Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Pitanje za vektor gurue :)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
wiz4rd



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 51
Location: :: E A R T H ::

PostPosted: 13.09.2003 00:29    Post subject: Pitanje za vektor gurue :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koji progz za vektorsko saranje je po vasem misljenju najbolji i zasto [u par crtica] Question

_________________
[peace 0n earth]
Back to top
View user's profile Send private message
pata



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 121

PostPosted: 13.09.2003 13:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

po meni nema najboljeg, ovisi koji ti najbolje "legne", ja sam poceo s corelom 5, no ni Illustrator mi nije los, mozda cak i bolji, no kako sam se naviknuo na cdr, ne pada mi na pamet koristiti nesto drugo, cisto iz navike Smile

Stoga, probaj par njih, i nemoj se zamarati pitanjima "koji je najbolji" svi su dobri, svaki ima svojih prednosti i mana...dakle izbor je iskljucivo na tebi.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 13.09.2003 20:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

yep.
svako ce ti rec drugo.. ja sam illustrator all the way, corel mi cudan, toolsi drugaciji, a i shortcutovi (moze se narihtat znam, lejzi...)..
penix voli radit u fleshu i tak. svakom svoje :)) nadji kaj ti se svidja
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 13.09.2003 20:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja koristim corel draw 11 i super mi je Smile
svatko ima svoje favorite, isprobaj, iskusaj pa odluci Smile

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Phoenix
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 283
Location: Zgb

PostPosted: 13.09.2003 20:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pato je fino odgovorijo, a i djuka dobro zbori. sve ovisi o tome kak ti sjedne program. ja sam prvo poceo sa paint shop pro-om pa sam presao i ostao na photoshopu. isti slucaj je i sa freehandom, prvo sam njega koristio dok nisam otkrio illustrator i skuzio da mi je puuuno puta lakse s njim baratat jerbo je jako slican photoshopu. jel, adobe thingy Smile

flash koristim cisto iz zahebancije, tocnije zato sto mi treba na poslu, pa sam otkrio da je jako jenostavan za neke stvari za razliku od ostalih, sve ima svoje prednosti i nedostatke, sad je pitanje koliko dobro mozes iskoristiti mogucnosti pojedinog programa, nekad ti trebaju 3 razlicita programa da napravis nesto.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 13.09.2003 20:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja ovih dana moram napisati seminar o vektorskim programima.. Rolling Eyes

_________________
http://www.hocusvojweb.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Phoenix
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 283
Location: Zgb

PostPosted: 13.09.2003 20:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

brake a leg then Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 13.09.2003 21:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Osobno bih preporučio Adobe Illustrator koji je stvarno moćan alat za vektorsku grafiku. S druge strane nudi dobru integraciju s ostalim aplikacijama (Photoshop, Flash). Odličan je za profi ilustracije, web layoute (osobno SVE web layoute slažem u njemu, a ono što mi treba kao bitmapa sredim u Photoshopu i importam u Illustrator kao transparentan objekt bez ikakvivih cliping pathova i sličnog (Photoshop i Illustrator se dobro kuže). Exportiranje za Flash radi savršeno. Postoje odlični pluginovi za njega koji ti omogučavaju i CAD crtkaranje na vrlo profi nivou.
Ako te zanima koliko je illustrator doista moćan posjeti www.illustratorworld.com. Većina stvari koje ekipa tamo posta su "Made by Illustrator".

Ok dosta o Illustratoru. Freehand je aplikacija koja danas sve više kreće i prema webu (sve jača integracija sa Flashom). Moćan što se tiče tehničkih crtkarija, upotrebljiv i za ilustracije, no ne toliko "profinjen" i intuitivan kao Illustrator.

O Corelu ne mogu reću puno osim da ga ne volim i ne koristim. Jednom sam ga instalirao na Macu, kopao po njemu pola sata i odustao. Moćan, ali preglomazan i totalno neinventivan. Nikad ga nisam smatrao profi alatom. Danas ga ekipa sve manje preferira (govorim o dizajnerima...a tiskare uglavnom peru po Freehandu i Illustratoru, govorim o onima koje znaju svoj posao).

Flash je jedan vrlo interesantan čušpajz, a između ostalog nudi dosta zgodne mogućnosti za vektorsku grafiku.....

Eto......
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 13.09.2003 22:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stoji spika da nadjes koji ti najvise odgovara i za sto...

osobno, nakon freehanda sam totalno zaboravila corel jer mi tako puno vise pase. ilustrator me jos ceka :)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 13.09.2003 22:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne bih htio da se ovo slučajno pretvori u neki flame war, stoga upozoravam odmah.

Stoga, take it easy, to je samo program ;). Pljuvanje po programu je, naravno, dozvoljeno ako je potkrepljeno argumentima i osobnim iskustvom. Rekla-kazala-prijatelj dizajner je fof.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
pata



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 121

PostPosted: 14.09.2003 18:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

emptyhead wrote:
Rekla-kazala-prijatelj dizajner je fof.


upravo tako...
jedina granice je masta, ako je nemas, nikakav "extra special feature" u progu. ti nece pomoc, stoga sto god izaberete, nece pomoc bez osnovnih predispozicija....

