Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
php organizator

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
boby-s



Joined: 10 Apr 2004
Posts: 222
Location: Samobor< >Zagreb

PostPosted: 30.04.2005 20:03    Post subject: php organizator Add user to your forum ignore list Reply with quote

radi se o php-u Trebao bih za školu napraviti nekakvu vrstu web organizatora(dnevnih aktivnosti) koji bi imao mogućnost dodavanja profila (to znam), editiranja dnevnih aktivnosti (ono 9-10h>doručak, 10-15>Škola ...bla) i onda prikazivanja rasporeda tih aktivnosti. I tu je problem.neznam kako bih to izveo...pretpostavljam koristeći mySql bazu i za svakog usera posebnu tablicu bi trebalo kreirati...ili? Question
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 30.04.2005 20:28    Post subject: Re: php organizator Add user to your forum ignore list Reply with quote

boby-s wrote:
radi se o php-u Trebao bih za školu napraviti nekakvu vrstu web organizatora(dnevnih aktivnosti) koji bi imao mogućnost dodavanja profila (to znam), editiranja dnevnih aktivnosti (ono 9-10h>doručak, 10-15>Škola ...bla) i onda prikazivanja rasporeda tih aktivnosti. I tu je problem.neznam kako bih to izveo...pretpostavljam koristeći mySql bazu i za svakog usera posebnu tablicu bi trebalo kreirati...ili? Question

ne, napravis jednu tablicu u kojoj dodas polje "user_id" recimo.
onda napravis posebnu tablicu "users".

i onda cupas iz prve tablice samo one recordove gdje se user_id podudara s ID-em usera iz tablice "users"

to mozes napraviti najjednostavnije koristenjem JOIN-eva
http://www.w3schools.com/sql/default.asp

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
boby-s



Joined: 10 Apr 2004
Posts: 222
Location: Samobor< >Zagreb

PostPosted: 30.04.2005 21:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmm...idemo malo drugačije.jednostavnije.nešto kao raspored sati.
Imam usera: Njemu editiram satove. imam dane (pon,uto,sri,čet,pet) i 1,2,3,4,5 i 6 sat (za svaki dan). za te satove u textboxove pišem što ima i sejvam u bazu.

a kasnije kad hocu vidjet kaj on ima cijeli taj tjedan, kak to vidim?

i daj objasni taj tvoj način...nekužim baš...

Quote:

ne, napravis jednu tablicu u kojoj dodas polje "user_id" recimo.
onda napravis posebnu tablicu "users".
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 01.05.2005 12:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

boby-s wrote:
hmm...idemo malo drugačije.jednostavnije.nešto kao raspored sati.
Imam usera: Njemu editiram satove. imam dane (pon,uto,sri,čet,pet) i 1,2,3,4,5 i 6 sat (za svaki dan). za te satove u textboxove pišem što ima i sejvam u bazu.

a kasnije kad hocu vidjet kaj on ima cijeli taj tjedan, kak to vidim?


ja bi to ovako napravio.

Code:

STRUKTURA BAZE:
tablica 'raspored':
id (int) | user (int) | dan (int) | sat (int)  | predmet (int) | smjena (int)

tablica 'predmeti'
predmet_id (int) | naziv (longtext)

tablica 'users'
user_id (int) | username (longtext) | pass (longtext) | ... dodatne pizdarije vezane uz korisnika...


- u tablici 'raspored' u polje 'user' ti se zapravo zapisuje id od usera (taj ciji je to raspored) iz tablice 'users'
- u tablici 'raspored' u polje 'predmet' se zapisuje id od predmeta iz tablice 'predmet'. mogao sam samo napisati recimo "Zemljopis" drito u tablicu 'raspored' ali je onda pizdarija ako se netko recimo sjeti promijeniti naziv predmeta u "Geografija". Ovako promijenis to u tablici 'predmeti' i reflektira ti se promjena na cijeli sustav rasporeda.
- 'dan' ti je broj dana u tjednu (ponedjeljak je recimo 1, utorak 2 itd)
- 'sat' je broj sata u danu (0, 1, 2, 3)
- 'smjena' je da li je popodne ili ujutro (ako skola to nema, onda netreba)

oces iscupat raspored za utorak od usera pod nazivom "pero"?

Code:

SELECT * FROM raspored INNER JOIN predmeti ON raspored.predmet=predmeti.predmet_id INNER JOIN users on raspored.user=users.user_id WHERE username='pero' AND dan=2 ORDER BY sat ASC


u principu on ti "spoji" te 3 tablice u jednu tablicu, i onda na nju jos utrpa uvjet da se user mora zvati pero i dan mora biti 2. takodjer ga sortira po satovima uzlazno.
neznam kolko ti je jasno sta pisem, neznam bas jasno objasnjavat al cu se potrudit ak ti ovo nije jasno

takodjer ne garantiram da ovo 100% radi el pisem iz glave.

Quote:

i daj objasni taj tvoj način...nekužim baš...

probaj skuzit iz ovog gore.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
boby-s



Joined: 10 Apr 2004
Posts: 222
Location: Samobor< >Zagreb

PostPosted: 01.05.2005 17:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e, hvala puno!probat ću.kužim donekle o čemu pričaš. ako naiđem na kakav problem, javim se u ovaj thread...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group