Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
CSS nije mi jasno. FONTOVI

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 27.06.2005 15:57    Post subject: CSS nije mi jasno. FONTOVI Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hej haj,

Imam jedno pitanjce. Naime kad ja definiram neki zx font u css-u da li se on prikazuje na drugim računalima. Npr. stavio bih neznam geometry da mi bude bodycopy itd.

Zanima dali ja moram embedat font u neki html ili ili on to sam napravi kad definiram font ovako.

Quote:
pre, code {
font-family: Monaco, "Courier New", Courier, monospace;
color: #6B8DA6;
}


Muka mi je je od bljutavog Ariala itd.

_________________
http://www.neonski.com |
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 27.06.2005 16:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Može se prikazati samo onaj font koji je instaliran na korisnikovom računalu.

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
dotTOM



Joined: 02 Apr 2005
Posts: 340
Location: Zagreb

PostPosted: 27.06.2005 16:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja ih se htio samo prikljuciti jednim pitanjem koje ide uz temu i koje me muci vec godinama...
postoji li IKAKAV nacin da se mimoide ta cinjenica da font mora bit instaliran?
Back to top
View user's profile Send private message
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 27.06.2005 16:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Za naslove, sIFR je zgodno rješenje -- http://www.mikeindustries.com/sifr/

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
sime
Guest





PostPosted: 27.06.2005 17:45    Post subject: Reply with quote

BTW, ako još nekome nije jasno, u gore navedenom primjeru:
Code:
 font-family: Monaco, "Courier New", Courier, monospace;


browser prikazuje prvi font ukoliko je instaliran na kompu (u ovom slučaju monaco), ako nije, onda ide na sljedeći i tako dalje. Preporučljivo je i na kraju definirati i neki generic koji onda browser koristi ukoliko nije naša niti jedan. Recimo na kraju se može staviti "sans-serif" te će onda browser tu stavit defaut sans-serifni font na sistemu, ili "serif" za default serifni font Nadam se da je bilo jasno Smile

Generic su:
* serif
* sans-serif
* cursive
* fantasy
* monospace
Back to top
sime
Guest





PostPosted: 27.06.2005 17:49    Post subject: Reply with quote

dotTOM wrote:
ja ih se htio samo prikljuciti jednim pitanjem koje ide uz temu i koje me muci vec godinama...
postoji li IKAKAV nacin da se mimoide ta cinjenica da font mora bit instaliran?


Ne, barem nikakav zgodan način. Osim sIFR-a koji je red spomenuo koji je zgodan za naslove, ne dolazi u obzir nijedna druga zgodna solucija. Postoji još neka mislim javascript ili neka slična metoda na http://www.microbians.com/genlib/index.html imenom neural type.
Back to top
boby-s



Joined: 10 Apr 2004
Posts: 222
Location: Samobor< >Zagreb

PostPosted: 27.06.2005 20:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa jednostavno koristite flash. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group