Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
evo ga napokon... eos 350d

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 24.05.2005 15:08    Post subject: evo ga napokon... eos 350d Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo nema dva dana kupija sam canon eos 350D... moram rec da sam jako zadovoljan, ali isto tako sam teeški početnik i ovo je moj prvi susret sa ovakvim aparatima, tako da još dugo moram učiti i čitati manual.. a jel mi može ko preporučit neku literaturu ako ima na netu što se tiče korištenja aparata, o fotografiji općenito i tako te stvari..

i još jedna stvar: jel se isplati na ebayu uzimat polovni fish eye.. vidio sam ima ih za 45 dolara i ne čine se uopće loši..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
suwi



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 22

PostPosted: 24.05.2005 20:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imaš na www.photo.net svakakvih jednostavnih lekcija...
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 30.05.2005 18:51    Post subject: Re: evo ga napokon... eos 350d Add user to your forum ignore list Reply with quote

FlocK wrote:

i još jedna stvar: jel se isplati na ebayu uzimat polovni fish eye.. vidio sam ima ih za 45 dolara i ne čine se uopće loši..


super za tebe...

mora biti EOS F mount neznam da ih bas mos nac za 45 larado...
Back to top
View user's profile Send private message
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 31.05.2005 14:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da je to stari M42 navoj za canona, dakle trebace ti adapter + nece ti raditi light metering... manuelni fokus se podrazumeva, mada to na fisheye i nije neki problem Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 31.05.2005 19:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://search.ebay.com/canon-fish-eye_W0QQfkrZ1QQfromZR8

evo to je to.. samo ja neznam bas jesu li ovo fish eyevi (ovi od oko 45 dolara) ili širokutni

jer ja ocu kupit neki fish eye (al puno para za neke skupe) pa moram nac nesto sta ce mi posluzit za eos 350d
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 31.05.2005 20:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

FlocK wrote:
http://search.ebay.com/canon-fish-eye_W0QQfkrZ1QQfromZR8

evo to je to.. samo ja neznam bas jesu li ovo fish eyevi (ovi od oko 45 dolara) ili širokutni

jer ja ocu kupit neki fish eye (al puno para za neke skupe) pa moram nac nesto sta ce mi posluzit za eos 350d


neki add on ...pitaj boga kako to radi i kakvi su rezultati...probaj search na dpreview...

tebi treba ovo:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=48552&item=7519053361&rd=1

ili ovo:

http://www.fredmiranda.com/reviews/showproduct.php?product=26&sort=7&cat=all&page=3

koji dođe 4500 kn sa pedeveom u kodak centru...

http://www.sigma-photo.com/lenses/lenses_all_details.asp?navigator=4

odi su sigmini objektivi imas 8 mm! i 14 fisheye...triba pitati u prizme koliko dodu...

btw kako misliš kupit na ebay - u, dogovor i to za plaćanje? malo risky?

G.
Back to top
View user's profile Send private message
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 31.05.2005 21:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

...imao sam u planu malo se raspitati o ebayu jer nikad nisam kupovao prije

a neznam bas 4500 kuna mi ne dolazi u obzir to mi je nekako previše... pa sta ovi širokutni nisu baš dobori jel? vidio sam tamo neke primjere i nije loše.. al 4500 mi je stvarno previše...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 31.05.2005 22:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

www.rugift.com

nema autofokus al kaj za početak Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 31.05.2005 22:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kako bi ovo kupija? moram bas karticom jel?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 01.06.2005 02:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja bi ti preporuchio ovo


one stvarcice za 50tak dolara koje si gledao na ebayu su zapravo adapteri koji se srafe na filter-navoj od tvog postojeceg objektiva.... a to sux Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 01.06.2005 09:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a placanje i to?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 01.06.2005 13:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemam iskustva sa tim sajtom al ne vidim problem da im platis kreditnom karticom.... trebalo bi da te sa transportom izadje $172 shto je sasvim ok cifra za takav fisheye.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
yelena



Joined: 31 May 2005
Posts: 73
Location: Zagreb/NY

PostPosted: 01.06.2005 15:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma trebas kupit canon20d ta kamerica ubija.

_________________
Jelena Vukosav
Love Studio
Back to top
View user's profile Send private message
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 02.06.2005 14:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma jok.... treba da kupis Hasselblad 555 i Mega Vision S3 digitalna ledja Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
yelena



Joined: 31 May 2005
Posts: 73
Location: Zagreb/NY

PostPosted: 02.06.2005 14:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa naravno da to znam, ali mi daj lovu za to? Digitalni back-ovi su pun kurac i jos malo.
A sto se tice hasselblada, mozes uzet mamiyu rz 67 ili mamiya 7 srednji format i dobit ces jednake rezultate.A mozes nabaviti jeftinije.

Sad kad smo na toj temi, da li tko zna gdje u splitu mogu naci za iznajmljivanje foto opreme?od reflektora, kamera, lightmeters itd..

