moraš raditi više prijedloga logotipa, prije toga konzalting,
pa web isto, letak, nabavljati logo sponzora, crtati tlocrt sajma, nabavljati sav materijal itd.
samo za gorivo bi potrošio pola naplaćenog Smile

ali - ako je sav materijal za izradu nanizanoga spreman i čeka na nekom CD-u, ako ću se dogovarati sa samo jednim čovjekom koji ima jasnu viziju/zamisli o tome što želi dobiti i ako su zadovoljni minimalizmom/jednostavnim webom i tiskovinama - onda 5k kn nije malo.

a kolika je šansa za ovo drugo, ako uzmemo u obzir slučaj o kojem se raspravlja odnosno neprofesionalno napisan oglas?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 10.03.2005 00:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe,, na kraj uce se prijaviti jedan,, i taj ce dobiti Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 10.03.2005 07:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mile wrote:

eto. relativno je to. ima trc pravo. Neutral

ko bi reko Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 10.03.2005 23:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
mile wrote:
(...)
ali - ako je sav materijal za izradu nanizanoga spreman i čeka na nekom CD-u
(...)

a kolika je šansa za ovo drugo, ako uzmemo u obzir slučaj o kojem se raspravlja odnosno neprofesionalno napisan oglas?


meni je palo na pamet (osim toga što si rekao) da bi trebalo i prevoditelje voditi sa sobom Smile
to bi onda bila vožnja Wink

@trc: daj majstorima pivo Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
crazy_horze



Joined: 20 Feb 2005
Posts: 34
Location: Novalja

PostPosted: 29.03.2005 22:32    Post subject: Natječaj gotov Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle rezultati su tu ajmo tko je pobjedija da može vodit na čevape i pivo?! Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 29.03.2005 22:36    Post subject: Re: Natječaj gotov Add user to your forum ignore list Reply with quote

crazy_horze wrote:
Dakle rezultati su tu ajmo tko je pobjedija da može vodit na čevape i pivo?! Laughing

je da pa da cijelu nagradu na tri covjeka potrosi Wink

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group