Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Crtanje - ALAT :)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Crtanje, slikanje, itd.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
BMW Power



Joined: 29 Mar 2005
Posts: 11

PostPosted: 31.03.2005 19:29    Post subject: Crtanje - ALAT :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Čime crtate, na kojem papiru, kakvim olovkama, kojim bojama bojate itd.

Ja crtam gadnom olovkom (2kn), na običnom papiru šta ga nađem po kući. Je li to toliko važno i vide li se razlike između takvih radova i onih crtanih nekim ''prebolesnim olovkama''
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Hyssos



Joined: 04 Mar 2005
Posts: 8
Location: High Society

PostPosted: 02.05.2005 22:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa kakva je to olovka za 2 kn? Koliko uopće koštaju "super" olovke? I gdje su ti sličice da vidim. Ja uvijek crtam s više olovaka.
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 03.05.2005 09:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vis, kakve su to prebolesne olovke, jel imaju mozda ono, tockice po sebi, ili kad crtas ono, punu liniju, one ti ka opale isprekidanu s neravnomjernim prazninama?

dosta ljudi koje ja znam cuda cini sa tehnickim (puntaricama) olovkama, onda, koliko ja znam, vecina ljudi olovke gleda prema debljini, i velika masa koristi techno 777 od 6H do 6B (ili 5, zaboravija sam sad)... tako da sto se tice svega, naucis crtat s ovim, i nema problema, posebno ako nadjes neke "prebolesne" olovke. sto se papira tice, istina, sto kvalitetniji to bolji, doduse, skice pale na papirima iz onih standardnih tekica bez crta. doduse ima blokova sa onim papirima koji su jako kvalitetnim, koji su deblji, podnose i tusiranje i sl... naravno uz to dodas i malo fixativa da ti na takvim finim papirima taj grafit ima fini sloj koji ce ti zastititi crtez od toga da ti se izmrci...

al mislim da sam vec lagano preso negdi di nije ni moje podrucje...

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Hyssos



Joined: 04 Mar 2005
Posts: 8
Location: High Society

PostPosted: 03.05.2005 10:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Možda mu pucaju puntice non stop...
A da mu kažemo kakve super marke olovaka (da crta s "brendovima"Wink))?
Ja koristim Bruynzell (nizozemske), a dobre su i Faber-Castell, a što se tiče blokova npr Fabriano... No nije da biram.
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 03.05.2005 10:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eeee, a tek kad sa same olovke predjes na one olovke u boji... znas one koje malo pljucnes pa onda ko vodene se fino prelijevaju, ili one koje bojas, a boja ko prava zelena, i onda uzmes pa predjes drugom bojom, a one se lipo stope... Koh-I-Noor dry pencils i sl... well, to je vec vjerojatno upalo u "prebolesnu kategoriju" Very Happy

Kad malo naucim crtat, onda cu morat prec na Fabriano blokove Very Happy sad su mi preskupi za ove moje bzvz žvrljotine Smile

P.S. Hyssos, sinja sam da si neki noviji ode na forumu, pa jel imas sta radova da se malo podicis Very Happy da vidimo sta rade bruynzell i fabercastell olovke na fabriano blokovima Wink

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Hyssos



Joined: 04 Mar 2005
Posts: 8
Location: High Society

PostPosted: 03.05.2005 11:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E Burne imam jednu tu na Mi3-ju koju sam napravila prije 12-13 godina, nije reprezentativna ali što ću kad sam sve reprezentativne podijelila (u privatnim su kolekcijama...). A što je najbolje to i nije Fabriano blok bio! ;(. Stavit ću uskoro nešto novo ne brini!
Back to top
View user's profile Send private message
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 03.05.2005 17:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

n/a

Last edited by aikon on 10.05.2006 15:18; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
ivan



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 320
Location: Zagreb

PostPosted: 03.05.2005 20:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Smile


_________________
no ojro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Hyssos



Joined: 04 Mar 2005
Posts: 8
Location: High Society

PostPosted: 03.05.2005 20:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dragi Godot: Bruynzell sam nabavila u HR u jednoj maloj knjižari u zapadnom dijelu grada - ali već ih dugo nisam kupovala. Ranije nije bilo dana da prođem onuda i ne kupim jednu olovku...Provjerim ima li ih pa javim.
Mislim da je najmekša ...hmm 9B... i stvarno su kvalitetne. Meni TOZ-ove nikad nisu dobro sjele-pucketaju...iako ja mogu crtati i s "hotelskim olovkama" (naravno, samo ako na njima piše "Hotel Frantour Paris") Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 03.05.2005 21:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

godot wrote:
2 Hyssos : Di kupujes Bruynzell olovke? Koliko? Kakve su ti?

bilo ih je uvijek u Likumu, pa pretpostavljam da ih i dalje ima...