_________________
Jelena Vukosav
Love Studio
Back to top
View user's profile Send private message
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 02.06.2005 14:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa daj ti coveku love za 20d Very Happy ok je kamera al je duplo skuplja od 350ice, a ipak ne daje tolko bolje rezultate - mozda cak i iste, samo je sam aparat izdrzljiviji

digital backovi su prilicno neisplativi, pogotovu kad se uporedi kvalitet sa cenom

i za kraj... ne znam specificno za split, al generalno na balkanu se to slabo iznamljuje... ovde je vise fora 'ja sam zaradio dovoljno za opremu - sad cu samo ja da je eksploatisem'.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
yelena



Joined: 31 May 2005
Posts: 73
Location: Zagreb/NY

PostPosted: 02.06.2005 14:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma mozes i 20 D jeftino naci. ja sam svoju ispod 1000 dolara rijesila.



ah a znam da necu kurca naci iznajmiti doma.... morat cu iporovizirati sa lampama HAHAHA Smile

_________________
Jelena Vukosav
Love Studio
Back to top
View user's profile Send private message
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 02.06.2005 14:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

yelena wrote:
ma mozes i 20 D jeftino naci. ja sam svoju ispod 1000 dolara rijesila.


long life USA... tamo mozes i da iznajmis sta ti treba od objektiva i opreme.... i da osiguras kameru od svega... i sl Confused


yelena wrote:

ah a znam da necu kurca naci iznajmiti doma.... morat cu iporovizirati sa lampama HAHAHA Smile


if you're wise - improvise Very Happy za osvetljenje je makar lako, ako ne snimash kamione i avione Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 02.06.2005 15:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

borko wrote:
yelena wrote:
ma mozes i 20 D jeftino naci. ja sam svoju ispod 1000 dolara rijesila.


long life USA... tamo mozes i da iznajmis sta ti treba od objektiva i opreme.... i da osiguras kameru od svega... i sl Confused


yelena wrote:

ah a znam da necu kurca naci iznajmiti doma.... morat cu iporovizirati sa lampama HAHAHA Smile


if you're wise - improvise Very Happy za osvetljenje je makar lako, ako ne snimash kamione i avione Smile


yap, dva tri blica(jeftino nabavljena u USA)1 550 ili 580 i 2 420 EX ova , jedan transmiter, par nogara i eto veselja!

ja imam jedan 550 i uglavnom mi je zamijenio 3 reflektora koja sam prije koristio (3x650 W)

G.
Back to top
View user's profile Send private message
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 03.06.2005 12:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

canon ima jedan oooooooogroman problem - nema SB800 Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 03.06.2005 14:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

borko wrote:
canon ima jedan oooooooogroman problem - nema SB800 Laughing Laughing Laughing


ne znam u cemu je fora? brojka vodilja?meni ovaj 550 EX osljepljuje sve Smile

evo Nikon je napokon izbacio nesto sto se dobro nosi sa Canonom u high end digitaliji...

http://www.dpreview.com/reviews/nikond2x/

Laughing

G.
Back to top
View user's profile Send private message
yelena



Joined: 31 May 2005
Posts: 73
Location: Zagreb/NY

PostPosted: 03.06.2005 15:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
borko wrote:
yelena wrote:
ma mozes i 20 D jeftino naci. ja sam svoju ispod 1000 dolara rijesila.


long life USA... tamo mozes i da iznajmis sta ti treba od objektiva i opreme.... i da osiguras kameru od svega... i sl Confused


yelena wrote:

ah a znam da necu kurca naci iznajmiti doma.... morat cu iporovizirati sa lampama HAHAHA Smile


if you're wise - improvise Very Happy za osvetljenje je makar lako, ako ne snimash kamione i avione Smile


yap, dva tri blica(jeftino nabavljena u USA)1 550 ili 580 i 2 420 EX ova , jedan transmiter, par nogara i eto veselja!

ja imam jedan 550 i uglavnom mi je zamijenio 3 reflektora koja sam prije koristio (3x650 W)

G.



ma imam ja osvjetljenje ovdje, nekoliko flashova i slave trigger. ali nemogu sve to priko carine, dovoljno ce me za kameru guziti Razz

tako cu doma morati rijesiti. Neznam. Jeb je sta nemogu naci "strobe" lights, nego samo imamo tungston, ono regularno svjetlo... aghh.... zvat cu okolo foto studija ona obicna... neznam.... AGHHHH!!!!

_________________
Jelena Vukosav
Love Studio
Back to top
View user's profile Send private message
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 03.06.2005 23:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:

ne znam u cemu je fora? brojka vodilja?meni ovaj 550 EX osljepljuje sve Smile


sta te briga, ti si iza kamere Very Happy kad blic opali ogledalo ti je gore Very Happy

a fora sa SB800 je sto kontrolise 9 ostalih bliceva u 3 grupe Wink

grzzi wrote:

evo Nikon je napokon izbacio nesto sto se dobro nosi sa Canonom u high end digitaliji...

http://www.dpreview.com/reviews/nikond2x/

Laughing

G.


pih... nista nikonovo se ne nosi s canonom.... jer ko god proba nikona zaboravi na to drugo loshe Laughing



yelena, pa zato ti i rekoh da sad nije problem improvizovati osvetljenje, ako snimas u studiju bas te briga jel hladno ili toplo osvetljenje - samo pomeris white balance Very Happy

malo se vise oznojis sa tungstrenom al jbg Wink

a za carinu opet ne bi trebao da bude problem... najgore sto mogu da urade je da ti lupe pecat u pasos da tu opremu moras da izneses iz zemlje... a ti ces je naravno i izneti Very Happy al ono ne bi bas cimao flash glave i softoxove u avionu ako ne mora
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
yelena



Joined: 31 May 2005
Posts: 73
Location: Zagreb/NY

PostPosted: 03.06.2005 23:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A vidit cemo... cini mi se da bi vrlo lako trebala platiti porez 22%.jer sam citala na webu od carine. a prosle godine su me ono trali. ma nema veze... sta bude bit ce...

a znam da white balancom sve to mogu rijesiti, ali lijeno mi je Smile)))

_________________
Jelena Vukosav
Love Studio
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group