Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
PC & Mac - mini analiza
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 27.04.2005 16:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

burne wrote:
za cijenu 1og maca s kvalitetnim monitorom mos kupit dovoljno dobru masinu + legalni softver i jos ti ostane za solidnu periferiju za pc

da, ali što ako ne želiš dovoljno dobru, nego vrhunsku mašinu?
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 27.04.2005 16:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
burne wrote:
za cijenu 1og maca s kvalitetnim monitorom mos kupit dovoljno dobru masinu + legalni softver i jos ti ostane za solidnu periferiju za pc

da, ali što ako ne želiš dovoljno dobru, nego vrhunsku mašinu?

zna se Razz
ma cuj, ja sam ti dao glediste koje i jurka mislim da ima... moje stajaliste odakle ja gledam jest: zelim si maca sa 30" ekranom i svim skupi i divnim sta ide uz njega... ali za jednog trenutno studenta na pauzi koji se priprema za prijemni, i kojega cekaju cetri-pet-sest godina studiranja, i kojemu novci sigurno ne padaju s neba, moze si jedino sam sastaviti nesto sto ce biti u relativnom rangu sa tom vrhunskom masinom, odnosno nece biti prevelike razlike, jer 5-20 minuta rendanja vise manje i sl... gledajuci s tog pogleda, mislim da sam si i previse dosad uspio priustiti (da, sam sam crncio za ovo malo sto imam, 2.6P4, 1GB ram, Radeon9600Pro, 120+160gbata133, syncmaster1100DF ...), uglavnom, ono sto imam pokrece sasvim dobro... ono sto cekam je AMD64 i veci izbor opreme koja bi koristila 64bitnu arhitekturu, te naravno, programe... onda cu si opet sloziti jednu solidnu i jako dobru konfiguraciju koja ce bez problema dignuti skoro sve sto moze i taj mac...

al jebiga, kad bi ima 60ak tisuca kuna, i kada bi za to mogao kupiti sve potrebno za mac, vjerojatno bi stao, razmslio, i onda kupio auto ili isa si kupit stan ili nesto slicno...

uz ovo sto doma trenutno imam, jedino bi mi jedna malo bolja konfiguracija (vise rama i amd64 i eventualno ati x800) dobro dosla... ali zasad je ovako... jer love nema... ako bogda, kad upisem fax, kupit cu si iBook... ali vise od toga, tesko da ce doc u moj stan...

prema tome, shvati, covjek je samo izrazio svoje misljenje koje donekle i ja dijelim... ali nemogu skontat zasto se takva rasprava (slicna ili cak ista) javi svugdje di pise mac/pc Razz al dobro...

dobro da nema puno linuxasa ode... Razz

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 27.04.2005 17:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

burne wrote:
ali zasad je ovako... jer love nema... ako bogda, kad upisem fax, kupit cu si iBook... ali vise od toga, tesko da ce doc u moj stan...

prema tome, shvati, covjek je samo izrazio svoje misljenje koje donekle i ja dijelim...

nda...

ovaj post je namjenjen profesionalcima kojima treba pouzdana i stabilna platforma, a u cilju razbijanja fame o preskupim apple računalima.

ako je netko student, srednjoškolac ili, pak, priučeni dizajner koji u slobodno vrijeme nešto čačka po korelu i fotošopu, bolje da ne čita ništa od onog što sam napisao.

računalo od 20000 kuna se kupuje onda kada postoji realna osnova da se isto amortizira kroz neki posao.

namjera mi je bila usporediti brand name pc i mac računala. (btw, socijalne, ekonomske ili fenomenološke analize postojanja brandova kao takvih me, u ovom trenutku, nimalo ne interesiraju)
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 27.04.2005 17:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
ako je netko student, srednjoškolac ili, pak, priučeni dizajner koji u slobodno vrijeme nešto čačka po korelu i fotošopu, bolje da ne čita ništa od onog što sam napisao.


