Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Kako do HTML coda u PS-u

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
don Vito



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 23

PostPosted: 16.05.2005 21:22    Post subject: Kako do HTML coda u PS-u Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tražio sam neki tutorial na ovu temu, šnjuhao i po ovom forumu, ali mi je izgleda potrebna vaša pomoć.

Naime kako da u PS-u (šestica je u pitanju) napravim da kada se neka stranica koju sam pravio za web slajsa, ali za mene specifičan način?
Evo o čemu se radi:
kada idem na Save for web opciju, onda kada sve namestim PS mi napravi index stranicu i sve slike smesti u jedan folder. Nije to problem, ali kada tu index stranicu otvorim u GoLive-u 6, onda u ćelijama tabele postoje samo slike preko kojih ne mogu pisati. Znači slika je tu, ali u tu ćeliju ne mogu više dodavati tekst.

Znači, kako da slajsam u PS-u tako da mogu posle da u GoLive-u uvezem samo index stranicu i da te slike ubacujem kao background a preko njih teks koji želim?

Hvala unapred.
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 17.05.2005 08:08    Post subject: Re: Kako do HTML coda u PS-u Add user to your forum ignore list Reply with quote

don Vito wrote:
Tražio sam neki tutorial na ovu temu, šnjuhao i po ovom forumu, ali mi je izgleda potrebna vaša pomoć.

Naime kako da u PS-u (šestica je u pitanju) napravim da kada se neka stranica koju sam pravio za web slajsa, ali za mene specifičan način?
Evo o čemu se radi:
kada idem na Save for web opciju, onda kada sve namestim PS mi napravi index stranicu i sve slike smesti u jedan folder. Nije to problem, ali kada tu index stranicu otvorim u GoLive-u 6, onda u ćelijama tabele postoje samo slike preko kojih ne mogu pisati. Znači slika je tu, ali u tu ćeliju ne mogu više dodavati tekst.

Znači, kako da slajsam u PS-u tako da mogu posle da u GoLive-u uvezem samo index stranicu i da te slike ubacujem kao background a preko njih teks koji želim?

Hvala unapred.

mislim da ces ipak morati tu dio posla rucno raditi. znaci drito u HTML-u izmijeniti te celije koje ti je on izslajsao kao slike, i staviti da ta slika ne bude u celiji, nego pozadina celija, ili kako vec raditi...a mozda lazem, mozda postoji softver...ali uvijek ces ipak morati raditi nesto rucno sam...

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
don Vito



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 23

PostPosted: 17.05.2005 08:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma malo rada nije naodmet, ali sam hteo da pitam da nema neka opcija u onim podešavanjima, eto to.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group