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 03.05.2005 22:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hyssos wrote:
Dragi Godot: :

Pa nema potrebe da budemo sluzbeni Very Happy
Hyssos wrote:
Bruynzell sam nabavila u HR u jednoj maloj knjižari u zapadnom dijelu grada - ali već ih dugo nisam kupovala. Ranije nije bilo dana da prođem onuda i ne kupim jednu olovku...Provjerim ima li ih pa javim.

Vjerojatno pod zapadni dio grda mislis na Zagreb Smile Ako stignes, provjeri, javi. Budem zahvalan i kupim ti olovku Smile
Hyssos wrote:
Mislim da je najmekša ...hmm 9B... i stvarno su kvalitetne. Meni TOZ-ove nikad nisu dobro sjele-pucketaju...iako ja mogu crtati i s "hotelskim olovkama" (naravno, samo ako na njima piše "Hotel Frantour Paris") Laughing

A eto meni ne pucketaju. Ili mozda ne slusam dobro Smile Okej su mi. Zapravo me nije ni briga koje su, se samo da ne pucaju i da mogu crtat. Znam da ima boljih, kad mi osjetim da mi trebaju bolje onda cu nabavit. Za sada je dovoljno da imam bilo kakvu olovku ili bar otvorenu ranu na prstu Very Happy

Ali kad vec pricamo o crtanju. Zna li netko di ima u ZGu ili u HR za kupit Prismacolor markere? Ako nema da znam, da nastavim sa planom da ih uzmem preko neta. Tnx
Back to top
View user's profile Send private message
Hyssos



Joined: 04 Mar 2005
Posts: 8
Location: High Society

PostPosted: 04.05.2005 08:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Godot:dobra fora s ranom na prstu - o tom nikad nisam razmisljala - a Bruynzell ti kupim...
Back to top
View user's profile Send private message
BMW Power



Joined: 29 Mar 2005
Posts: 11

PostPosted: 29.05.2005 20:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ljudi, nisam moga odgovarat na post jer sam ima problema sa kompjuterom.

U međuvremenu sam nacrta još neke radove, pa cu ih stavit kad skeniram

ZAHVALJUJEM SE NA ODGOVORIMA.

P.S. Ja koristin 2B i 2HB.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
- raVen -



Joined: 23 May 2005
Posts: 16

PostPosted: 29.05.2005 22:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam se u pocetku koristio tehnickom i zelenim 777 olovkama. Tad sam probao kupiti "profesionalne" Derwent graphic olovke i moram priznati da se osjeti razlika one obicne olovke ce ako probas zacrniti neko podrucje nakon sto par puta prodjes zamastiti papir i ostavljat sjajno sivu boju dok ces s npr Derwentom ili Faber castellijem ostavljati crno (ljudi su me cak pitali dali sam tusirao neke stvari)

Sto se tice cijene Derwent 5 kuna a Faber Castelli neznam ukrao sam jednu na nekoj anketi.


Uglavnom najbrzi nacin da skutis razliku izmedju dobre i lose (bar kolko sam ja uocio) je sa nenaostrenom olovkom probat zacrnit papir. Sad to ovisi i o papiru. Ali prava razlika se osjeti korz duze crtanje.

_________________
Strange women lying in ponds and distributing swords is not a basis for authority.
Back to top
View user's profile Send private message
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 29.05.2005 23:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajd jos jedan test vulgaris olovke...
bilo da crtas ili pises s njom, ako pocne neobicno davati otpor papiru (kao da je u grafitu
uletila neka druga cestica, a ne fini grafit koji tako lijepo klizi po papiru) to znaci
da ti je shrot olovkica...a to su bogami TOZ olovcice....bar me to moje djetinjstvo
tome naucilo... Canadian jel nije onda bilo svasta-nesto....bilo samo TOZ, i poni i zastava i to...

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 29.05.2005 23:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u fak zaboravilo napisati :
ko djete crtala s TOZOM (zbog gorenavedene sitacije u zemlji Very Happy )
pa ko malo vece dijete sa tehnicka olovka-spicerica i
stolarskom olovka-onim plosnatim koje cike nose za uvom
pa ondak maznjavanje rotring kolekcije rapidografa pateru familjasu
pa dosla skola,faks....svasta se trosilo.....ovisno o zahtjevima i na kraju
sad najvise ljubim uni-ball signo DX 0.38 (kao kemijska)+derwent 5B
kraj.............. Shocked

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 30.05.2005 07:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nave wrote:
ako pocne neobicno davati otpor papiru (kao da je u grafitu
uletila neka druga cestica, a ne fini grafit koji tako lijepo klizi po papiru) to znaci
da ti je shrot olovkica..


Kako mi to dize zivac! Drito imas feeling da je kamen nutra!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Crtanje, slikanje, itd. All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group