Pa, mislim da na ovome sajtu ima studenata koji kikesaju u dizajnu i koji znaju fotosop i sve sta im treba jako jako dobro, a da rade i na slabijim kompovima. Tako da u principu, ako znas raditi kako treba i ako si naucio programe, najmanji problem na kraju ispada platforma. Ako si ti maher u fotosopu, indesignu, 3dsmaxu... i posebno ako si sve to savladao na tom "neprofesionalnom" i "sklepanom" racunalu, mislim da bi na necemu boljem (citaj: G5) mogao brilijirati, jel tako? Jednom kad naucis vozit Yuga i stojku lako je uskocit u nesto sa servo volanom i puno konja, al ako krenes sa puno konja, cesto se dogodi da se nadjes oci u oci sa preprekom. Mislim da se tu ipak slazemo Wink

Ko sto si reko, makina se mora amortizirati, i nisam ja nista reko protiv tvog posta, samo mi je fascinantno bilo kako se jedan topic koji treba biti informativan, ovako zaskocio Wink... inace, nisam na zna da dell ima makinu od 25k... ono... dzabe bacen novac Very Happy sala, naravno...

Enivej, inaf of ofopik...

edit: cisto da se razumijemo, ja sam napisa stajaliste za studose i sl... zasto? pa mislim da vecinski gledano na mi3 se i nalaze pretezno srednjoskolci/studenti ... tako da mislim da samo manjini na ovom forumu ovaj post puno govori... al nevermind, mene uvik zanima kolko G5 dodje, posebno zato sto je prije nekih godinu i pol samo kutija kostala oko 35k kn tako nest...

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 27.04.2005 17:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u svakom slučaju , kvaliteta se plaća ....
Back to top
View user's profile Send private message
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 27.04.2005 18:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle, cini mi se da je usporedba ove dve masine skroz promasena, i to zato jer je ovaj konkretan Dell workstation ocito namijenjen profi 3D trzistu, sto se vidi po tome da ima ugradjen Xeon procesor koji je osjetno skuplji (skupa sa specificnom maticnom plocom, koja zna biti po 2-5 kkn pa i vise, ovisi sto se gore nalazi) od P4 ekvivalenta po frekvenciji (a ima vise cachea), te ima u sebi Quadro FX karticu, koja je takodjer skupa ko sam vrag jer je certificirana i optimizirana za jedan cijeli niz 3D softverskih paketa te podrzava neke stvari koje obicne gamerske grafulje na podrzavaju (odnosno, iako im sami cipovi te opcije podrzavaju, to je disejblano bilo kroz drivere, bilo pomocu nekih jednostavnih caka na samoj tiskanoj plocici). Mac ima gamersku GeForce i 99% ljudi ce ga koristiti za 2D/video/muziku (drugima rijecima, ne profi 3D).

Dakle, SAMO Quadro FX 1300 kosta lijepih 5.479,00 kn (pravac Autronic...). U slucaju da nekom nije potreban profi 3D, ta se cifra moze srezati i za citavih 5 kkn i uzeti neka masina koja ima neku najobicniju X300 ili bilo koju graficku, jer ionako je vise-manje svejedno ako se radi graficki dizajn (i nema se potreba za recimo 3 monitora i Parheliom).

Mislim da je vazno definirati za sto ce se komp koristit, a ne samo povlacit usporedbe po cijeni...
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 27.04.2005 18:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
grzzi wrote:
mda, 20 inca za cca 6800, a 23 inca za cca 12500...pdv included (ne zvuci lose), 30 inca nije pojeftinio, i dalje na 27000...

powerMacovi iste cijene, samo lagani upgrade...dual 2.0 dual 2.3 i dual 2.7 (i dalje vodeno hladenje Sad )

G.


daj mi reci gdje si vidio tu cijenu za 20 inca? ja gledo na vrbiku u mac centru 20-ku - 9100kn za cash (to je, kao, s popustom) Exclamation


Danas su apdejtane konfiguracije...ocekuj nove cijene u hrvatskoj danas, sutra...

20 je pao sa 999 baksa na 799, a 23 sa 1999 na 1499...cijenu u hrvatskoj (otprilike) dobijes tako da cijenu u dolarima mnozis sa 5.8 (odfrlj tecaj), dodas 20% (marza itd) i dodas 22% pdv...

Ova rasprava nema puno smisla...ali stoji da su cijene brand name racunala (dual konfiguracije) dosta slicne...

kod pc ja mozes i sam sklopiti masinu za manje para (to nije tema ovog topica) kod applea nemozes, al to je druga prica.

