Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
mi3dot home $ phpBB2
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
PsychoPod



Joined: 05 Oct 2003
Posts: 166

PostPosted: 26.07.2004 21:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
ma kul je ovo, bar je sve razjasnjeno na jednom mjestu pa ako ce nekome trebati BAS ova stvar - phiber i stribor su sve rekli Smile


pogodi kome treba BAS ova stvar Pray
Back to top
View user's profile Send private message
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 26.07.2004 23:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Phiber wrote:
2 svi: to vam je primjer besplatne tehnicke podrske za one koje nemaju acc. kod mene.
sad si zamislite sto dobivaju ovi koji imaju acc. Smile


Koja si ti kurva Very Happy
Reklamiraš se gdje stigneš Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
PsychoPod



Joined: 05 Oct 2003
Posts: 166

PostPosted: 28.07.2004 13:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

need help.

gdje phpbb uzima cookie info, tj. u kojem php file-u?
pretrazio sam phpbb i svugdje nalazim varijablu $userdata, ali nigdje ne vidim gdje ju puni. npr.
Code:
$userdata = session_pagestart($user_ip, PAGE_SITE);
init_userprefs($userdata);

em, sto u manualu session_pagestart ne postoji, kao ni init_userprefs, pretrazujem sve fileove da li imaju cookie rijec u sebi, i nemam bas puno srece. pa ako moze mala pomoc oko toga.

p.s. pretpostavljam da prvo provjeri cookie, i onda pokrene session. i tako se korisnik krece po stranicama. a meni bi trebalo da vidim koji je taj cookie i kako se uzimaju vrijednosti od njega, pa bi onda preko njega povezao se na phpbb bazu i izvukao info o memberu.
Back to top
View user's profile Send private message
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 28.07.2004 13:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

edit: napisao sam kak zapravo integrirat phpbb al sam se predomislio...call me a bitch al jebiga. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 28.07.2004 16:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

PsychoPod wrote:
meni bi trebalo da vidim koji je taj cookie i kako se uzimaju vrijednosti od njega, pa bi onda preko njega povezao se na phpbb bazu i izvukao info o memberu.

mozda ti ovo pomogne, a mozda i ne:
http://phpbbfetchall.sourceforge.net/

uglavnom, mod kojim mozes povuc sve sto ti treba od phpbb-a... Nisam isprobavao, ali ljudi kazu da radi... Mozda mozes iskoristiti to?

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
PsychoPod



Joined: 05 Oct 2003
Posts: 166

PostPosted: 28.07.2004 17:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@zyz pogledat cu, puno hvala

@maxy bas si bitch:) ali ne zelim bas integrirati, nego prije oko phpbb-a napraviti site koristeci users bazu od phpbb-a.

p.s. maxy, nadam se da si primjetio da ne pisem vise ... Very Happy

edit: zyz mislim da ce mi bas ovo pomoci, jer u samoj dokumentaciji pise svrha odredjenih funkcija unutar php file-ova. so far so good Wink
Back to top
View user's profile Send private message
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 28.07.2004 18:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a sto ej to neko integracija? Smile

hint: pogle common.php file u phpbb root diru Smile
dalje ti necu rec jer bi trebo sam skuzit posto je stvar poprilicno trivijalna.
Back to top
View user's profile Send private message
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 28.07.2004 18:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
em, sto u manualu session_pagestart ne postoji, kao ni init_userprefs, pretrazujem sve fileove da li imaju cookie rijec u sebi,


a nisi mogo pretrazit dal fileovi imaju function session_pagestart i function init_userprefs
Back to top
View user's profile Send private message
PsychoPod



Joined: 05 Oct 2003
Posts: 166

PostPosted: 28.07.2004 20:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pretrazio ali nakon edita sam bio lijen ponovo ici na net javiti da sam nasao(bio sam zadubljen u linije koda). uglavnom nasao sam skoro sve i polako shvacam kako to sve radi.

ali mozes/te li mi objasniti ovako dodjeljivanje vrijednosti varijabli?
Code:

$sessiondata = isset($HTTP_COOKIE_VARS[$cookiename . '_data']) ? unserialize(stripslashes($HTTP_COOKIE_VARS[$cookiename . '_data'])) : array();

Ima li to veze s operator precedence? pitam zbog znakova "?" i ":". ili je to jednostavno dodjeljivanje vrijednosti varijabli s dodatnim optionsima?
pitam jer se s ovim jos nisam susreo..
plz help Smile

p.s. ako nekome bude trebalo isto sto i meni -> sessions.php, common.php, constants.php. tu ce naci puno potrebnih funkcija.
Back to top
View user's profile Send private message
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 28.07.2004 21:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e sajkopode moj..
ako sam dobro shvatio pitanje, zanima te sto je operator ?

to je takozvani ternarni operator usporedbe.

evo ti primjer (iz manuala)

$action = (empty($_POST['action'])) ? 'default' : $_POST['action'];

to je kao da pise:

if(empty($_POST['action'])) {
$action = 'default';
} else {
$action = $_POST['action'];
}

blizu si rjesenja sa forumom, keep digging :>
Back to top
View user's profile Send private message
PsychoPod



Joined: 05 Oct 2003
Posts: 166

PostPosted: 28.07.2004 21:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tako sam nesto slicno i ja mislio, ali bas slicno. samo je totalno krivo:)
uglavnom, skuzio sam otprilike kako sve to ide. samo sada moram pitati odredjene dijelove koda koje ne razumijem.
btw. prosao sam kroz to u manualu ali nisam gledao primjer. vec samo tablice objasnjenja pa nisam vidio ovo:
Code:
<?php
// Example usage for: Ternary Operator
$action = (empty($_POST['action'])) ? 'default' : $_POST['action'];

