Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
www.pripremazaljeto.com.hr

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
deresh



Joined: 20 May 2005
Posts: 10
Location: Drenje Brdovečko

PostPosted: 20.05.2005 13:18    Post subject: www.pripremazaljeto.com.hr Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajmo komentari
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 20.05.2005 13:29    Post subject: dogovorite se gdje ga zelite komentirati :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?t=5257
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
deresh



Joined: 20 May 2005
Posts: 10
Location: Drenje Brdovečko

PostPosted: 20.05.2005 13:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisam mislio na igricu nego na sajt oko nje ...usability....design...etc
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 20.05.2005 14:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Za početak, link u postu ne bi škodio Smile
http://www.pripremazaljeto.com.hr - inače ga ljudi moraju copy-pasteat ili slično...

Nadalje, probah se registrirat: username, pwd i email su navedena kao obavezna polja, međutim email actually nije obavezan, može se regat i bez njega. Ukoliko dođe do greške prilikom registracije, dolazim ponovno na index stranicu, umjesto na formu za registraciju na kojoj sam bio.
Sam odabir javascript alert-a kao način javljanja korisniku da je došlo do greške je također upitne usability vrijednosti...

Zaboravljena lozinka: Ukoliko se popune podaci za zaboravljenu lozinku, nakon submita ode se opet na naslovnu stranicu, bez ikakve poruke o tome sto je s mojom zaboravljenom lozinkom. Ne znam, možda sam ja čudan, ali mislim da to ne bi trebalo tako funkcionirati...

Pošalji prijatelju: lupiš spejs na "tvoj email", lupiš spejs na "frendov mail", stisneš submit i opet nema nikakvog feedbacka, samo ti se zatvori taj popup.

Dizajn? Da je meni nešto oku ugudno, nije, pa ću samo navesti generalno što me smeta. Crteži u flashu su super, ali sve ovo oko toga je bljak. X različitih fontova u headeru, malo serifa, malo sans-serifa, malo je bold, malo italic, malo je shiny i glossy na vrhu, a ispod toga sve grubo i jednobojno... Ovi "tabovi" na vrhu bi definitivno mogli bolje izgledati. I home link mi je šaka u oko naspram ostalih.

Na kvizu možda ne bi bilo loše da piše na kojem si od ukupnog broja pitanja?

Pošalji link frendu bi definitivno smjestio vidljivije, i ne vidim razloga da bude form button, slikom se definitivno više može postići.

Onaj bevel i emboss na gumbu "prijava" u login boxu je stvarno nepotreban. Može i bez toga, ili da bude konzistentan sa pošalji link frendu gumbom... Plus paddinga cijelom tom boxu s doljnje strane nebi škodilo...

Šteta je što su desktopi samo u jednoj rezi...

Eto, pitao si Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
deresh



Joined: 20 May 2005
Posts: 10
Location: Drenje Brdovečko

PostPosted: 20.05.2005 15:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Za početak, link u postu ne bi škodio Smile
http://www.pripremazaljeto.com.hr - inače ga ljudi moraju copy-pasteat ili slično...

Nadalje, probah se registrirat: username, pwd i email su navedena kao obavezna polja, međutim email actually nije obavezan, može se regat i bez njega. Ukoliko dođe do greške prilikom registracije, dolazim ponovno na index stranicu, umjesto na formu za registraciju na kojoj sam bio.