G.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 27.04.2005 19:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

corea wrote:
Dakle, cini mi se da je usporedba ove dve masine skroz promasena, i to zato jer je ovaj konkretan Dell workstation ocito namijenjen profi 3D trzistu...

pardon, po pitanju 3d-a nisam dovoljno kompetentan.

vodio sam se činjenicom da se radi o dvije kartice podjednake cijene u usa (550-600$) sa dvostrukim dvi izlazom - što je dobro za 2d i nužno za video.

btw, dell na svojim stranicama za 2d i photoshop za advanced usere preporučuje dual 3.6 GHz Xeon, sa FX 1400, pa si nekak mislim da usporedba možda i nije promašena...

http://www1.us.dell.com/content/topics/global.aspx/solutions/en/wsadvisor?c=us&cs=04&l=en&s=bsd&~page=18&~tab=1

zamjeti da i najslabija konfiguracija preporučena za photoshop ima quadro fx 1400...
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 27.04.2005 19:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zar je za fotosop potrebna takva graficka? Razz sta tocno on koristi sa grafickom koja ima tolike performanse i sl? Ja sam mislio da se u fotosopu radi 2D... ili sam mozda u krivu... (ok, treba imat kvalitetnu grafu bez obzira na to, ali cemu dat 5000kn za grafu koja u fotosopu ne stvara razliku od npr one od 2000). Mislim, sad kad ste dotakli i to pitanje, bas me interesira... gotovo sve dobre kartice daju dobar izvor frekvencija i rezolucija, al mislim da je monitor nesto na cemu se netreba stediti i da on u biti odredjuje puno toga...

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 27.04.2005 19:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

burne wrote:
Zar je za fotosop potrebna takva graficka?

piši dellu. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 27.04.2005 20:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
corea wrote:
Dakle, cini mi se da je usporedba ove dve masine skroz promasena, i to zato jer je ovaj konkretan Dell workstation ocito namijenjen profi 3D trzistu...

pardon, po pitanju 3d-a nisam dovoljno kompetentan.

vodio sam se činjenicom da se radi o dvije kartice podjednake cijene u usa (550-600$) sa dvostrukim dvi izlazom - što je dobro za 2d i nužno za video.

btw, dell na svojim stranicama za 2d i photoshop za advanced usere preporučuje dual 3.6 GHz Xeon, sa FX 1400, pa si nekak mislim da usporedba možda i nije promašena...

http://www1.us.dell.com/content/topics/global.aspx/solutions/en/wsadvisor?c=us&cs=04&l=en&s=bsd&~page=18&~tab=1

zamjeti da i najslabija konfiguracija preporučena za photoshop ima quadro fx 1400...


Gle, Quadro FX serija kartica je sto se grafickog procesora tice identicna GeForce seriji, samo sto je GeForce 2D i 3D gamerska kartica dok je Quadro 3D pro kartica (kratak posjet nVidia siteu ce ti sigurno rascistiti sumnje). Trik je u raznim certifikatima (i time garancijama da kartica radi) za jednu hrpu softvera i u tome sto ti gamerska verzija kartice nece podrzavati overlay planes (namjerno disejblano, inace hardver ima tu mogucnost) i to ce ti stvarat razne probleme kod profi 3D upotrebe, rusit ce ti softver, vjecno ces se zajebavati sa strarim/novim verzijama drivera, itd...

E sad, ako Dell veli da je Quadro FX 1400 dobar za Photoshop, to je njegov problem, ali ja necu slijepo vjerovati i ustedit cu lovu pri kupovini. S druge strane sumnjam da se Dell sa praznim marketingom upucava profi publici, tako da mislim da u ovom slucaju po njihovom ta kartica vise sluzi za video i izvrsavanje real-time 3D efekata i ostalih carolija kod motion graphicsa i video editinga (i mozda za povremeni izlet u Mayu radi nekog uskladjivanja 3D kamera sa snimljenom scenom?)....

Dakle, opet se povlaci pitanje, cemu ce TOCNO sluziti stroj... jer ako samo za Photoshop i InDesign onda je to cisto bacanje novaca.

