Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
najbolji cms

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 11.04.2005 15:19    Post subject: najbolji cms Add user to your forum ignore list Reply with quote

koji je po vama najbolji cms?
ja sam koristio mambo i mkportal, no oboje imaju WYSIWYG editor, pa mi je to jako glupo.
po meni mambo
inače, znate koji ok cms, koji se lako može prilagođavati i da nema WYSIWYG editor (news, contenta, ma svega, jako me to živcira,)
navano, pitam to zato što još nemam dovoljno znanja da bi napravio svoj (od kuda početi, znam osnove php-a)
hvala i čekam vaše odgovore

over & out

ps, ako sam pogrijesio kategoriju move pls Very Happy

_________________
mp3hr.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 11.04.2005 15:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

custom Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 11.04.2005 16:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fortius wrote:
custom Smile


my quote:
Quote:
naravno, pitam to zato što još nemam dovoljno znanja da bi napravio svoj (od kuda početi, znam osnove php-a?)

_________________
mp3hr.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 11.04.2005 17:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jedan jedini, najveći, veličanstveni - textpattern!

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
boby-s



Joined: 10 Apr 2004
Posts: 222
Location: Samobor< >Zagreb

PostPosted: 11.04.2005 20:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmm...probao sam i mambo i txp ali mi se nijedan ne sviđa, mambo me živcira i preveše mi je kompleksan a txp-u mi je teško inkludat vijesti i baš ne kužim onu sintaksu.

trenutno tražim neki cms koji je jednostavan, ima mogučnost povezivanja sa phpbb-om, mogućnost da useri dodavaju vijesti...
Back to top
View user's profile Send private message
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 11.04.2005 20:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

boby-s wrote:
trenutno tražim neki cms koji je jednostavan, ima mogučnost povezivanja sa phpbb-om, mogućnost da useri dodavaju vijesti...


uzicaj mitri da te malo prosvijetle sa kodom! Very Happy lol

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 11.04.2005 21:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisam nikad koristila nijedan, a sad radim na svom Smile zapravo sam super zadovoljna kako su skripte izvedene, ali sam toliko iscrpljena da nemam ideje za dizajn Sad

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
andrej`
Guest





PostPosted: 11.04.2005 22:11    Post subject: Reply with quote

gotov cms sucks. bolje napravit svoje, pa makar to loše bilo Smile

al po iskustvu, mislim da je mambo najmocniji.
Back to top
cindreta



Joined: 10 Dec 2004
Posts: 30

PostPosted: 11.04.2005 22:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim mambo nije los ima dosta dobrih i korisnih stvari za njega..no recimo ja radim sa xoopsom, sam po sebi nije loš,ima nekih bugova, ali nije težak za skužiti,lako je za napraviti module i teme,mislim govorim iz iskustva samo s njim,ne znam?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
andrej`
Guest





PostPosted: 11.04.2005 22:23    Post subject: Reply with quote

razlike ti nisu neke ogromne... xoops isto valja... svejedno, NAJBITNIJE JE da napraviš skin NA KOJEM SE NEĆE VIDJET da je to xoops/mambo... jer onda je pljuuuuuga Smile
Back to top
cindreta



Joined: 10 Dec 2004
Posts: 30

PostPosted: 11.04.2005 22:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ye i agree, samo treba dosta time-a al u biti lakše je nego sve ispočetka, dobiješ cijeli ocde sređen i samo treba tema, a ovaj cms od web.burze je isto onako zakon,jel je to cms, ma nešto u tome stilu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
aesqe



Joined: 18 Sep 2003
Posts: 48
Location: zagreb

PostPosted: 11.04.2005 23:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm, nije da cjepidlacim, ali zadnji put kad sam gledao mambo, jos uvijek su tablice bile duboko integrirane u kod.

a osobno i dalje mislim da je drupal najmocniji -> http://www.drupal.org

_________________
-_-_-_-__oops, missed one-_-_--again_-
::skyphe:: : ::breed::
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 08.05.2005 15:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to su svi za php ,jel imate preporuke za asp ili asp.net, no vise asp jer mi aspnet jos malo tezak. sumljam da su ovi gore svi pisani za oba jezika Smile

thanx
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
sasko



Joined: 28 Apr 2005
Posts: 26

PostPosted: 09.05.2005 11:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ola!1

Sjajan sajt sa CMS-ovima je http://www.opensourcecms.com/ i pruza mogucnost da se isproba CMS prije nego ga instalirate na server. Fora je sto se stranics i svi CMS-ovi refreshaju svaka dva sata tako da sve promjene nestaju... ali imate priliku vidjet kako raditi u nekome od njih.