Sam odabir javascript alert-a kao način javljanja korisniku da je došlo do greške je također upitne usability vrijednosti...



da vidiš....kak baš nisam imao previše vremena ostalo je i tih par glupih nelogičnosti i
javascript alerta
Quote:

Zaboravljena lozinka: Ukoliko se popune podaci za zaboravljenu lozinku, nakon submita ode se opet na naslovnu stranicu, bez ikakve poruke o tome sto je s mojom zaboravljenom lozinkom. Ne znam, možda sam ja čudan, ali mislim da to ne bi trebalo tako funkcionirati...


e to je več propust...radi se na tome
Quote:

Pošalji prijatelju: lupiš spejs na "tvoj email", lupiš spejs na "frendov mail", stisneš submit i opet nema nikakvog feedbacka, samo ti se zatvori taj popup.


isto

Quote:

Dizajn? Da je meni nešto oku ugudno, nije, pa ću samo navesti generalno što me smeta. Crteži u flashu su super, ali sve ovo oko toga je bljak. X različitih fontova u headeru, malo serifa, malo sans-serifa, malo je bold, malo italic, malo je shiny i glossy na vrhu, a ispod toga sve grubo i jednobojno... Ovi "tabovi" na vrhu bi definitivno mogli bolje izgledati. I home link mi je šaka u oko naspram ostalih.


e to te ja pitam...a ja se natezem s dizajnerima kojima je to sve skupa super izgleda

Quote:

Na kvizu možda ne bi bilo loše da piše na kojem si od ukupnog broja pitanja?


o tome cu razmislit Smile

Quote:

Pošalji link frendu bi definitivno smjestio vidljivije, i ne vidim razloga da bude form button, slikom se definitivno više može postići.
Onaj bevel i emboss na gumbu "prijava" u login boxu je stvarno nepotreban. Može i bez toga, ili da bude konzistentan sa pošalji link frendu gumbom... Plus paddinga cijelom tom boxu s doljnje strane nebi škodilo...


noted!
Quote:

Šteta je što su desktopi samo u jednoj rezi...


vidiš to i mene čudi...s svi moji dizajneri rade na 19" ili 21" monitorima na min rezi od 1600x1200
Quote:

Eto, pitao si Smile

je bash sam takav odgovor i trazio. a imam i ja sad pitanje...koliko si ti kompetentan..tj imas nesto svojih uradaka kojim ces potvrdit tvoje tvrdnje... no disrespect
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 20.05.2005 16:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

deresh wrote:
a imam i ja sad pitanje...koliko si ti kompetentan..tj imas nesto svojih uradaka kojim ces potvrdit tvoje tvrdnje... no disrespect

Nemam, osim ovih na http://web.burza.hr/hr/portfolio/ i određene poveće količine ranijih sajtova iz code16 ere i još nekih sa strane, ja sam seronja bez pokrića Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
deresh



Joined: 20 May 2005
Posts: 10
Location: Drenje Brdovečko

PostPosted: 20.05.2005 16:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

samo pitam...nemoraš se ljutit...nego ne volim kad neko nešto komentira il kritizira ak se "kuži" u te stvari...btw sve tvoje primjedbe su na mjestu...samo sam tražio potvrdu mojih razmišljanja..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 20.05.2005 16:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
ja sam seronja bez pokrića :)


WORD!!!1 :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 20.05.2005 17:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

deresh wrote:
samo pitam...nemoraš se ljutit...

ko se ljuti? Very Happy
Quote:
nego ne volim kad neko nešto komentira il kritizira ak se "kuži" u te stvari...btw sve tvoje primjedbe su na mjestu...samo sam tražio potvrdu mojih razmišljanja..

k Smile
welcome to mi3 btw Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
bozob



Joined: 07 Mar 2004
Posts: 378
Location: Gruda, Konavle

PostPosted: 20.05.2005 22:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:

....ja sam seronja bez pokrića Smile

Laughing Laughing Applause
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
deresh



Joined: 20 May 2005
Posts: 10
Location: Drenje Brdovečko

PostPosted: 21.05.2005 13:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:

welcome to mi3 btw Smile


hvala...evo vec dize vrijeme pasivno promatram pa reko da se malo aktivnije ukljucim

inace ne bavim se dizajnom nego phpom i w3c tehnologijama....ap me bash zanimalo koji ce bit komentar na dizajn jer je i meni katastrofa...al evo cijeli sajt cisti xhtml + css ( jest da je transitional al i to je za prvu ruku ok)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group