Ako hoces mozemo u jos tanje detalje sa hardverom i mogucim primjenama Smile

Nadam se da je pomoglo.

Zivio! Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Guest






PostPosted: 27.04.2005 20:50    Post subject: Reply with quote

Sto se tice 3d rendanja i 3d viewporta moj pc( 3.0ghz 1mb keša ) i amd 3000+ zderu doticnog maca za dorucak, a sto se tice ps-a, mislim da je situacija obrnuta.....
interesantno je da moj pc od 7000kn daje cinemabench 378 bodova a doticni mac od
21000kn samo 401 bodova. Moje misljenje je da kod maca placas samo jebeni dizajn...
prije mjesec dana sam kod frenda na macu izvukao usb stick na zivo i mac je podivljao do te mjere da ga je morao resetirati !!!!!!???? puko sam od smijeha...neznam, ali za mene je MEK-DREK ! isto tako i DELL sve je to jebena marka, osim alienwarea, njima svaka cast
no ofence! Wink
Back to top
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 27.04.2005 21:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

AKIRA wrote:
Sto se tice 3d rendanja i 3d viewporta moj pc( 3.0ghz 1mb keša ) i amd 3000+ zderu doticnog maca za dorucak...

apsolutno se slažem.

jedini je problem (po peti put) što mi se iskreno j**e čiji pc ždere spomenutog maca za doručak. također, ne marim previše što dell ugrađuje kartice namjenjene 3d-u u strojeve koje za dizajn i video (to riješite sa dellom).

predmet ovog topica bi trebao biti usporedba cijena brand name pc računala i apple računala.

bilo bi mi stvarno drago kad bi napokon netko počeo čitati sve ono što se napiše tijekom diskusije...

AKIRA wrote:
Moje misljenje je da kod maca placas samo jebeni dizajn...

odlično. a ja mislim da se mala pčela zvalaa majaaa. i?

AKIRA wrote:
prije mjesec dana sam kod frenda na macu izvukao usb stick na zivo i mac je podivljao do te mjere da ga je morao resetirati !!!!!!???? puko sam od smijeha...neznam, ali za mene je MEK-DREK !

a mojoj je mami već u drugom pc-u krepala matična, djevojci je riknuo kontroler i skurio hard, burazu je krepo hard i odnio diplomski. jedino što se ja baš nisam smijao. i?
Back to top
View user's profile Send private message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 27.04.2005 22:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sa duznim stovanjem, ne kuzim jednu stvar...
kad kupis meka, moras, kao kad se uclanis u subotare, ici dijelit prospekte po kucama?
u kutiji dobijes majicu, sal, dve bengalke, kolac, lanac i bokser za nekoga u glavu, or vat?
ok, super vam je kanta &stuff, mozda jednog dana i predjem, ili ne, wa'eva, ali nigdje jos nisam vidio pc usere da siluju okolo kao mekovci.
btw. koliki je eplov kantno-trzisni dio?
Back to top
View user's profile Send private message
Guest






PostPosted: 27.04.2005 22:36    Post subject: Reply with quote

dunga wrote:
a mojoj je mami već u drugom pc-u krepala matična, djevojci je riknuo kontroler i skurio hard, burazu je krepo hard i odnio diplomski. jedino što se ja baš nisam smijao. i?


jesu li to mozda pc-i iz Peveca...... Laughing

AKIRA wrote:
Moje misljenje je da kod maca placas samo jebeni dizajn...

dunga wrote:
]odlično. a ja mislim da se mala pčela zvalaa majaaa. i?

stvar je u tome sto placas los dizajn...mislim G5 prije lici na ormar, nego na "pc"
koliko kila ima.....100kg?

dunga wrote:
]jedini je problem (po peti put) što mi se iskreno j**e čiji pc ždere spomenutog maca za doručak. također, ne marim previše što dell ugrađuje kartice namjenjene 3d-u u strojeve koje za dizajn i video (to riješite sa dellom).

ista graficka na macu je 60% sporija nego na pc-u.

