Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Kad porastem bicu Kengur

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame
View previous topic :: View next topic  
Author Message
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 13.01.2005 09:55    Post subject: Kad porastem bicu Kengur Add user to your forum ignore list Reply with quote

Srpska komedija. Dovoljno dobrog humora, pogledajte!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
/dev/null



Joined: 22 Dec 2004
Posts: 144

PostPosted: 13.01.2005 13:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Šališ se, meni je ono tragedija. Tipično beogradsko foliranje, previše dječie.

Mi Nismo Anđeli 2 mi uljeva nadu, valjda će nečemu da valja. 27. dolazi u Banja Luku
Back to top
View user's profile Send private message
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 13.01.2005 14:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma ne salim se..meni je dobar, ima naravno manje dobrih trenutaka ali uglavnom mi je bio zabavan i duhovt.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 13.01.2005 16:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

/dev/null wrote:
Šališ se, meni je ono tragedija. Tipično beogradsko foliranje, previše dječie.


opla, zanimljiva teza... ajde je malo pojasni - što, točno, znači "tipično beogradsko foliranje"?

jel to znači da film prikazuje "tipično beogradsko foliranje"? ako je tako, to je samo plus scenariju - znači da si u njemu prepoznao nešto stvarno i "tipično". dakle, scenarij ima ishodište u stvarnosti - na ulici.

ako misliš na glumu - likovi su stilizirani otprilike onoliko onoliko koliko smo navikli gledati u srpskim filmovima. što se meni tiče, taman toliko koliko treba.
da ne pričam o tome da bez beda ekipu o kojoj se govori u filmu pronađeš u novom zagrebu...

režija? dao bog takvu foliranciju u hrvatskom filmu... za razliku od naših filmaša andrić se više fura na spike leeja nego godarda.
btw, za razliku od godarda, spike lee jest urbani režiser.

ajde malo sjedni za komp i elaboriraj svoju kritiku...
Back to top
View user's profile Send private message
/dev/null



Joined: 22 Dec 2004
Posts: 144

PostPosted: 13.01.2005 16:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Naravno Smile

Kao prvo odma cu da napomenem da sve sto kazem je subjektivno misljenje, nikome ga ne namecem itd. Inace nisam neki velik filmofil, sta vise.

Ovako. Glavni lik tumaci svepopularni Sergej Trifunovic i u filmu se nalazi ~15 minuta njegovog monologa, koji kao da je pisala curica 16 godina (opsta gimnazija). Znaci to je prva stvar koja mi se ne svidja.

Submain story: Klosarski decko bez novca i prelepa manekenka. Molim vas,


Moram idem vraticu se za 1h da edtujem post Smile
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 13.01.2005 17:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

/dev/null wrote:

Ovako. Glavni lik tumaci svepopularni Sergej Trifunovic i u filmu se nalazi ~15 minuta njegovog monologa, koji kao da je pisala curica 16 godina (opsta gimnazija). Znaci to je prva stvar koja mi se ne svidja.

sergej trifunović glumi siromašnog beogradskog wannabe-big-shot filmaša, a scenarij je napisao miroslav momčilović, koji se poprilično dobro uklapa u tu kategoriju. ja ne poznam niti jednog beogradskog wannabe-big-shot filmaša, pa pretpostavljam, da jedan takav bolje od mene poznaje svoje porive (jezik, temperament, reakcije...)


/dev/null wrote:
Submain story: Klosarski decko bez novca i prelepa manekenka.

tc-tc-tc...
1. bitanga i princeza - jedan od najstarijih klišeja u povijesti muško-ženskih odnosa na filmu
2. nismo pazili, ha? njoj (manekenki) imponira činjenica što se on kao mladi, avangardni, (ko-fol-)perspektivni umjetnik zanima za nju. ona (buntovno) pokušava izači iz uhodane šeme nogometaši + manekenke, pa zato izlazi s njim. meni šljaka, pogotovo u urbanoj komediji...

mislim, ako ne prihvačaš takve premise, jamačno ti je klasični hollywood poprilično dosadan Wink
Back to top
View user's profile Send private message
milosh



Joined: 27 Aug 2004
Posts: 55

PostPosted: 13.01.2005 21:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmmm... pa.... film je puno nashminkaniji od 'munja''. mozda zato i deluje detanjastije.

prica nije beogradska... prica je vise o odredjenom profilu ljudi i moze se manje-vise primeniti na bilo koji veliki grad bivse nam drzave. isti ovakav film je mogao biti snimljen u zagrebu, sarajevu, novom sadu, banjaluci, kragujevcu, podgorici, skopju, ...

po pitanju price i svega drugog ''munje'' su daleko autenticnije i originalnije.

pogledajte i film ''rane''. jako realno govori o nesretnom ratu na nasim prostorima i srbiji [a bogami i celoj jugi] devedesetih.

