Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
phpmyadmin

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
slid0



Joined: 06 Feb 2005
Posts: 54
Location: Samobor

PostPosted: 01.07.2005 15:32    Post subject: phpmyadmin Add user to your forum ignore list Reply with quote

e bok......

nov sam u php-u Embarassed pa sory na glupim pitanjima.....

al zanima me ako napravim bazu u phpmyadminu.... i exportiram ju (recimo da ju moram prebaciti na server ==> ne localhost) gdje bi ju trebao staviti tj uploadati????

ako ju stavim u ROOT dali ce konekcija raditi ili ima neka shema?

tnx

sorry na noobovstvu....

slid0
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 01.07.2005 16:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Lokalno:
u phpMyAdminu lijevo odabereš bazu, gore u tabovima imaš 'export' --> Select All (ili kaj već trebaš) --> kvačica na Save as File, ovisno o veličini, odabereš način kompresije --> Go, odabereš gdje hoćeš sejvat.

Na serveru:
odabereš bazu, gore u tabovima 'SQL' --> Location of the textfile --> browse, nađeš onaj file koji si sejvao --> Go

Napomena:
Ne možeš insertat tablicu preko neke postojeće s tim imenom, dakle prije uploada obrišeš tablice koje misliš dizati

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
slid0



Joined: 06 Feb 2005
Posts: 54
Location: Samobor

PostPosted: 01.07.2005 19:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:

Na serveru:
odabereš bazu, gore u tabovima 'SQL' --> Location of the textfile --> browse, nađeš onaj file koji si sejvao --> Go


hvala na odgovoru maratz.....
al me zanima ovaj dio oko text filea......
koji text file.... kaj mi on znaci??? ne kuzim te bas.....


tnx
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 02.07.2005 00:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

To je file koji si sejvao lokalno. Dump baze je u biti .txt file, koji se gzipa da bude manji. Nije uopće bitno koji je naziv polja, nego da uploadaš dump file koji si sejvao sa lokalnog servera.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
slid0



Joined: 06 Feb 2005
Posts: 54
Location: Samobor

PostPosted: 02.07.2005 17:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aha......

da zvuci logicno.......

e i samo jos jedno pitanjce vezano uz ovo ==> svejedno je di uploadam bazu na server???

dali ti serveri vec imaju rezervirano mjesto za baze (tipa folder "baze" il tak nekaj) ili ja moram to manualno određivat ili je svejedno????

jer imam brdo videotutoriala o php-u i kolko sam skuzio nigdje se ne pise path na bazu......

sad dal sam ja debilan i nevidim gdje se pise path ili brouser sam nalazi bazu il kaj?

sorry ak sam dosadan al ovo je moje zadnje pitanje......... .Shocked Shocked Shocked

tenx.........
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 02.07.2005 18:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

slid0 wrote:
e i samo jos jedno pitanjce vezano uz ovo ==> svejedno je di uploadam bazu na server???
Dobro, zakaj ne napraviš kako samo ti napisao? Baza nije fizički u nekom folderu u tvom rootu, nego u nekom subfolderu MySQL servera, koji je rezerviran za tvoj korisnički account. Ti ju ne vidiš kad pregledavaš foldere FTP-om. Kada uploadaš file opisanom metodom (koju očito nisi isprobao) i ako je dump u redu, ne moraš ništa više raditi. To je to. Baza je gore.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
slid0



Joined: 06 Feb 2005
Posts: 54
Location: Samobor

PostPosted: 02.07.2005 18:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
(koju očito nisi isprobao)

istina nisam..... Rolling Eyes

evo upravo sam rezervirao neki free server koji podrzava php i mysql....

samo kaj mu treba 2-3 sata da se aktivira (tak bar pise)..

ok. tnx man. Cool Cool
dugujem

zdravo.....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group