.cdr wrote:
]sa duznim stovanjem, ne kuzim jednu stvar...
kad kupis meka, moras, kao kad se uclanis u subotare, ici dijelit prospekte po kucama?
u kutiji dobijes majicu, sal, dve bengalke, kolac, lanac i bokser za nekoga u glavu, or vat?
LOOOOL !!!!!
Back to top
Guest






PostPosted: 27.04.2005 22:45    Post subject: Reply with quote

dunga wrote:
predmet ovog topica bi trebao biti usporedba cijena brand name pc računala i apple računala.


oba racunala su sranje i ne vrijede ni pisljive pare......."21.000kn"......za koga?!
Back to top
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 27.04.2005 23:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hmmm... cudi me sto admini nisu reagirali, hehe, mislim... krenulo je... ovaj, ljudi... vec ste polagano presli granicu i (s)krenuli u flejmanje. Ocito nakon svega, svi zaborave da kako god okrenes da sve to samo ovisi o tome ko ima vise, a ko manje para.

Ljudi, kad smo vec kod toga, imas starog juga, kupis ga za manje od 200€, i to u voznom stanju, ima cetri kotaca i volan, dobijes mjenjac u dobrom stanju. Uglavnom, trosi oko 12 litara / 100km... al zato na rezervi mos jos 50. Prika mi je uzea ono BMW330, i njegov trosi 15 litara / 100km... i rezerva mu je kratka... neznam zasto je zovu rezervom, to je u biti dio spremnika ako vozis na autocesti a promasis jednu crpku... hmmm, istina on moze potegnuti oko 250, a moj jugo se posteno trese na 110, doduse moze on i na 180, al me tu uvatila pandurija... doduse naplatili su mi pojas... priku su samo pitali kolko je platio spojlere, al mislim da to nije vazno za ovu raspravu. Uglavnom, i jugo i bemve su auta na cetri kotaca, voze od tocke a do tocke b (dobro, u vecini slucajeva). Uzmimo neki noviji autic, tipa pezo 206 i seat ibiza. Cjenovno su u ok rangu, cak ih se da lipo tunirat, doduse imamo problem, kada usporedjujemo bemve7 i genshera... recite mi, tu imam dilemu, cujem da su onako, u cjenovnom rangu tu negdi, doduse, kazu da si veca baja ako imas genshera... pa sad recite vi meni sta da ja uzmem, mislim u rangu su... jel... Ili, mozda da uzmem oba? Pa da sa bemveom iden po gradu, a gensherom medjudrzavno...

Daj ljudi smirite se... ajde... proci ce vas to... ili nece... ma nema veze... jugo jos vozi... kad se pokvari, popravim ga, bar dijelova za nejga nadjes po nasim cestama svugdi... a ti salji bemvea na servis i cekaj dio iz njemacke koji ces platit... doduse, kad ti jugo krepa na putu od splita do zagreba po snigu u lici, onda ce ti dobro doc onaj bemve... jel... tako da sve ovisi sta oces... i kolko to mos platiti... nema smisla prepirati se oko svega toga... ako znas pogledati svom kompu ispod haube i tunirat ga do kraja, mislim da ce bilo koji os i bilo koji komp raditi u potpunom redu, a da ne govorim ako znas sta uzimas od hardvera, dobit ces nesto sto ce trajati... koliko god crkavali kompovi, to sto mac rjedje crkaje, to sto ljudi gube diplomski (ocito vi niste sa rangom ljudi koji maturalne i diplomske pisu samo na disketi koja je stara 7 godina), to su sve stvari koje se desavaju... vidite... kompjutori ne grijese... niti jedan kompjutor ne grijesi... i neispravno je kriviti kompjutor sto grijesi... mislim da je ipak stvar za userima koji su ispred njih...

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 27.04.2005 23:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

rasprava je opet postala debilana, pa je zakljucavam.

usput: zasto imam filing da svi koji se toliko bune protiv mac-a nikad nisu ni probali raditi na njemu, a pogotovo ne na nekoj petici? odgovori takvih bas i nisu relevantni u ovakvoj raspravi.

@dunga: kuzim da si imao dobre namjere, ali pretpostavljam da si znao i u sto ce se ovo najvjerojatnije pretvoriti

(fascinantno kako na ovu temu 90% ljudi totalno pukne i povampiri se---jebemvamsve, pa nitko vam nije rekao da vam je mali...a i da jest, ne bi vam radi toga otpao..ili bi?)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group