Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Identitet Istre za 140000 kn

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji
View previous topic :: View next topic  
Author Message
max_mad



Joined: 26 May 2004
Posts: 186
Location: Zadar

PostPosted: 02.05.2005 17:40    Post subject: Identitet Istre za 140000 kn Add user to your forum ignore list Reply with quote

San ili java, da covjek ne povjeruje da netko u HR nudi tolike novce za vizualni identitet. Jedino sto mi malo snjofa je to da je rok prekratak pa da se je netko vec unaprijed pripremio za natjecaj... no ako netko ima volje, evo, navalite...

Izrada novog vizualnog identiteta Istre kao turističke destinacije

Datum zatvaranja: 13.5.2005.
Nadmetanje raspisao: Turistička zajednica Istarske županije
Objavljen u: Jutarnji list, 29.4.2005.

Turistička zajednica Istarske županije objavljuje

Javni natječaj za izradu novog vizualnog identiteta Istre kao turističke destinacije

1. Opći uvjeti 1.1.
Raspisivač natječaja je Turistička zajednica Istarske županije
(u nastavku TZIŽ).

1.2.
Svrha i cilj natječaja je izrada vizualnog identiteta Istre (Istarske županije) kao kvalitetne turističke destinacije čiji su osnovni zadaci:

* uzrokovati visok vizualni utisak,
* probuditi interes za destinacijom u skladu s obogaćenom, raznolikom turističkom ponudom i atrakcijama
* potenciranje odabranog imagea Istre kao očuvanog dijela Mediterana u suglasju s novim pozicioniranjem TZIŽ »Green Mediterranean Hideaway«.

1.3.
Natječaj je otvoren za sve domaće i strane pravne i fizičke osobe i sastoji se od dva dijela.
Natječaj započinje 29. travnja 2005. godine objavom na službenim Internet stranicama TZIŽ i uz obavijest u javnim glasilima.
Cjelokupna dokumentacija te ostale informacije o tijeku natječaja objavljuju se na hrvatskom i engleskom jeziku na sljedećim web -adresama:
www.istra.hr/natjecaj (na hrvatskom jeziku)
www.istra.hr/opentender (na engleskom jeziku)

Natjecatelji mogu postavljati pitanja vezana uz natječaj do 6. svibnja 2005. godine. Pitanja se postavljaju isključivo putem elektroničke pošte na adresu: info@istra.hr.
Odgovori na postavljena pitanja bit će javno objavljeni na službenim web stranicama, a sadržaj odgovora obvezujući je za sve natjecatelje.

Rok za primitak prijava je 13. svibnja 2005. do 16 sati (ne vrijedi poštanski žig preporuke ili obične pošiljke). Prijave se predaju osobno (radnim danom od 8 – 16 sati), dostavom ili poštom na adresu:
Turistička zajednica Istarske županije
Forum 3
52100 Pula
s naznakom: NATJEČAJ “ISTRA” – NE OTVARAJ

1.4.
Prijavom na natječaj natjecatelji prihvaćaju natječaj, uvjete natječaja te pristaju na objavljivanje svojih podataka i javno izlaganje dokumentacije za potrebe TZIŽ.

1.5.
Članovi Povjerenstva TZIŽ i Ocjenjivačkog suda te njihovi bliski srodnici (članovi uže obitelji) nemaju pravo sudjelovanja na ovom natječaju.

1.6.
Svi eventualni sporovi ponajprije će se rješavati dogovorom ili arbitražom. U slučaju da se ne mogu riješiti na taj način, mjerodavnim se smatra nadležni općinski sud.



2. Prijave 2.1.
Svi zainteresirani sudionici trebaju dostaviti prijavu koja sadrži:

2.1.1. Podatke o sudioniku:

* naziv tvrtke ili ime i prezime
* adresa
* telefon
* e-mail

2.1.2. Opis dosadašnjeg rada, reference, primjere izrade vizualnih identiteta te popis osvojenih nagrada i priznanja

2.1.3. Opis radnog tima (akademsko obrazovanje, iskustvo, nagrade)

2.1.4. Opis vlastite ideje o identitetu Istre kao turističke destinacije

Prijava mora biti sastavljena na hrvatskom ili engleskom jeziku.
Dokumentaciju treba predati u elektroničkom obliku na CD-u.
Predani mediji moraju biti čitljivi u MS Windows sustavima.

2.2.
Popis svih primljenih prijava bit će objavljen na službenim stranicama natječaja dana 17. svibnja 2005.
U slučaju da je medij poslan na natječaj nečitljiv, ta će informacija biti objavljena uz ime natjecatelja čime se natjecatelju omogućava da u roku od tri (3) dana od objave informacije dostavi čitljiv medij.

2.3.
Iz ovog natječaja isključit će se prijave predane nakon roka navedenog u točki 1.3. te prijave koje su nepotpune prema uvjetima iz točke 2.1.



