Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
canon power shot pro1

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 13.04.2005 20:34    Post subject: canon power shot pro1 Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo za nekih mjesec dana planiram kupit aparat, jos nisam tocno siguran koji ali mislim da cu se odlucit za canon power shot pro1, prije sam bio pri sony-ju f828 ali citao sam da mu nesto s bojama nije ok, tako nesto... Zanima me jedna stvar, a to je slikavanje sekvenca.... evo primjer: http://www.the-ramp.org/slike/skate2/hugo-bsflip.jpg

e sad ovo je koliko ja znam slikano sa f828, jel canon moze isto, i koliko slika u sekundi i koliko ih uopce moze, ode ih je 16.. ako ko zna kako je s tim nek pojasni malo, pliz... nije da mi je to sad najbitnija stvar al eto bilo bi mi od koristi..
hvala!

..evo link za review od canona
http://www.dcresource.com/reviews/canon/powershot_pro1-review/index_pfv.shtml
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 13.04.2005 20:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pošto je to inače?

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 13.04.2005 22:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

6.611,00 u hg spotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 14.04.2005 00:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ko prvo ono nije 16 slika u sekundi haha
nemreš u sekundi bekflip napravit Very Happy

sad ti je 300d pojeftinio inaće na oko 5000, al burst buffer mu je 4 slike za redom

al po dobrom osvjetljenju ti moš dobit prilično brze fotke bez bursta tak da brijem da bi ih stigo tak isto ili bolje
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 14.04.2005 11:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

300D sa kit objektivom i 512 Mb karticom je ispod 4900 u metroa... pdv included
...much better od powershot-a ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 14.04.2005 11:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
300D sa kit objektivom i 512 Mb karticom je ispod 4900 u metroa... pdv included
...much better od powershot-a ...

G.


zakon. znao sam da je cijena pala al ne tolko...

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 14.04.2005 12:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
300D sa kit objektivom i 512 Mb karticom je ispod 4900 u metroa... pdv included
...much better od powershot-a ...

G.


bilo rasprodano prvi dan :(

a svi jos drze cijenu na oko 7k... kme...

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 14.04.2005 13:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aa sekvence? el moze ko objasnit malo o tome nesto i koji aparat je dobar za to?
a govori se u recenzijama da je power shot pro1 skroz okej, u jednom bugu je dobio ocjenu 10/10, dok je eos300d dobio nesto manju ocjenu i neke nedostatke ali ne razumijem se ja bas puno u to pa nemogu nista govorit, uglavnom nekoliko ljudi mi je reklo da je eos 300d super zato jer imas osjecaj analognog aparata s njim.. ali mene te sekvence zanimaju... ajd ako moze predlozit ko nesto pametno do nekih 7 iljada..
hvala
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 14.04.2005 13:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u kodak centra? 7000 - 10 do 15% popusta koji daju ako pitaš...cc 6000 kn (bez kartice od 512 Mb though)

evo neki skoro novi Smile :

http://groups-beta.google.com/group/hr.rec.fotografija.digitalna/browse_thread/thread/92ef6503fd622805/b50a1576e6f19687#b50a1576e6f19687

noviji i valjda bolji 350 D bi trebao biti u prodaji ovih dana u kitu za 6500 - 7000...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 14.04.2005 13:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

FlocK wrote:
aa sekvence? el moze ko objasnit malo o tome nesto i koji aparat je dobar za to?
a govori se u recenzijama da je power shot pro1 skroz okej, u jednom bugu je dobio ocjenu 10/10, dok je eos300d dobio nesto manju ocjenu i neke nedostatke ali ne razumijem se ja bas puno u to pa nemogu nista govorit, uglavnom nekoliko ljudi mi je reklo da je eos 300d super zato jer imas osjecaj analognog aparata s njim.. ali mene te sekvence zanimaju... ajd ako moze predlozit ko nesto pametno do nekih 7 iljada..
hvala


ne kužim na kakve sekvence mislis? Što oces napraviti? Mislim mozda ti u stvari triba kamera, po 24 sličice u sekundi ,pa skidas u softu frejmove posli kako oces?

300 D lupa oko 3.5 - 4 frejma u sekundi pa dok se buffer ne napuni (neznam sad koliko to bude, pogledaj na dpreview.com, ako te to zanima) pretpostavljam desetak - petnaest frejmova, pa uspori...

350 D ce bit nesto brzi, a za ove point and shoot (compact) digitalce neznam...

btw, zaboravi te recenzije u bugu i vidiju, to veze s mozgom nema! Bolje im je da testiraju i dalje iste grafičke i napajanja do u nedogled...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 14.04.2005 14:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma ne treba mi kamera jer ju vec imam... ono sta mi triba je aparat a za sekvence (burst mode) to sta si vec napomenuo da moze 3.5-4 frejma u sekundi slikavat, to me zanima, nije da mi je od velike vaznosti ali neka ima jer ce mi stvarno posluzit.. mozes pogledati gore sam naveo link pa imas primjer... pa sto je stvarno 300d toliko bolji od power shota, iako ovaj ima 8 mp (znam da pixeli nisu toliko vazni koliko optika) ali neznam, ovaj ima dobre opcije, npr lcd se moze izvlacit, to bi mi isto bilo od koristi kod slikavanja kad ne mogu onako gledat u lcd nego je to jedini nacin... a onaj olympus c-8080? jel to valja sta?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 14.04.2005 14:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eos300d moze samo 4 frejma (toliki mu je bufer) dok power shot moze 6 (to ej 2.5 framea u sek)... hm, mislim da je sto se tice toga f828 dosta jaci.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 14.04.2005 20:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sorry sad sam tek vidio sličicu...350 D ide

? Continuous: 3.0 fps up to 14 JPEG / 4 RAW frame

znaci, 3 frejma u sekundi, pa tako 14 puta ako si u .jpg modu/4 ako pucas raw.