''mi nismo andjeli'' ce izgleda biti teska komercijala... pitanje je hoce li biti dostojan poredjenja s prvim delom.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
/dev/null



Joined: 22 Dec 2004
Posts: 144

PostPosted: 14.01.2005 01:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo doso sam za 1h. Smile

Da, Dunga hvala sto si prokomentariso temu "ja klosar ona se kupa svaki dan".

Drugo, likovi su jako ne razradjeni. Mislim lik koji se zove "BanjaLuka", prica naglaskom koji ima veze sa banjalukom kao ekavski sa plemenm Bushmana. Ono veze, lik govori sarajevski, ne znam jel iko od vas bio u BL al tamo se "ba", "bona" ne moze cuti nikako.

Glavni likovi, neka dve dangube, kao sjede i piju na zgradi, ono mi pusimo marihuanu i pijemo piwo, lupamo glupost. Ja sam se u 14oj na to lozio al mi sada smrdi. Mislim tema je za djecake od 15 godina koji nose maramu sa listom marihuane na celu i tako odaju ulicom. Znaci trash.

Ono, film ima kao neke fore, ali vise me zasmije "Zikina Dinastija" nego Kengur. Stas, tako je.

@dunga, da ne volim holivudske gluposti. Ono, znaju da urade ponekad i nesto dobro, ali rijetko. Ima jedno 2 godine sam se izbio na sve te filmove, spasavanje svjeta i etc. pa umjesto filma uzmem neki kljizicu i zacas preletim.

@milosh, sada sam bas pogledo trailer iz "Mi nismo andjeli 2" i imam isto osjecaj da se trash. Onako, dosta je fancy, mozda to ne mora da znaci da je los... ostaje nam samo da cekao i nadamo se Smile
Back to top
View user's profile Send private message
fakz



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 384
Location: Rijeka

PostPosted: 14.01.2005 08:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

/dev/null wrote:

ne znam jel iko od vas bio u BL al tamo se "ba", "bona" ne moze cuti nikako.

Razloge probaj dokuciti u cinjenici da je u gradu malo Banjalucana ...

Inace sam film gledao jos ljetos u Motovunu,i bi dobra razbribriga,nije neko remek djelo ali fino ispunjenih sat i pol.

_________________
"It is through the hottest fires comes the hardest steel"
Conan the Barbarian
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
/dev/null



Joined: 22 Dec 2004
Posts: 144

PostPosted: 14.01.2005 11:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam iz Banja Luke i nema toliko dosljaka da bi se promjenio zargon.
Back to top
View user's profile Send private message
fakz



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 384
Location: Rijeka

PostPosted: 14.01.2005 12:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ali ima odsljaka ... Ili mislis da su ljudi devedesetih isli na masovne ekskurzije ?Koliko znam u Bl ima svih akcenata,osim pravog banjaluckog (jedino ako laktasi,celinac i okolni zaseoci ne spadaju pod grad)

_________________
"It is through the hottest fires comes the hardest steel"
Conan the Barbarian
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 14.01.2005 12:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gle svakome svoje ... ali meni je film ok ... kad tu u HR pocnu radit filmove priblizno te razine znaci da je tu filmografija napredovala dotad gledat SiCG filmove Smile
Meni osobno su svi stari Yu filmovi dobri ali generacije se mjenjaju pa se mjenja i sve u filmu ... sve dok nije holjevud do jajca do tad je ok, meni bar!
Tata spalio Đenku!

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
milosh



Joined: 27 Aug 2004
Posts: 55

PostPosted: 14.01.2005 18:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

obrni-okreni... ipak je srpski film najnapredniji u bivsoj nam drzavi. bosanci su pre rata radili, ali su sad pukli.

u BL ima i dosljaka i odsljaka. <; pravi banjalucki govor je u sustini najpravilnija i najcistija varijanta srpskog. to sto onaj baja prica k'o sarajlija nije nista cudno... za beogradjane smo svi mi prekodrinci isti... ne primete razliku izmedju dalmatinca i bosanca, a ne sarajlije i banjalucana.

