Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Forma ($_POST)-> Markdown -> MySQL

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sime
Guest





PostPosted: 16.08.2005 17:27    Post subject: Forma ($_POST)-> Markdown -> MySQL Reply with quote

Dodao sam blogu još par redova u MySQL tablicu koja bi držala procesirani (Markdown i SmartyPants) sadržaj iz razloga da server ne mora dinamički procesirati taj sadržaj na svaki request.

Dakle, prije sam imao "title", "summary" i "content" redove (između ostalih), a sada uz te imam i "title_processed", "summary_processed" te "content_processed".

Sve mi radi, zapisivanje i updatanje u bazu, osim jedne iritirajuće sitnice. Naime, problem je samo kod navodnika. Ako recimo imam u formi tekst: bla "bla" bla, u "content_processed" će mi se zapisati: bla \”bla\” bla.

Kako da to riješim? Valja napomenuti da su oba navodnika lijevi. A ako vadim iz baze ne procesirani sadržaj i onda ga dinamički pređem sa Markdown i SmartyPants-om, onda je output ok. Dakle, zaključia sam da je to zbog toga što vadi sadžaj iz forme iz koje pišem, koja je htmlspecialchars enkodirana, ali nema ni to veze ja mislim, probao sam i htmlspcialchars_decode_php4 funkciju pa neide. Pojma nemam...

Evo kratki isječak:
Code:

if (!empty($_POST)) {
 $set = "title = '".$_POST['title']."', title_processed = '".SmartyPants($_POST['title'])."', slug = '".$_POST['slug']."', summary = '".$_POST['summary']."', summary_processed = '".SmartyPants($_POST['summary'])."',content = '".$_POST['content']."', content_processed = '".str_replace("\n\n", "\n", SmartyPants(Markdown($_POST['content'])))."', modified = '".date('Y-m-d\TH:i:s\Z', time())."'";
}


$set varijabla je dio SQL upita koji se mjenja ovisno dali dodajem novi, editiram i sl, neki post.
Back to top
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 16.08.2005 17:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://hr.php.net/stripslashes

btw... svaka cast ako se snalazis u ovako napisanom kodu :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 16.08.2005 18:01    Post subject: Reply with quote

Ajme da, ma proba sam to već, to mi je prvo i palo bilo napamet ali sam stavia nakon što je Markdown i SmartyPants obavia svoje, a triba posli toga :)

A snalazim se, ja ni ne znam za bolje :) Misliš jer nije OOP ili što? Nemaš pojma kako bi sritan bia da to neko sve rewritea sa PHP5 i OOP (ne nužno PHP5 i ne nužno OOP :)
Back to top
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 16.08.2005 18:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kaje to OOP u stvari? Koja je zapravo prednost PHP5? Che, zakaj mi to ne koristimo na mi3ju? Ajmo zyta pitat kad se vrati z godišnjeg.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
sime
Guest





PostPosted: 16.08.2005 18:39    Post subject: Reply with quote

maratz wrote:
Kaje to OOP u stvari? Koja je zapravo prednost PHP5?

OOP = Object Oriented Programming. A prednosti, što ja znam, najveća je upravo ogromno poboljšan OOP model, što pruža velike mogućnosti programerima, pogotovo onima koji inače rasturaju OOP (ja ga nemem pojma).
Back to top
sime
Guest





PostPosted: 16.08.2005 19:10    Post subject: Reply with quote

Evo updatea sam, sada su mi svi članci u bazi u dva formata, raw za editiranje te procesirani html spreman za prikazivanje uz pomoć Markdown-a i SmartyPants-a. Ovaj pristup ima jako mali overhead što se prostora tiče ali zato ubrzava stvari ko zna koliko puno (jako jako puno). Inače, i maniacalrage se odlučio za ovakav pristup: http://maniacalrage.net/archives/2005/07/statuscheck/
Back to top
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 16.08.2005 23:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
z godišnjeg.

OT:
"s cim se zagorci griju, a da pocinje sa 'z'?"

"z drvima" Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 17.08.2005 11:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

miniml wrote:
A snalazim se, ja ni ne znam za bolje :) Misliš jer nije OOP ili što? Nemaš pojma kako bi sritan bia da to neko sve rewritea sa PHP5 i OOP (ne nužno PHP5 i ne nužno OOP :)


ne, uopce ti to ne treba, mislio sam na urednost koda, tocnije na cijeli query u jednoj liniji sa svim tim funkcijama itd... iju :pjuk :)

maratz wrote:
Kaje to OOP u stvari? Koja je zapravo prednost PHP5? Che, zakaj mi to ne koristimo na mi3ju? Ajmo zyta pitat kad se vrati z godišnjeg.


daj pusti decka na miru :)


@carr: lol :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 17.08.2005 11:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
maratz wrote:
z godišnjeg.

OT:
"s cim se zagorci griju, a da pocinje sa 'z'?"

"z drvima" Smile


Dugo ne vidla ovako veseli OT... Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group