Ne znam za sto misliš koristiti te sekvence, hifi print, web ili whatever, al preporučio bi ti dslr u svakom slučaju (D300, ili 350, pogledaj i što nude Nikon i Olympus E1, posebno)
jednostavno pogledaj na, dpreview recimo, koliki su bufferi i ostali, al bilo koji od ovih dslr-a ima bolju kvalitetu fotki, brži je ima više opcija i mogućnosti upgradea sa novom optikom i bolji iso ...

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos350d/page12.asp

G.
Back to top
View user's profile Send private message
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 14.04.2005 22:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uu cini se da je ovo pravi izbor... hvala

trazio sam i nasao cjenu od 6.781,74 kn u m-computers-a..ukljucujuci EF18-55 USM KIT Ovo se stvarno cini izvrstan aparat, ako sve bude kako treba (s lovom) najverovatnije cu uzet ovoga... hvala
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 15.04.2005 22:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

people, kveščn (nisam siguran dalje za ovaj topik, sori): jel bolje kupit neki poluidiot (kao cannon s1 npr) ili sparat jos malo i kupit neki jeftiniji slr (kao u ovom slucaju 300d ili 350d ili whatever)?
ako se odlucite za odgovor, moze i prijedlog aparata?
nisam profesionalni fotograf, btw...Smile
samo bih htio napredovat u tom pogledu...

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 16.04.2005 10:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

300d ili 350d + recimo imaš 50mm objektiv 1.8 blenda za 860 kn negdje canon original Very Happy

mislim dobar ti u kombinaciji s ovim iz kita jer taj 18-55 na 55mm ima blendu 5.6 Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 16.04.2005 12:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nightfly wrote:
people, kveščn (nisam siguran dalje za ovaj topik, sori): jel bolje kupit neki poluidiot (kao cannon s1 npr) ili sparat jos malo i kupit neki jeftiniji slr (kao u ovom slucaju 300d ili 350d ili whatever)?
ako se odlucite za odgovor, moze i prijedlog aparata?
nisam profesionalni fotograf, btw...Smile
samo bih htio napredovat u tom pogledu...


Ako ti nije problem nesto veca tezina dslr-a, a bitnija ti je kvaliteta fotki, moguci upgrade sistema sa novom optikom, brzi odaziv i autofokus, fotke sa neusporedivo manje shuma do iso 1600 ili i vise (za sto je uglavnom zasluzna bolja elektronika+algoritmi+fizički VECI senzor) itd itd... kupi dslr, canona d350 ili 300 (možeš ih naci super jeftino sad polovnih), Nikona D70, Olympusa E1 ili E300...i otprilike tim redosljedom bih ja kupovao da imam do 8000 kn...

isto tako je dobra kupovina neki polovni u dobrom stanju canon 10d, 20D ili starija serija 1 (pogotovo za ove sekvence jer je puno brza)...

digital idioti su uglavnom kompromis gdje dobiješ relativno malen i lagan aparat (super stvar ako ti je to najbitnije), koji pokriva najčešće korišteno područje zooma (28-200 u najboljem slučaju). tj. od blagog širokog do blagog tele područja.

Kad kupiš dslr kupuješ SISTEM. Jer puno bitnije od samog tijela (koje ipak ima sve prednosti koje sam gore naveo ) je mogućnost proširivanja sistema (neko je naveo primjer Canonovog jeftinog objektiva 50mm f 1.8 (cca 700-800 kn) koji ima super oštrinu, a dozvoljava fotkanje u polumraku...

npr. Canonov EOS sistem ima preko 100 objektiva, dodataka, extendera, close up lensa, bletzeva itd itd...

i preprodaja je bolja...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 17.04.2005 00:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a moze se i za to nabavit fish eye jel da? (wide converter)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 17.04.2005 00:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ofkors...al košta...

http://www.canon-europe.com/For_Home/Product_Finder/Cameras/EF_Lenses/Fixed_Focal_Length/EF_15mm_f28_Fisheye/index.asp?ComponentID=25503&SourcePageID=26126#1

u kitu dobiješ relativno široki (17x1.6=27.2 mm) koji će ti trebat za te sekvence...

imaš cijene objektiva na
http://www.kodak-centar.hr/Pages/Canon/Start.htm

al taj kit ti je za početak ok...kad se navučeš na objektive je zajebano...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 17.04.2005 10:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe imaš ruskih fish eyeva za 160$ Very Happy do oko 300$ Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 17.04.2005 15:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-polygon wrote:
hehe imaš ruskih fish eyeva za 160$ Very Happy do oko 300$ Very Happy



al nisu bash za action photos poshto ne radi ni light metering ni autofocus Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 17.04.2005 15:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fisheye action photography hahaha njušim novu kategoriju na mi3ju Very Happy

edit: dobri su ti ruski za siću da opće vidi kolko mu paše fisheye Very Happy i dal mu baš treba haha
mislim ima i jefttinih ruskih širaca za 200tinjak dolara haha oko 100stupnjeva i to Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group