Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Kako definirati site u dreamweaver-u za ASP VBScript

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
djuk17



Joined: 06 Oct 2004
Posts: 45
Location: Nepoznata :-)

PostPosted: 04.08.2005 14:14    Post subject: Kako definirati site u dreamweaver-u za ASP VBScript Add user to your forum ignore list Reply with quote

Brick wall
Dobio sam poprilični nezahvalni zadatak editiranja weba koji je urađen u (predpostavljam) ASP VBScript-u. Mislio sam da ako definiram sajt u DW i iskusam live view da ću nekako uspijeti pohvatati gdje se što nalazi i samim tim ubaciti promjene koje mi trebaju.

Što je najgore ima i neka greška na webu koju neznam kako dokučiti. Web je http://www.jaguar.hr i dio složite svoj Jaguar. Kod nekoliko modela neradi seriska oprema. Tj otvara prazne prozore...itd. Iskreno neznam kakao bi itko mogao pomoći. ALi vrijedi pokušati. Kada bih samo uspio natjerati da radi testni server u DW mozda bih i nekako izveo ostale zahvate.

Ako netko ima pokoji svjet neka se ne stidi Smile shoot do you feel lucky, punk?

TNX*

_________________
LUV 4 DA GAME
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 04.08.2005 14:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A najbolje nadi nekoga tko zna asp, daj mu source i nek rijesi stvar.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 04.08.2005 14:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Live view u DW ti ne radi ako nisi instalirao IIS kako treba (ili ako ga uopce nisi instalirao)!

Baci oko na http://www.1osb.ims.hr/skola/IIS/iis-instaliranje.html i nakon toga ces u svom browseru na lokalnom kompjuteru moci bez beda surfat po ASP stranicama kao da si na web-u. Uvjet je jedino da imas kompletan mirror sajta na kompu sa slikama i bazama i svim pratecim skriptama. (iako uglavnom +COM komponente koje su instalirane na serveru nemas lokalno [komponente za: npr. upload slika, slanje maila, kreiranje thumbnailova] uvijek mozes instalirati demo verzije tih komponenti, i to ce ti dovoljno sluzit za pokretanje cjelokupnog ASP driven sajta offline)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
djuk17



Joined: 06 Oct 2004
Posts: 45
Location: Nepoznata :-)

PostPosted: 04.08.2005 15:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@TUBAK

Hvala ti mozda si me cak i spasio.
Instalirao sam si IIS. Sada cu opet pokusati definirati site u DW. Imam miror sajta, iskopirao sam uz pomoc Total Commander cijeli folder od sajta.
Jos jednom ti hvala jer ovo će mi znaje koristiti bez obzira dali ću uspijeti srediti Jag. ili ne.



Cheers!

_________________
LUV 4 DA GAME
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
r3dsc0rpi0n



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 354
Location: Zagreb

PostPosted: 04.08.2005 16:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Skini si Web Matrix i .NET framework sa microsoftove stranice(free su naravno) te najnovije patcheve za iste:)

pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
imbrod
Guest





PostPosted: 12.08.2005 10:35    Post subject: Reply with quote

tubak wrote:
Live view u DW ti ne radi ako nisi instalirao IIS kako treba (ili ako ga uopce nisi instalirao)!

Baci oko na http://www.1osb.ims.hr/skola/IIS/iis-instaliranje.html i nakon toga ces u svom browseru na lokalnom kompjuteru moci bez beda surfat po ASP stranicama kao da si na web-u. Uvjet je jedino da imas kompletan mirror sajta na kompu sa slikama i bazama i svim pratecim skriptama. (iako uglavnom +COM komponente koje su instalirane na serveru nemas lokalno [komponente za: npr. upload slika, slanje maila, kreiranje thumbnailova] uvijek mozes instalirati demo verzije tih komponenti, i to ce ti dovoljno sluzit za pokretanje cjelokupnog ASP driven sajta offline)


Kad si vec ovo spomenuo, ima nesto sto me muci doslovno godinama:
Kako moji sajtovi pozivaju include datoteke koje se nalaze u korjenskom direktoriju, kad kreiram virtualni direktorij, pri pozivanju skripte mi javlja gresku da ne moze naci odredjeni include file. Jedini nacin (koji koristim godinama) je da stalno "switcham" korijenski direktorij nekoliko puta dnevno, kako prelazim sa sajta na sajt. Ima li dakle nacin da jednom za svagda kreiram vise virtualnih direktorija i onda ih pozivam sa localhost/dir1, localhost/dir2 itd.? Ponavljam, ako ga kreiram, nece mi pozivati include fileove...
Back to top
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 12.08.2005 10:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imbrod wrote:
Kad si vec ovo spomenuo, ima nesto sto me muci doslovno godinama:
Kako moji sajtovi pozivaju include datoteke koje se nalaze u korjenskom direktoriju, kad kreiram virtualni direktorij, pri pozivanju skripte mi javlja gresku da ne moze naci odredjeni include file. Jedini nacin (koji koristim godinama) je da stalno "switcham" korijenski direktorij nekoliko puta dnevno, kako prelazim sa sajta na sajt. Ima li dakle nacin da jednom za svagda kreiram vise virtualnih direktorija i onda ih pozivam sa localhost/dir1, localhost/dir2 itd.? Ponavljam, ako ga kreiram, nece mi pozivati include fileove...


