Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Maksimalan broj fontova u PSu

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 29.06.2005 01:15    Post subject: Maksimalan broj fontova u PSu Add user to your forum ignore list Reply with quote

E, opazio sam nešto u Photoshopu (CS)...naime, na kompu imam u /Windows/Fonts cca. 6000 (šest-iljada) fontova.
I sad, upalim Photoshop i skužim da on u svojoj listi fontova ima samo do slova D...pa me interesira jel to netko već primjetio?

Ima li Photoshop ograničenje, tj. maksimalan broj fontova koje može očitati ili se tu radi o nečem drugom?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 29.06.2005 10:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Shocked
ja imam cca 4500...
jedini software koji (nekad!) zna praviti probleme je corel (a koristim bitstream font navigator, koji dodje s njim (!?))
cs2 radi bez problema, a isto tako je radio i cs

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 29.06.2005 10:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa za pocetak cijeli ce ti sistem raditi mrvu sporije i bilo koji alat koji koristi fontove kad imas 6k fontova installano. Iskreno savjetujem neki dobar font manager (al nemoj na oni Corelov, zna sje*at fontove sistemske pa treba restartirati) i onda sve fontice drzat u nekom .iso fileu i samo ga mountas po potrebi (ja imam tako nekih 35000 fontova u ISO fileu, i po potrebi mountam i pretrazujem).

Drugo, nije preporuceno drzat toliko fontova, i ja bi ti savjetovao ovo odozgo. Sto se druge stvari tice, NE, jedino mi Freehand nije citao sve fontove, PS je to uvijek radio. i 7.0, i CS i CS2. Tako da ti je vjerojatno neki font corruptan ili nemoze preko 5k fontova... ja sam imao oko 3500 i radilo je...

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 29.06.2005 10:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vi niste normalni Smile 6000 instaliranih fontova.....get a life....get a font manager Smile
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 29.06.2005 10:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

burne wrote:
i onda sve fontice drzat u nekom .iso fileu i samo ga mountas po potrebi (ja imam tako nekih 35000 fontova u ISO fileu, i po potrebi mountam i pretrazujem).

de, ajd malo objasni, ak ti nije bad...
gdje mountas iso, kak ti onda windoze nadju te fontove?
radis bez fontmanagera?

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 29.06.2005 10:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TYPE01 wrote:
Vi niste normalni Smile 6000 instaliranih fontova.....get a life....get a font manager Smile


nevjerovatno kak ljudi nemaju ništ konstruktivno za reć, neg moraju jednostavno napisat kak se čude...jel to pumpanje postova ili nije, ne znam, al offtopic je.

jer nisam nigdje tražio da se meni tu čudi, nego me zanimalo to vezano uz PS...
BTW. imam font manager
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
djuk17



Joined: 06 Oct 2004
Posts: 45
Location: Nepoznata :-)

PostPosted: 29.06.2005 11:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dali ima netko za preporuciti neki dobar font manager?
Jer mi broj instaliranih fontova polako raste pa nebih htio da me uhvati nespremnoga. A i Quark mi pravi probleme zbog fontova. Navodno ako ih ima malo vise on javlja "runtime error". Sto mi vec sada desava (quark 6)

_________________
LUV 4 DA GAME
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
loomen



Joined: 19 Sep 2004
Posts: 61

PostPosted: 29.06.2005 12:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

font expert 2004 - predobar

stavio sam ga na server pa kome treba...

www.magma.hr/download/fontexpert2004.zip
Back to top
View user's profile Send private message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 29.06.2005 14:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackshtef wrote:
TYPE01 wrote:
Vi niste normalni Smile 6000 instaliranih fontova.....get a life....get a font manager Smile


nevjerovatno kak ljudi nemaju ništ konstruktivno za reć, neg moraju jednostavno napisat kak se čude...jel to pumpanje postova ili nije, ne znam, al offtopic je.

jer nisam nigdje tražio da se meni tu čudi, nego me zanimalo to vezano uz PS...
BTW. imam font manager


Mislim da sam bio dovoljno konstruktivan. Mislim da niti nitko iz Adobea ne računa na ovako nešto...sorry, ali meni je to kuriozitet i zato se čudim. Možda bedasta paralela, ali bit će ilustrativna: isto kao da si pitao zašto se Buba, nakon što se u nju naguralo 300 ljudi raspala i zna li netko u čemu je tu problem.

Drži na računalu instalirano onoliko fontova (uz sistemske) koliko ti ih je potrebno. Napravi grupe istih prema projektima ili prema aplikacijama. Većina font managera omogućava browsanja po instaliranim i neinstaliranim fontovima i njihovu jednostavnu instalaciju/deinstalaciju. Sumnjam da će ti itko pametan savjetovati da svoju cijelu kolekciju spucaš u sistemski folder. Zanima me sa kakvim problemima bi došli oni koji imaju po par desetaka gigabajta fontova.... Wink

A što se pak pumpanja postova tiče...ne mjerim se prema tome....unazad par mjeseci njih nekoliko.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group