BTW, ne bih se uvlacio u rasprave koja tiskara i dizajn studio koristi koji program, ako si dobar, dobar si, u bilo kojem programu...vidi recenicu gore.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 14.09.2003 20:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe... da smo na njuzima,, počela bi "borba".. koji je bolji ....

corel..ja koristim
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 17.09.2003 13:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fala bogu da nismo na njuzama Smile tamo uvijek ima "pametnih"...
use what U like i thats it Smile
Back to top
View user's profile Send private message
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 18.09.2003 10:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zato sam i napisao onaj disclaimer u strahu da ce sve otic u Private Message. Al onda sam se sjetio da imam admin moud ovdje :).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bonfire



Joined: 18 Sep 2003
Posts: 32
Location: Somewhere in time

PostPosted: 18.09.2003 23:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dude, ja već 5 godina koristim CorelXaru 2! Meni je to legenda od programa za ono kaj meni treba - crtanje logića i tak...

_________________
There's a time to live, and a time to die
When it's time to meet the maker
There's a time to live, but isn't it strange
That as soon as you're born, you're dying
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Sa1Nt



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 7
Location: root@heaven

PostPosted: 19.09.2003 15:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

emptyhead wrote:
Zato sam i napisao onaj disclaimer u strahu da ce sve otic u Private Message. Al onda sam se sjetio da imam admin moud ovdje :).


Navikni se :D

_________________
What's heaven for you is home for me , so be my guests...
.::B-INSPIRED::.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
0viking0



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 12.11.2003 22:44    Post subject: final Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ak ti teba za ilustracije onda je Xara PO MOJEM MISLJENJU i MENI najbolja sto ne znaci da FAKAT JE (pogledaj moje radove, pa presui sam), a ak ti treba za tehnicki dio (pripreme, separacije, prijelomi) onda Xara nije najbolja (ja za ostalo koristim Corel).

Instaliraj sve kaj postoji (u nasoj piratskoj zemlji sve je i vise nego dostupno) i izaberi sam. 100 ljudi 100 cudi Smile

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zox



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 9

PostPosted: 12.11.2003 23:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakle, prvo pitanje je na kojoj platformi? na macu je to svakako ilustrator, na piceku definitivno corel draw.... ako je pitanje bilo nadplatformno tj. ultimativno, onda svakako corel, nema potrebe zamarati se icim drugim....
Back to top
View user's profile Send private message
iwill



Joined: 05 Dec 2003
Posts: 10

PostPosted: 05.12.2003 03:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moje mišljenje, Illustrator i Frihend su standardi.
Ako se želiš baviti ilustracijom ili nečim sličnim mada ne znam šta je to onda illustrator.
Zašto? Zato jer ima jedan super Patch s kojim se super kuži a njegovo ime je Photoshop.
Ako te zanima web ili animacija onda Freehand? Zašto? Zato je r se super kuži s Flashom i ostalim macromedia web alatima.
Illustrator i Frihend su dosta slični i puno lakeše se prešaltat s jednog na drugog nego s Corela na jednog od ova dva. Želim samo reći da je korel drugačiji dosta.
Isto tako sa Corelom sam znao imati post Script problema i to je poznata stvar za njega.
Zna se i srušiti kad ne treba, glomazan sa masu mogućnosti ali definitivno nije standard, pogotovo za Macovce samim time i za strane studije npr. Tutoriale i slične stvari ćeš zato lakše naći za ova druga dva programa, pogotovo za Illustrator.
Iskreno Freehand mi se sviđa nisam radio u njemu, Corel mi je masu živaca (koji ne ljutite se korelaši nije standard i ne podržavaju ga dobro drugi programi mada on doista može importirati sve i sva) pojeo a zbog Photoshopa mala prednost Illustratoru ali to je samo moje mišljenje koje ne mora biti točno.
Back to top
View user's profile Send private message
zox



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 9

PostPosted: 10.12.2003 00:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zaista nemam namjeru nikome pametovat, istina je da su macromedijini alati za web ultima ... i sam ih koristim.... istina je da je adobe najudobniji za obradu fotografije... sam ga gazio... svakodnevno, malo na piceku, malo na macu, ali corel je definitivno za nekoga ko pocinje najbolji put.... za ilustraciju, design, ne postoji bolčji ala na piceku od njega... mozda nekad davno xsara, naravno dok je nije kupio corel i implementirao u sebe sve njene alate, a od tada tj. verzije 7 svi ostali graficki alati samo kaskaju zanjim i sto se tice korisnickog sucelja i mogucnosti samoga programa... i adobe je poceo implementirati aktivni toolbar po uzoru na ... predpostavljate vec koga.... corel radi probleme samo onima koji neznaju raditi u njemu..... eto tako je to kada nemam namjeru pametovati... Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group