''mi nismo andjeli 2'' ce izgleda biti teska fenserska bljutavost.

po atmosferi mi se ipak ''munje'' vise svidjaju.

ko kaze da oko sebe ne vidi likove iz ''kad porastem bicu kengur'' a zivi u bilo kom velikom EXYU gradu ili laze ili je slep pored ociju. u sustini... bitnije razlike izmedju npr. beograda i zagreba nema, niti je ikad bilo. jedino sto se u beogradu snimaju bolji filmovi. <;
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
squall



Joined: 03 Jul 2004
Posts: 47
Location: Banjaluka

PostPosted: 14.01.2005 19:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zanimljiva stanovišta ali mislim da niste dotakli suštinu.
Dakle, "Munje" i "Kad porastem biću kengur" su dva pokušaja prenošenja iste poruke omladini u SCG i šire.
Umovi Beogradske kinemotografije su napokon prepoznali i pokušali učiniti nešto povodom očigledne zamjene prioriteta kod većin mladih. Tipa nećemo ništa stvarati, idemo tamo gdje nam nešto daju(ko fol Evropska unja prima nove članice zbog opštenarodnog dobra bahaha, ne naravno nego zbog svoje koristi i porobljavanja istih). Takodje što su prikazali u Munjama onaj dio kad im se obraća Dule Savić o tome kako je uložio trud i rad u svoj auto, a lik odgovara "Šta posle, (gleda pištolj) SAD!"
Dalje način na koji omladina živi i provodi vrijeme (kladionica, dva lika na krovu, a takvih znam na stotine).
Da ne nabrajam više.

Ali avaj, nije im to uspjelo. Omladina je po svemu sudeći ponovo zagrebala po površini naratorske misli i likove iz filma shvatila kao svojevrsne idole, a film kao popularizaciju njih koji tako žive(kao oni su gotivni i to).

Baš me zanima kako će se situacija dalje razvijati, hoće li budući projekti promjeniti šta na bolje ili će to sve ostati samo sat dobrog humora.

_________________
Oglas: Prodajem tri macke! Dve su razlicite a jedna je ista.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
milosh



Joined: 27 Aug 2004
Posts: 55

PostPosted: 14.01.2005 19:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bravo, majstore! rekao si sustinu svega!

ne bih rekao da je to propagiranje takvog zivota... vise je opisivanje istog.

da... srpska omladina je puna iluzija. svi bi isli vani, a dalje od kladionice ne mrdaju. strasno su zatvoreni... manje-vise sam svugde sretao mlade madjare i cehe... srpska i bosanska omladina ni ne putuju. vize? hm... pa... recimo da se za tursku, egipat, ukrajinu, rusiju, madjarsku i cesku lako dobijaju... za tunis, argentinu, peru, chile, kostariku, kubu i neke afro zemlje nisu potrebne. ali... ne... pre ce taj da da za mobilni ili patike ili da potrosi u kladionici.

niko nista nece da radi ili rade neke trula visnja kombinacije.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
squall



Joined: 03 Jul 2004
Posts: 47
Location: Banjaluka

PostPosted: 15.01.2005 02:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam mislio da film propagira takav način života, nego da je većina omladine to tako shvatila.

Ovde mladi nisu naučeni da se nešto stvara a ne dobija, ubi ih propaganda o bogatom zapadu gdje su ulice popločane zlatom i čim kročiš na američko tlo odma si bogat.
Ne shvataju da većina naših iseljenika jede konzerve da bi uštedjela i došla pvamo na mjesec godišnje i potrošila sve što je uštedjela. Kakav ogavan način razmišljanja. A uz to crkavaju od rada tamo a kod nas se konta da u Njemačku odeš i odma se rješe svi tvoji problemi nema šta odma će te izabrati za kancelara, treba im par takvih koji super ispunajvaj tiket a grebu se za cigarete.
Baš sam primjetio, čak rečenice ne počinu sa "Zaradiš milion dolara" nego sa "Dobiješ milion".

Skoro sam upoznalo dva lika koji po meni imaju najviši stupanj te maloumnosti. Skontaj oni su se 3 dana raspravljali šta bi kad bi dobili milijardu maraka. A svako veče im je isto:"Tata daj pare i ključeve od auta trebam na žurku"

Iskreno jebo grad gdje su kafići puni od 11:00 do 14:00, a maladi se žale kako nemogu naći posao. Možda bi ga i našli da znaju išta da rade.

