Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
phpBB & core.web (kako ste izveli)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 21.03.2005 11:48    Post subject: phpBB & core.web (kako ste izveli) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Radim na sajtu na kojem postoji phpBB. Budući da je site zamišljen tako da ima par aplikacija kojima samo ulogiran član može pristupiti, bilo bi krajnje glupo da su to dva odvojena logina... Dakle želim spojiti phpBB login i taj moj nešto-kao-cms sustav u jednu cjelinu kao što je to idealno napravljeno na mi3 sa core.web (tako se zove?) cms-om.

Može okvirno pojašnjenje kako ste proširili user-specific podatke iz phpbb-a? Moja ideja je bila da napravim tablicu koja sadržava sve podatke o useru koji mi trebaju (a nema ih u phpbb podacima) te da ukradem ID-eve iz phpbba i povežem to joinovima kad vadim podatke. Zanima me da li je to the way jer nemam još pristup za proučiti phpbb kako se spada (crv napao server, admin skinuo permissione i nisu još vraćeni).

Naravno, tada bi bilo potrebno i ovo proširiti sa mogućnostima da se ti podaci unesu. Budući da sumnjam da se ova phpBB edit profile skripta može mijenjati, razmišljam o tome da iskopiram cijeli form u svoju skriptu koja bi podatke koje ja trebam za cms izdvojila i spremila u moju tablicu a ostale (phpBB-ove) poslala u profile.php Confused ...nekako... ili da editiram profile.php

Da li kompliciram ili ima smisla to što govorim? thnx,

Sulien

p.s. pročitao sam ovo ali nije točno ono što trebam

Last edited by Sulien on 21.03.2005 12:05; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 21.03.2005 12:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mi smo dodali nove propertije u phpbb tablicu, nismo radili posebnu zato sto bi veza bila 1-1 izmedju te dvije. jedini razlog koji mi pada na pamet za micanjem dodatnih podataka u posebnu tablicu je compatibility s novm verzijama phpbb-a (u slucaju da promijene format tablice), ali tu mislim nije bilo problema do sada. zyt je u to vise upucen:) zyt?

za edit profile dio, ovo sto predlazes smo i mi napravili, posebnu edit profile logiku koja ukljucuje kopiranje neophodne logike iz phpbb dijela i dodatke vezane za extra propertije. orginalni edit profile ostaje kakav je bio, a svi zahtjevi na njega se preusmjeravaju na novi edit profile.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
liban0n



Joined: 10 Feb 2004
Posts: 128
Location: Dubrovnik, Zagreb

PostPosted: 21.03.2005 12:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne znam sto je tu cudno sto se site poveze sa phpBBom ... Smile

Svaka cast momcima, ne kazem da je to sala za napraviti ali teoretski nemas sta .. postupa se jednako kao i sa bilo kojom drugom bazom. Oslanjas se na nju prosljeđuješ i vadiš podatke.

Bitno je poznavati strukturu baze i to je to Smile

_________________
mount -t swap /dev/brain /mnt/head
look'n for a job
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 21.03.2005 13:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@libanon: pa sad, nisam ja znao da se phpBB neće uopće buniti ako mu editiram tablicu

znači proširim bez beda njegovu originalnu? jer i ja sam se brinuo za nove verzije i compatibility Confused

thnx za ovo sa profajlom, i meni se to činilo kao najsuvislije rješenje
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
liban0n



Joined: 10 Feb 2004
Posts: 128
Location: Dubrovnik, Zagreb

PostPosted: 21.03.2005 13:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nema nekog bitnog razloga zasto bi se bunio ako je pametno promjenis.
Naravno uvijek imas mogucnost testiranja lokalno prije nego sto nesto stavis na net.
Ja sam se bas nedavno zezao kao nesto phpBB robot .. koji odgovara na nove postove kad mu netko napravi upit ... glupost ali fino radi.

U svakom slucaju kao sto vidis iz mi3dot primjera da je izvedivo....i to jako lijepo i funkcionalno!

_________________
mount -t swap /dev/brain /mnt/head
look'n for a job
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 21.03.2005 14:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

liban0n wrote:
kao nesto phpBB robot .. koji odgovara na nove postove kad mu netko napravi upit

to! to!!! napiši mi to za mi3 da mi odgovara na sve postove koji sadrže 'css','raspada', i 'IE' Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 21.03.2005 14:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, ako hoces, mozes extra podatke o userima trpat u drugu tablicu, samo onda moras i voditi brigu o IDevima.

Samo po sebi nije problem, ali kad se nekog usera obrise iz phpBB tablice recimo, moras ga obrisati i iz svoje tablice, sto opet znaci da u phpBB moras kod brisanja usera dodati svoju custom logiku za brisanje, cime si opet dodao custom kôd u phpbb i slomio compatibility donekle, jer kad dignes gore novu verziju phpbb-a, tvoj custom kôd nece biti tamo.

Mozes i reci da te nije briga za tu tvoju tablicu, i da tamo mogu ostati podaci i kad user vise ne postoji u phpBB tablici, ali onda zapravo nisi puno napravio, nego trpas neke extra stvari u neku extra tablicu koja ti zapravo i ne treba onda, jer ne predstavlja pravo stanje stvari.