3. Izbor finalista i pobjednika natječaja 3.1.
Na temelju prikupljene dokumentacije Povjerenstvo TZIŽ sastavljeno od tri (3) člana odabrat će najmanje četiri (4), a najviše šest (6) finalista.
Proglašenjem finalista započinje drugi dio natječaja u kojem se po najviše 2 predstavnika svakog od finalista pozivaju u Istru na prezentaciju koju organizira TZIŽ. Troškove sudjelovanja na prezentaciji snosi TZIŽ i to u cijelosti za finaliste iz Hrvatske te do iznosa od 3.000,00 kuna za finaliste iz inozemstva.
Detaljne upute o drugom dijelu natječaja finalisti dobivaju po okončanju prvog dijela natječaja.
U roku od 21 dana nakon prezentacije, finalisti su dužni dostaviti po tri (3) prijedloga idejnog rješenja vizualnog identiteta Istre kao turističke destinacije na način i sukladno uputama dobivenim na održanim briefinzima.

3.2.
Prispjele radove finalnih sudionika ocijenit će Ocjenjivački sud kojeg čini 7 članova:

* četiri (4) člana su eminentni stručnjaci s područja umjetnosti, marketinga i turizma iz zemlje i inozemstva,
* jedan (1) član predstavnik Stručnog komunikacijskog odbora TZIŽ za provođenje Strateškog marketing plana Istre te
* dva (2) člana iz TZIŽ.

Vijeće TZIŽ će na prijedlog Ocjenjivačkog suda donijeti Odluku o dodjeli glavne nagrade.

Ocjenjivački sud ima pravo odbiti sva predložena rješenja, ne proglasiti pobjednika natječaja ili ne dodijeliti bilo koju od nagrada o čemu će svi sudionici postupka prikupljanja prijedloga biti izvješteni putem web -stranica na kojima je objavljen ovaj javni natječaj.

O konačnom izboru u drugom dijelu natječaja svi će finalisti biti obaviješteni pismenim putem u roku od 8 dana od dana donošenja odluke.



4. Nagrade Glavna novčana nagrada u iznosu od 140.000,00 kuna dodjeljuje se pobjedniku natječaja s kojim se sklapa Ugovor o izradi vizualnog identiteta Istre kao turističke destinacije.
Od ovog iznosa, 70.000,00 kuna smatra se nagradom koja se isplaćuje nakon zaključenja Ugovora o izradi vizualnog identiteta, a ostatak se isplaćuje po ispunjenju svih ugovornih obveza koje uključuju razradu i implementaciju izvedbenog rješenja te izradu priručnika grafičkih standarda.
U slučaju nemogućnosti sklapanja ugovora, dodjelom nagrade TZIŽ postaje vlasnikom autorskih prava prvonagrađenog rada i može njime raspolagati bez posebnih dodatnih ugovora s autorom.

Svim ostalim finalistima odabranim u prvom krugu natječaja pripada nagrada u iznosu 10.000,00 kuna.

Navedene nagrade nositelj natječaja obvezuje se isplatiti u roku od 30 dana od datuma objave rezultata. Nagrade se isplaćuju na žiro-račun sudionika. Odgovarajuća porezna davanja snosi TZIŽ.
Back to top
View user's profile Send private message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 02.05.2005 20:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni ovo smrdi na tešku namještaljku.
Back to top
View user's profile Send private message
AsterZG



Joined: 12 Jun 2004
Posts: 27

PostPosted: 02.05.2005 21:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni to isto smrdi...inače imam osjećaj da se u hrvatskoj natječaji raspisuju za već unaprijed gotove radove...a to je stvarno tužno...
Back to top
View user's profile Send private message
Julius



Joined: 18 Dec 2004
Posts: 376
Location: Jastrebarsko

PostPosted: 02.05.2005 21:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jos vele da se rad ne može poslati poštom. Čovjek se potrudi, još potrošo pare na benzu da bi odnio rad u Pulu, a sve namješteno. Fakat su PiCHKE

_________________
BOlje biti mrtav Pijan nego mrtav Trijezan...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 02.05.2005 21:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Julius wrote:
Jos vele da se rad ne može poslati poštom. Čovjek se potrudi, još potrošo pare na benzu da bi odnio rad u Pulu, a sve namješteno. Fakat su PiCHKE


procitaj bolje - mozes predati na ruke,dostavom ili postom...

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 02.05.2005 22:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nikad nisam radio neki veci vizualni identitet, pa sad pitam ljude kojima je to uza struka:
koliko se kvalitetno takvo sto moze napraviti za 2 tjedna?

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ripper



Joined: 08 Apr 2005
Posts: 64
Location: Zagreb

PostPosted: 02.05.2005 22:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
nikad nisam radio neki veci vizualni identitet, pa sad pitam ljude kojima je to uza struka:
koliko se kvalitetno takvo sto moze napraviti za 2 tjedna?


nije mi uza struka pa nisam pozvan da odgovorim, ali... hm, dva tjedna je smijesno za brand koji bi trebao biti nositelj vrijednosti za citavu jednu regiju.. dva tjedna je malo samo za pocetnu fazu istrazivanja...