_________________
Oglas: Prodajem tri macke! Dve su razlicite a jedna je ista.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ohbabyw



Joined: 26 Jun 2005
Posts: 6
Location: Nis

PostPosted: 26.06.2005 22:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a evo iz epicentra...
meni se vise dopada Kengur od Munja. mozda zbog kladionice... Very Happy
sta da vam kazem... isto nam je svima. nijanse su u pitanju. u pravu je lik koji rece da je film mogao da bude bilo gde u bivsoj nam zemlji. samo bi se likovi zvali drugacije.
inace, likovi su stvarni da stvarniji ne mogu biti.
ne dopadaju mi se uopste "ratni" filmovi. cista propaganda. ne zelim da gledam price koje sam vec cula videla dozivela. daj da mi neko isprica nesto drugacije... sto nisam cula.
Kengur je dobar zato sto ti se cini da si sve to vec video...
ali kad lik koji gluvari na krovu danima kaze: e, brate, nema 'leba bez motike...
mortus ozbiljan
to je to!

_________________
loveisthedrugforme
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nimrod



Joined: 26 Sep 2004
Posts: 16
Location: Zagreb

PostPosted: 17.07.2005 14:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gledo sam u motovunu prošle godine ,popišo sam se doslovno , kakvi su to " realni filmovi","stvarni likovi ", kaj to postoji ?? uopče nije bitno to u ovom filmu, bitno je da je presmješan Laughing

_________________
Hello,hello,hello! I'm alive are you suprised?
Back to top
View user's profile Send private message
franzi



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 7
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 30.07.2005 12:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da ne otvaram novi topic, jer su slični...

Ej, jeste gledali ikako Kusturicine filmove?

Meni su fenomenalni...

Najbolji je "Otac na službenom putu", pa onda "Sjećaš li se Dolly Bell" pa onda "Underground".... meni su odlični filmovi, za razliku od hrvatskih.

Ne znam, meni je puno bolje bosanskohercegovačko i srpsko glumište od hrvatskoga, a i filmovi.

Kod nas je Goran Višnjić zvijezda, a glumi ko moja baka. Svi nekako glume "kazališno"...

Šta vi mislite?

_________________
užas je moja furka...
Auto Oglasnik
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 30.07.2005 18:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bolje da pogledate film "Sigurna kuća" dio omnibusa 24h. Hrvatski je film ali triput bolje odrađenih od ovih srpskih sociopatskih filmova opterećenih svakidašnjicom. Posebnost dotičnog filma je i u tome što akcije ima u izobilju, nije isforsirana akademijom kao propalom insitucijom ,a ni glumci nisu profesionalni nego "ekipa". Zato i djeluje realnije i bliže nego klasičan hrv. film. Ruka gore i za filmsku fotografiju. HEIL!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tyler Durden



Joined: 03 Aug 2005
Posts: 5
Location: Beograd

PostPosted: 03.08.2005 03:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel neko odgledao Anđele 2? Komentari?
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 03.08.2005 08:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

franzi wrote:
Da ne otvaram novi topic, jer su slični...

Ej, jeste gledali ikako Kusturicine filmove?

Meni su fenomenalni...

Najbolji je "Otac na službenom putu", pa onda "Sjećaš li se Dolly Bell" pa onda "Underground".... meni su odlični filmovi, za razliku od hrvatskih.

Ne znam, meni je puno bolje bosanskohercegovačko i srpsko glumište od hrvatskoga, a i filmovi.

Kod nas je Goran Višnjić zvijezda, a glumi ko moja baka. Svi nekako glume "kazališno"...

Šta vi mislite?

pa svi glume kazalisno jer su kazalisni glumci.

pogledaj koliko filmova imamo mi a koliko susjedi ciji su filmovi daleko daleko bolji od nasih.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 03.08.2005 10:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tyler Durden wrote:
Jel neko odgledao Anđele 2? Komentari?

hahahaha.... meni bolji od 1.
ima prejebenih fora...
ono sa "sad će tatica da si da malo oduška", pa od liqa napravi mljeveno meso Smile

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 03.08.2005 11:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
Tyler Durden wrote:
Jel neko odgledao Anđele 2? Komentari?

hahahaha.... meni bolji od 1.
ima prejebenih fora...
ono sa "sad će tatica da si da malo oduška", pa od liqa napravi mljeveno meso Smile


meni jedinica predobra.... mogo bi si danas posudit dvicu, do sad sam je izbjegavo posto je svi pljuju...

ste gledali Mali Svet? predobar je film...

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group