Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
custom install.exe file?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 20.05.2005 10:51    Post subject: custom install.exe file? Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam u koju rubriku ovo pripada pa stavljam ovdje... nije baš vezano uz dizajn al sigurno ovdje ima ljudi koji će znati odgovor

dakle htjela bih napravit jedan file (po mogućnosti exe) čijim će se pokretanjem izvršiti kopiranje nekih direktorija na određeno mjesto, sređivanje ekih stvari u registryju i pokretanje jednog setup.exe filea neke aplikacije napravljene sa packet deploymentom u VB6-ici.
To bi bio recimo install.exe file koji bi napravio sve što zahtjeve koje ima moja aplikacija da bi ispravno radila.

dakle kako napraviti file u kojem ću izredati sve komande koje bi trebalo izvršiti u command promptu da bi program radio? svojedobno su u DOS-u postojali bat fileovi za slične stvari

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
aristrah



Joined: 14 Apr 2004
Posts: 74
Location: zagreb

PostPosted: 20.05.2005 11:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da u windowsima jos postoji windows scripting host tak nesto potrazi kao takvo na netu nesto se sigurno da nac

ovo mozda poomogne:
http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/library/en-us/dnanchor/html/scriptinga.asp
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 20.05.2005 11:58    Post subject: Re: custom install.exe file? Add user to your forum ignore list Reply with quote

JOJO wrote:
dakle kako napraviti file u kojem ću izredati sve komande koje bi trebalo izvršiti u command promptu da bi program radio? svojedobno su u DOS-u postojali bat fileovi za slične stvari

pa ne svojedobno, nego jos uvijek postoje, i rade kao i uvijek, zasto ne koristis njih onda?

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 20.05.2005 12:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
pa ne svojedobno, nego jos uvijek postoje, i rade kao i uvijek, zasto ne koristis njih onda?


ne znam ni sama Smile
nisam vidjela neki .bat file u upotrebi već dosta dugo pa sam valjda zaključila da to danas drugačije rade. probat ću svakako

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
1ONE



Joined: 13 Mar 2004
Posts: 136
Location: Zagreb

PostPosted: 20.05.2005 12:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probaj napisat jedan .bat Smile - ako ti samo treba kopiranje i pokretanje nekih programa Smile , ja sam napravio jedan "backup" program .bat ( to je ustvari skup komandi , najčešće dos ) i pomoću toga ustvari vrlo lako možeš nešto napravit Smile

I ako pržiš na cd još mu i autoran složiš i super !

My $0.02

_________________
have fun
Back to top
View user's profile Send private message
Tompa



Joined: 14 Oct 2004
Posts: 64
Location: Prudnice

PostPosted: 20.05.2005 13:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm, mozda mislis/dobro ti dodje install maker? programcic napravi 'pravu' instalaciju...
ima dosta slobodnih install makera;
npr. Inno Setup, ili, meni se cini zgodniji NSIS install maker...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group