Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Olympus E-300

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Jacques



Joined: 04 May 2005
Posts: 2

PostPosted: 04.05.2005 13:46    Post subject: Olympus E-300 Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav od novog člana Smile

Jedno pitanjce...
razmišljam o kupovini Olympusa E-300 sa double zoom kitom (ili se zove tak nekak slično)..
zanima me Vaše mišljenje je li to isplativa kupnja što se tiče kvalitete.. općenito taj E-300 ... ili postoji neka dobra alternativa ali da je u istom rangu cijene uključen i objektiv do cca 200mm
ne mogu reći da lova nije problem za neki skuplji i bolji aparat Sad
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 04.05.2005 14:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kao bivsi vlasnik E-1 i osoba dobro upoznata outputom Olympusovog E-systema i Canonovog EOS systema, toplo bih ti preporucio da zaobidjes E-300. Mogao bi nakon 6 mjeseci pozaliti sto odmah nisi krenuo s Canonom. Ja u biti nisam toliko pozalio buduci sam nakon 6mj E-1 prodao po otpirilike nabavnoj cijeni, s time da sam na njemu jako puno naucio o fotografiji. U zadnje vrijeme sam postao isfrustriran Kodakovim senzorom, jer sam zazirao i od ISO 400 osjetljivosti, dok je drugar sa "skripavom igrackom" (citaj: 300D) lupao ISO800 sa otprilike istom razinom suma kao ja na 200. Nije da ja nisam branio ejedana, korisio Noise Ninju i sl., ali jednostavno to nije to.

Kao pocetniku ti mozda to i nece biti vazno, ali imaj na umu da ukoliko pozelis kupovat dodatne objektive, ovi bazirani na e-systemu su _SKUPI_. Moje iskrene preporuke bi ti bile da uzmes Canona 350D, oliti Digital Rebela XT. Skroz je nelos, a upgrade path sa staklima ti je toliko prepun opcija da zaista mozes svasta raditi. No, imaj na umu da su Canonovi "standard" objektivi losiji od Olympusovih; U E-system kitu ces dobiti bolje staklo nego u Canon kitu. Ali ces zato kupnjom L objektiva proci puno jeftinije nego sa Zuiko Digital Pro staklom, a dobiti i kvalitetniju sliku.

Ma, mogao bih razglabati o ovome zaista nasiroko.
Uglavnom, ovo ti je moj najiskreniji savjet. No, ako se ne mislis maknuti dalje od kupljenog kita, E-300 ti je ok izbor.

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group