Pada mi na pamet i varijanta cron php skripte koja bi se vrtila jednom dnevno recimo i provjerila za svakog usera u phpbb tablici da li postoji u tvojoj tablici, pa ako ne postoji u phpbb, da obrise record u tvojoj tablici - tako mozes i zadrzat precizan phpbbb code base, i samo lupati upgrade bezbrizno.

Jedan od razloga zasto smo se mi odlucili ugraditi nas kôd u 2.0.x seriju, je i taj sto je 2.0.x u feature freeze-u, i nece se dodavati nova polja u bazi i tome slicno, nego su samo na redu maintenance i security upgrades, koji u pravilu nemaju zahtjeve za promjenom strukture baze. Do sada je tako i bilo.

Sto će biti sa 2.2 verzijom teško je reći u ovom trenutku, no ja se toplo nadam da neće biti većih problema Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 21.03.2005 17:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imamo 2.0.11 i neće biti potrebe za 2.2 Smile

(btw a gdje je onda 2.1?)

ne, ja bi napravio isto što i vi -- proširio tablicu, custom edit profile i to je to

ima taj phpBB u controlpanelu nekakav backup? jer takve stvari obično imaju... da li će backup zahvatiti i moja custom polja?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 21.03.2005 19:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hitno upgrade napravi na latest verziju. Trust me. 2.0.11 je kaos.

2.1 nema Smile

ima nekakav backup, vjerojatno ce zahvatiti custom polja (ne da mi se sad ic gledat u source), jer ce dumpat cijelu tablicu (odnosno mozda i sve tablice u toj bazi) u neki txt file...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 21.03.2005 23:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

AFAIK, neće ni biti 2.2 nego idu na 3.0, code name olympus, a beta bi se trebala uskoro pojaviti, više o tome, znate već di..

Što se tiče problema koji je tema ovog posta, mislim da bi najidealnije bilo to riješiti sa foreign key-evima ukoliko mysql to podržava...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 21.03.2005 23:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jao ne 2.0.11. ima teske propuste i imali smo "hakerski" Rolling Eyes upad nedavno, cijeli forum (sekcije i topici) izbrisani.., 2.0.13 je a must-have Exclamation

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 22.03.2005 15:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gog wrote:
... mislim da bi najidealnije bilo to riješiti sa foreign key-evima ukoliko mysql to podržava...

default mysql tablice myisam ne podržavaju foreign key-eve (ne znam koji tip tablica koristi phpBB), podržava ih innoDB (za koji se sad ne mogu sjetiti što je njemu zapravo falilo)

meni je postregs super što se tiče baratanjima sa foreign keyevima, šteta što postgresa ni na jednom serveru nema Sad

@nelči: mi smo isto imali napad, makar nije jasno da li je baš naš forum napadnut... ali bio je praktički prazan (oko 30-ak postova) tako da nije bed Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
liban0n



Joined: 10 Feb 2004
Posts: 128
Location: Dubrovnik, Zagreb

PostPosted: 22.03.2005 22:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

iz osobnog iskustva plus hosting podrzava Postgresql ... toliko

_________________
mount -t swap /dev/brain /mnt/head
look'n for a job
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
srzi



Joined: 07 Dec 2004
Posts: 37

PostPosted: 24.03.2005 09:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

MySQL podržava FK ali samo u 'nestabilnim' verzijama koje i nisu baš na vidiku. Za production server mislim da je bolje držati se debelog releasa.

Također, pri povezivanju, moje je mišljenje da ne trebaš dirati samu tablicu phpBB-a, već da je pametnije da se držiš svog dodatka. Dodavanjem jedne tablice malo ćeš morati pripaziti na relacije i na to kako radiš upite, međutim bit ćeš siguran da što god se phpBB-u dogodi (a događa mu se i previše u zadnje vrijeme) neće previše utjecati na tvoje tablice i strukture koje si sam 'uredio'.

Osobno bih ti preporučio neki drugi forum za integraciju s obzirom na to da je u (iako sam i prije to mislio) phpBB kod mene izgubio kredibilitet jer se pokazalo da softver koji se razvija tako dugo u open source zajednici, a da se ne razvija i arhitektura istog, postaje podložan problemima.
Premda, mnogi se neće složiti jer 'vole' phpBB...
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 24.03.2005 10:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa hm ajde onda bez flejmanja par konstruktivnih prijedloga za neki drugi (sigurniji? bolji?) forum u kojem bi mogao napraviti isto Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 03.08.2005 23:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eto, da refresham topic. Krećem u produciranje jednog pozamašnijeg portala, koji će imati forum - multiplo bloging - galery(možda) - private msging - profiling - newse - link-bazu - i možda još dodatni sustav za monitoring nekih tema i dodavanje u stilu foruma, ali ne baš doslovno forum i tako to. Piece of Kejk, jel! Laughing

E sad, trebam isto kao i sulien, konstruktivan savjet, od čega početi, koji forum se preporuča ako nije phpBB, da li koristiti npr. textpattern za vijesti i blogove, ili šta.

Nekako imam feeling da će najveća makljaža biti spojiti forum i bloging sustav. Pa bih bio zahvalan za bilo kakav hint.

P.S. ako netko želi sudjelovati u razvoju community-a okrenutog u smjeru ukupne koristi društva u svojoj općenitosti i još par pametnih i sl. riječi, bio bih zahvalan na svakoj pomoći.

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group