pametno rjesenje:
- na win2003 server imas IIS koji ti podrzava vise sajtova odjednom. znaci instalirati win2003 server ili vidjeti da li ta verzija IIS-a s 2003 ide na XP

glupo (iliti ono koje ja koristim Smile) :
- root je recimo d:\inetpub\wwwroot
i onda ja imam vise foldera u rootu, i samo onaj za koji zelim da bude aktivan renameam u d:\inetpub\wwwroot

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 12.08.2005 10:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:

glupo (iliti ono koje ja koristim :)) :
- root je recimo d:\inetpub\wwwroot
i onda ja imam vise foldera u rootu, i samo onaj za koji zelim da bude aktivan renameam u d:\inetpub\wwwroot


car :)))

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
imbrod
Guest





PostPosted: 12.08.2005 13:56    Post subject: Reply with quote

carr wrote:
imbrod wrote:
Kad si vec ovo spomenuo, ima nesto sto me muci doslovno godinama:
Kako moji sajtovi pozivaju include datoteke koje se nalaze u korjenskom direktoriju, kad kreiram virtualni direktorij, pri pozivanju skripte mi javlja gresku da ne moze naci odredjeni include file. Jedini nacin (koji koristim godinama) je da stalno "switcham" korijenski direktorij nekoliko puta dnevno, kako prelazim sa sajta na sajt. Ima li dakle nacin da jednom za svagda kreiram vise virtualnih direktorija i onda ih pozivam sa localhost/dir1, localhost/dir2 itd.? Ponavljam, ako ga kreiram, nece mi pozivati include fileove...


pametno rjesenje:
- na win2003 server imas IIS koji ti podrzava vise sajtova odjednom. znaci instalirati win2003 server ili vidjeti da li ta verzija IIS-a s 2003 ide na XP

glupo (iliti ono koje ja koristim Smile) :
- root je recimo d:\inetpub\wwwroot
i onda ja imam vise foldera u rootu, i samo onaj za koji zelim da bude aktivan renameam u d:\inetpub\wwwroot


Hmmm, zanimljivo, ali mi se i to cini da bi moralo moci jednostavnije... Ja naime imam Windowse 2000 Prof. i njihov pripadajuci IIS (mislim da je 5.0)
U svakom slucaju hvala
Back to top
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 12.08.2005 16:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
carr wrote:

glupo (iliti ono koje ja koristim Smile) :
- root je recimo d:\inetpub\wwwroot
i onda ja imam vise foldera u rootu, i samo onaj za koji zelim da bude aktivan renameam u d:\inetpub\wwwroot


car Smile))

"ako je glupo i radi, nije glupo" Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 12.08.2005 17:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
"ako je glupo i radi, nije glupo" :)


:))

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 16.08.2005 14:07    Post subject: IIS i vise web sajtova lokalno Add user to your forum ignore list Reply with quote

imbrod wrote:

Kad si vec ovo spomenuo, ima nesto sto me muci doslovno godinama:
Kako moji sajtovi pozivaju include datoteke koje se nalaze u korjenskom direktoriju, kad kreiram virtualni direktorij, pri pozivanju skripte mi javlja gresku da ne moze naci odredjeni include file. Jedini nacin (koji koristim godinama) je da stalno "switcham" korijenski direktorij nekoliko puta dnevno, kako prelazim sa sajta na sajt. Ima li dakle nacin da jednom za svagda kreiram vise virtualnih direktorija i onda ih pozivam sa localhost/dir1, localhost/dir2 itd.? Ponavljam, ako ga kreiram, nece mi pozivati include fileove...


Ha! rjesenje je kao sto je to vec netko napisao da se prebacis na neku od SERVER edicija windowsa (sto je pomalo nezgodno). IIS na serverskim windowsima ima mogucnost hendlanja vise sajtova i root svakog od tih sajtova je ujedno i wwwroot od te "domene", to je zato jer te edicije windowsa mogu biti web serveri dok windowsi xp, me, 98 i slicni ne mogu (ma mogli bi ali im to nije prvenstvena namjena).
Ja taj problem rjesavam tako da ne koristim virtualne includove nego file tip includa sa apsolutnim ili relativnim putanjama, kada se koristi virtual tip includa onda server automatski ocekuje da ce poceti traziti taj include file iz roota od te domene sa web servera, a kako je root na win XP inetpub/wwwroot virtualne include stranice su nedostupne, a ak ose kroz virtualnu putanju naprave dostupne, mirror tog sajta online nece raditi. Stoga preporucam koristenje file tipa includa. Sve sto treba paziti su putanje. File tip includa podrzava ../ nacin pisanja putanja, ali i ovisi da li je incule file u nekom od poddirektorija glavnog sajta, tako da samo malo treba pripaziti na to i uzeti u obzir da cesto Dreamweaver nece takve putanje prikazati na nama najomiljeniji nacin, ali ce zato browser sve pokazati kako treba! (malo je duze, ali se nadam da sam razjasnio kvaku)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group