Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
pomoc pocetniku

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
clairvoyant



Joined: 24 Jun 2005
Posts: 4

PostPosted: 26.06.2005 21:20    Post subject: pomoc pocetniku Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam 19 godina i studiram u zagrebu. prije par godina sam se poceo baviti fotografijom, ali sad me to nekako vise zagrizlo. prvi digitalac mi je bio camedia c3030 zoom. sada koristim c5000 zoom. na jesen sam mislio kupiti nesto ozbiljniju opremu i upisati se na neki tecaj. stoga, imam 2 pitanja:
1) sto mislite o aparatu c8080 widezoom i sto se podjednako dobro ili bolje moze nabaviti u tom cjenovnom rangu (5000kn)?
2) gdje u zagrebu postoje tecajevi fotografije?
Back to top
View user's profile Send private message
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 26.06.2005 22:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako misliš ozbiljnije ući u fotografiju razmisli o DSLR klasi. radi se o digitalnim fotoaparatima koji rade na principu analognih jednookih refleksnih fotoaparata.
znači gledaš direktno kroz objektiv i možeš mjenjati objektive.

zu rangu od 5000 može se nabaviti canon 300 d. U Metrou često imaš akcije i nudi se po 4800 kn.
Back to top
View user's profile Send private message
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 26.06.2005 23:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dslr ima jednu veliku prednost i jednu veliku manu

prednost: možeš da menjaš objektive
mana: možeš da menjaš objektive

Very Happy

dakle više nema opijanja i sl nego samo novi filteri, objektivi, flashevi.... Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
clairvoyant



Joined: 24 Jun 2005
Posts: 4

PostPosted: 27.06.2005 11:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kako mislis "gledas tocno kroz objektiv"?
zar kod "normalnih" digitalaca ne gledas sliku kroz objektiv prije okidanja?
Back to top
View user's profile Send private message
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 27.06.2005 11:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kod 'normalnih' digitalaca ili gledas na LCD-u, ili ako imaju viewfinder, on je odvojen od objektiva... mozes videti na prednjoj strani da iznad objektiva imas jos jednu 'rupicu' kroz koju nishanish

problem je sto kroz tu 'rupicu' ne vidis tacno ono sto ces uslikati, a LCD je malo.... losh za te stvari. ne moze da ti prikaze sve detalje, a i spor je... probaj da brzo pomeras kameru pa ces videti sta se desava na LCDu.

kod SLR-a putem ogledala vidis BAS kroz objektiv... a u trenutku kad oknies fotku, ogledalo se podigne i svetlost ode na film/senzor
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
clairvoyant



Joined: 24 Jun 2005
Posts: 4

PostPosted: 27.06.2005 12:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a sto je s onim digitalcima koji imaju lcd u viewfinderu? pretpostavljam da je taj takoder prespor i sa premalo detalja.
sto mislite o 350d i koja je bitna razlika izmedu njega i 300d osim rezolucije?
za koliko bi se mogo prodat olympus c5000zoom sa xd-32mb i xd-256mb?
Back to top
View user's profile Send private message
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 27.06.2005 12:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

clairvoyant wrote:
a sto je s onim digitalcima koji imaju lcd u viewfinderu? pretpostavljam da je taj takoder prespor i sa premalo detalja.


upravo tako.... taj ima jos manje detalja nego onaj veliki, al je tu samo zato sto trosi manje baterije, a i kad gledas kroz njega ne smeta ti sunce

razlika izmedju 300d i 350d je u rezoluciji, u brzini rafala, u velicini.... ima ih jos, nek ti neko iz canon sekte odgovori Smile ja ne znam sve
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
clairvoyant



Joined: 24 Jun 2005
Posts: 4

PostPosted: 27.06.2005 13:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma mene jednostavno zanima isplati li se platiti toliku razliku u cijeni izmedu ta dva modela.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group