// The above is identical to this if/else statement
if (empty($_POST['action'])) {
    $action = 'default';
} else {
    $action = $_POST['action'];
}
?>

vec samo tablicu iznad, jer sam letio preko manuala trazeci po tablicama. u search sam bio upisao operator pa deri po temama:)
p.s. a i ovo mi je promaklo "Another conditional operator is the "?:" (or ternary) operator. "
Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Garfield



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 82
Location: Bjelovar

PostPosted: 01.08.2004 21:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da se malo nadovezem na temu, ovo mi je jako korisno. Dakle zanima me kako pomocu if fukncije staviti da ako je user logiran, da se onda pokaze njegov personal info umjesto logina?!!

_________________
My software doesn`t have bugs, it just produces random features.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
PsychoPod



Joined: 05 Oct 2003
Posts: 166

PostPosted: 09.08.2004 00:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pocnes file s:
Code:
$phpbb_root_path = 'phpbb2/';

   define ('IN_PHPBB', true);
   
   if (!file_exists($phpbb_root_path . 'extension.inc'))
   {
       die ('<tt><b>phpBB Fetch All:</b>
             $phpbb_root_path is wrong and does not point to your forum.</tt>');
   }
   
   //
   // phpBB related files
   //
   
   include_once ($phpbb_root_path . 'extension.inc');
   include_once ($phpbb_root_path . 'common.' . $phpEx);
   include_once ($phpbb_root_path . 'includes/bbcode.' . $phpEx);

   //
   // start session management
   //
   
   $userdata = session_pagestart($user_ip, PAGE_INDEX);
   init_userprefs($userdata);
   
   if ($userdata) {

i onda pomocu slijedeceg ispitas:
Code:
<?php if ($userdata['session_logged_in']) { ?>

to je skracena verzija.
ako te bas zanima ispitivanje cookie-a. javi.
jos uvijek kopam po tome..
Back to top
View user's profile Send private message
Phiber



Joined: 18 Apr 2004
Posts: 319
Location: Čakovec, Kroejša

PostPosted: 09.08.2004 00:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

znaci, imas ovo sto je psychopod napisao i sad izmjenis njegovo
Quote:
<?php if ($userdata['session_logged_in']) { ?>


u ovo:

Quote:
<?php
f ($userdata['session_logged_in']) {
header ("Location: profile.php?mode=viewprofile&u=$userdata['session_user_id']");
} // zatvaras ovaj if
} // zatvaras prijasnji if_samo_userdata_bez_logged_in Smile


i baca ga na gledanje njegovog profila. to je ono sto si trazio? right?
e sad probaj i reci dal radi Smile

_________________
- Xatrix Security news portal -- redizajn napravljen, al radim css Smile
- - TIP / Rapid IT : web design & hosting -- za ovog ne, taj je u ladici Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 22.02.2005 19:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ukoliko se ubaci header komanda unutar login.php onda će se vraćati na tamo navedenu stranicu čak i ako netko ode prvo na forum pa se od tamo ulogira. Puno elegantnije riješenje je u formu za logiranje ubaciti slijedeće:

Code:
<input type="hidden" name="redirect" value="gdje_zelis_redirekt.php" />


Problem je što se onda gdje_zelis_redirekt.php mora nalaziti u podfolderu gdje je forum, no postoji i za to workaround, samo treba u "gdje_zelis_redirekt.php" ubaciti nešto ovako:

Code:

<?php
header("Location: http://www.xxx.com/putanja/bla_bla_bla.php");
exit;
?>
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 04.08.2005 04:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Unaprijeđena verzija: ide i bez te dvostruke redirekcije Gog. Samo treba dodati "./../imefajla". A ako imefajla stavimo u varijablu neovisnu o login formi, maknemo formu u vanjski fajl, i rješimo logout->redirekciju, imamo sve "modularno". (ne, ne znam šta modularno znači Confused ) Eto, meni na lokalnom apache-u radi, a pretpostavljam da bi trebalo i drugdje onda.

U stranicu koju izvršavamo, (kod mene je npr. vijesti.php, u folderu je iznad foruma, znači localhost/vijesti.php, a localhost/forum/index.php) dodamo donji kod:

Dakle, kod slijedi:

vijesti.php
Code:
<?php
define('IN_PHPBB', true);
define('IN_MAIN_SITE', true);
$phpbb_root_path = 'forum/';
include($phpbb_root_path . 'extension.inc');
include($phpbb_root_path . 'common.php');
$userdata = session_pagestart($user_ip, PAGE_INDEX);
init_userprefs($userdata);
?>

// ovo gore je standard, samo sam ja korigirao $phpbb_root_path

Code:
<?php
$imefajla="vijesti.php";
include('login.php')
?>

// a ovdje pozivamo login.php, koji bi trebao biti modularan, te preusmjeravati na $imefajla.

end vijesti.php

login.php
Code:
<input type=\"hidden\" name=\"redirect\" value=\"./../$imefajla\" />

//ovo je dodano u formu za login, a

Code:
<a href=\"./forum/login.php?logout=true&redirect=./../$imefajla\">Logout</a>

// ovime je zamjenjen standarndi logout link koji je kao, dio izbornika ako je korisnik logiran.

Meni palo ko kašika u med što ovo radi. A išao sam na blef. Very Happy

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group