_________________
Wine is fine, but whiskey's quicker
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 02.05.2005 23:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

iz onoga što su objavili u natječaju da se iščitati da im je namjera bila izbjeći lobiranja, pokupiti nekoliko prijedloga već poznatih i priznatih grafičara/studija za koje znaju da će napraviti dobar posao i poslati ih u drugi krug - gdje će imati i više vremena.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sarma



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 99
Location: Osijek/ZG, Croatia

PostPosted: 03.05.2005 07:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-- ne bih htio braniti nikoga, ali možda i nije neka muljaža, možda su samo požurili ideju zbog turističke sezone......dva tjedna nije baš puno vremena, ali koliko sam ja shvatio oni će "pokupiti" do šest finalista, koji će svoje ideje kasnije moći doraditi.

-- u svakom slučaju ne škodi probati, dobra lova je u pitanju, i na kraju "ko voli nek izvoli"

--- THX max_mad, kvalitetna info Razz

_________________
-- 45th generation Roman --
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 03.05.2005 08:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo ja iz poreca pa znam kako idu turisticke stvari. sumljam da forcaju logo zbog ove sezone. ako se napravi, koristit ce se nesto malo, ali on je ulganom za sljedecu sezonu,znaci za sajmove koji pocinju u 10/11mj u nenjackoj, austriji...

ista brija ce biti kao i sa web stranicom.. isto je bilo mutno Smile
ali enivej.. meni je malo vremena za to realizirati, jer mi za sada nikakve ideje ne padaju,, Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 03.05.2005 09:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

šta se sve smatra pod vizualnim identitetom?

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nitta



Joined: 11 Nov 2004
Posts: 51
Location: zg

PostPosted: 03.05.2005 09:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a pod izradom prirucnika grafickog standarda?
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 03.05.2005 09:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da su vam ta dva pitanja odgovorena na mnogim drugim topicima koji su vezani uz knjigu standarda i uz izrade identiteta, tako da nema svrhe to stalno ponavljati...

natjecaj kaze wrote:
Proglašenjem finalista započinje drugi dio natječaja u kojem se po najviše 2 predstavnika svakog od finalista pozivaju u Istru na prezentaciju koju organizira TZIŽ.


Ovdje vec direktno govori, a u biti je i cijena prikladna, da taj natjecaj nije ni namijenje da radi samo jedna osoba, vec da to radi firma ili neki tim. Sto je i logicno, jedna osoba nema vrimena za to napraviti u 2 tjedna, ali 5-10 (sto bi bilo od 28-14 tisuca kuna po osobi) njih koji rade na tome bi stiglo napraviti sve, od proucavanja do slikavanja, do izrade logotipa i njegove primjene te na kraju nakon prolaza u drugi krug da napravi i sve finalno do kraja po uputama koje bi dobili na seminaru. Mislim da je to i cilj ovoga, prikupiti razvojne timove a ne novu mladu nadu dizajna.

Toliko da vam malcice razbijem te "nade" za spekulacijama i za namjestanjima. Iako to sve stoji, od onoga - malo vrimena, pa do onoga, nema vrimena. Ima, jer se to znalo i ranije, i oni koji su trebali cuti su vec poceli... ali prema onome sto sam vidio i prije, za sve se zna ranije i za mnoge projekte su potrebni timovi... cudi me sto toga i prije nismo mogli vidit ode na mi3u... hehe... mi3 clan Very Happy

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 03.05.2005 09:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ripper wrote:
budha wrote:
nikad nisam radio neki veci vizualni identitet, pa sad pitam ljude kojima je to uza struka:
koliko se kvalitetno takvo sto moze napraviti za 2 tjedna?


nije mi uza struka pa nisam pozvan da odgovorim, ali... hm, dva tjedna je smijesno za brand koji bi trebao biti nositelj vrijednosti za citavu jednu regiju.. dva tjedna je malo samo za pocetnu fazu istrazivanja...


definitivno premalo vremena za tako zahtijevan (i plaćen) posao...pitanje je što će ljudi stić poslat u prvom krugu i koliko će to imat veze sa konačnim rješenjem koje se i tako neće stići koristiti prije sljedeće sezone 2006...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
sarma



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 99
Location: Osijek/ZG, Croatia

PostPosted: 05.05.2005 12:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-- za one koji prate ova događanja, postavljena su i prva pitanja i odgovori u svezi ovoga natječaja Arrow http://www.istra.hr/hrvatski.php?mmlID=118&ctgId=671&ctgTplId=93&nav=0&cntType=1

-- sad je još manje jasnije Confused

_________________
-- 45th generation Roman --
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 05.05.2005 13:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakle ako sam dobro shvatio (po prvom pitanju) , posaljes portfolio i to je to Smile

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Natječaji All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group