Pogledajte i ratinge ... trenutno je najbolji phpwcms (za portale)

Osobno ne znam ni jedan za ASP. Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 09.05.2005 12:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

thanx,,
bacim oko mozda i ima nesto za asp
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 09.05.2005 12:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moze li neka dobra dusica dat nekoliko linkova na temu izrade vlastitog cms-a? Smile Smile Smile

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 09.05.2005 19:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

F@NTOM wrote:
moze li neka dobra dusica dat nekoliko linkova na temu izrade vlastitog cms-a? Smile Smile Smile


vjeruj mi...nikakvi linkovi ti nisu potrebni niti ti bas mogu i pomoci...vecinu stvari mozes naci u php-ovom manualu (pod pretpostavkom da zelis raditi u php-u)

vecina stvari koje ces imati u cms-u se vjerojatno svodi na hibrid nekakve news skripte..tak da ono sto te treba zanimati je: upis podataka u bazu i upload fileova na web. ako zelis napisati neki ozbiljniji cms...obavezan ti je i kvalitetan user management....

obavezno prije nego krenes u takav projekt napravi nekakvu skicu kako zelis da cms funkcionira, koje mogucnosti da ima...itd

kad napravis sirovu verziju cms-a koja fercera (znaci cisti upis/ispis)...onda pocni razmisljati o tome kako unaprijediti gui, kako useru olaksati posao itd....u toj fazi ti preporucam da prodjes kroz sve cms-ove na www.opensourcecms.com i kad ih isprobavas razmisljaj o tome kako je nesto rijeseno, i zasto...i da li bi mogao napraviti to na bolji nacin...zatim prodji kroz sto vise resursa vezanih uz gui-e i usability...itd..kad ces imati jasnu viziju kako zelis unaprijediti sirovinu koju si iskodirao...kreni dalje programirati...i tako u krug i u krug Very Happy

uglavnom...ono sto ti mogu iz osobnog iskustva rec je da se programiranje cms-a (osobito ako radis sam) najvise svodi na razmisljanje o logici po kojoj cms radi, a najmanje na kodiranje

i ako zabrijes da zelis iskodirati "uber" cms onda se spremi na visegodisnji developement...ja svoj razvijam zadnje dvije godine...s tim da je osnovna funkcionalnost fercerala nakon tjedan dana developementa...

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 09.05.2005 19:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
to su svi za php ,jel imate preporuke za asp ili asp.net, no vise asp jer mi aspnet jos malo tezak. sumljam da su ovi gore svi pisani za oba jezika Smile

thanx


http://www.iportalx.com/

_________________
http://www.hocusvojweb.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 09.05.2005 19:56    Post subject: tako zbore , ovi što javu znaju... Add user to your forum ignore list Reply with quote

java
http://www.liferay.com/cms/servlet/HOME-INDEX
Back to top
View user's profile Send private message
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 09.05.2005 22:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni je REDAXO cms opak poput Oz-a. Njemački minimal u najboljem izdanju!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
excal1bur



Joined: 27 Mar 2005
Posts: 70

PostPosted: 10.05.2005 01:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

slazem se sa vedranom, iportalx je definitivno najbolji asp cms(mozda i najbolji opcenito), a od php bih izdovjio koobi od komercijalnih i mambo i drupal od open source-a

_________________
Dulce et decorum est pro partia mori.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 10.05.2005 01:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vedran wrote:

http://www.iportalx.com/


kolko sam vidio,,,jeben,, trebalo bi mi tjedan dana da skuzim kolko toga ima za dodati.
ali nisam nasao free verziju,, a ne bi htio odvajati za sada za nikakve cmsove Sad

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 10.05.2005 08:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
vedran wrote:

http://www.iportalx.com/


kolko sam vidio,,,jeben,, trebalo bi mi tjedan dana da skuzim kolko toga ima za dodati.
ali nisam nasao free verziju,, a ne bi htio odvajati za sada za nikakve cmsove Sad

c


Kontaktiraj me pa cu ti dati llicencu.

_________________
http://www.hocusvojweb.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
TreeZZ



Joined: 13 Feb 2004
Posts: 94
Location: Istra

PostPosted: 13.05.2005 08:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dečki...probajte typo3 www.typo3.com

_________________
axynet.org
one step closer to the end
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group